Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kiedyś zamawiał buty Allen Edmonds?

http://www.allenedmonds.com/

Jak jest z jakością tych butów?

Oglądałem te buty ostatnio w sklepie firmowym w Stanach. Robią dobre wrażenie. Moim zdaniem z amerykańskiego rynku ustępują tylko Aldenom.

Dwie uwagi. 1) Amerykańska rozmiarówka. Wg angielskiej noszę 9.5 G. Z Allen Edmonds pasowały na mnie 11 E.

2) Popatrz też, czy wysyłają do Polski, bo mam wątpliwości.

Acha, mają tanie prawidła cedrowe.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można wydłużyć marynarkę ? ile mniej więcej kosztuje taki zabieg ?

pozdrawiam

Zwróć uwagę, że marynarka nie kończy się prosto, ale rozchodzi się i jej poły chyba nie są możliwe do wydłużenia.

To zależy:

1. od kroju.

2. długości założonego (podwiniętego) materiału

3. może się nie udać się ładne zaprasowanie tego materiału

4. może się wiązać to z wymianą podszewki

5. można doszyć (dosztukować) kawałek materiału na dole np. w innym kolorze; wtedy uda się osiągnąć efekt stroju ludowego

6. decydujące zawsze jest zdanie krawca, bo on będzie to robił

7. pewne jest, że cała operacja jest nieopłacalna - chyba, że naszym celem jest poz. 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś skracał rękawy w swetrze ze ściągaczem gdzie oryginalnie nie widać przejścia między rękawem a ściągaczem? Chciałbym właśnie wykonać taki zabieg, ale moja osiedlowa krawcowa (u której regularnie robię różne przeróbki) stwierdziła, że jedyna opcja to odcięcie ściągacza, skrócenie rękawa i przyszycie ściągacza, ale prawdopodobnie będzie widać ślady po takim zabiegu. O jakiego typu śladach mówimy? To będzie bardzo się rzucać w oczy jak sądzicie (krawcowa nie umiała mi słownomuzycznie tego wytłumaczyć w wystarczająco pobudzający wyobraźnie sposóB)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś skracał rękawy w swetrze ze ściągaczem gdzie oryginalnie nie widać przejścia między rękawem a ściągaczem? Chciałbym właśnie wykonać taki zabieg, ale moja osiedlowa krawcowa (u której regularnie robię różne przeróbki) stwierdziła, że jedyna opcja to odcięcie ściągacza, skrócenie rękawa i przyszycie ściągacza, ale prawdopodobnie będzie widać ślady po takim zabiegu. O jakiego typu śladach mówimy? To będzie bardzo się rzucać w oczy jak sądzicie (krawcowa nie umiała mi słownomuzycznie tego wytłumaczyć w wystarczająco pobudzający wyobraźnie sposóB)?

Będzie bardziej wyrazisty ściągacz, ale nie aż tak strasznie (jak zrobi to b. starannie to może być prawie niewidoczne). W przypadku swetrów domowej roboty to się pruje, ale tak się nie da zrobić w przypadku fabrycznej produkcji.

Mnie takie rzeczy nie przeszkadzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można skrócić marynarkę? Przegladajac zasoby internetu spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat.

Można, choć jest też pewien margines, o ile (głównie za sprawą kieszeni i guzików).

dzieki za odpowiedz. potrzebuję jedynie 1 cm. Ale zastanawia mnie w jaki sposób krawiec wyprowadzi te zagięcia okrągłe u spodu marynarki pod guzikami :roll:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócić marynarkę się da - o ile pozwalają na to proporcje (głównie chodzi o położenie kieszeni względem dolnej krawędzi). Sprawny krawiec odda wszystkie zaokrąglenia na dole. Skracałem kilka marynarek, ale teraz już mi się nie chce; czekam cierpliwie na właściwy rozmiar.

Osobom pedantycznym, mierzącym długości z dokładnością do centymetra, podaję jednak jeden fakt pod rozwagę - otóż nasz wzrost się zmienia w ciągu dnia - ściślej mówiąc, wieczorem jesteśmy ok. 1 cm niżsi niż rano. Podejrzewam, że ta róznica przypada głównie na kręgosłup. Dlatego przesadna dokładność nie ma tutaj sensu, choć oczywiście skrócenie o 1 cm marynarki za długiej o więcej niż 1 cm (jeśli z jakichś powodów nie da się skrócić jej bardziej) moim zdaniem może w sposób zauważalny poprawić proporcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te buty ostatnio w sklepie firmowym w Stanach. Robią dobre wrażenie. Moim zdaniem z amerykańskiego rynku ustępują tylko Aldenom.

A doskonałe buty od Weyenberg, Paul Stuart, E. Vogel, Oliver Moore? Że nie wspomnę o kilku innych, mniej znanych firmach. Dobre wrażenie Allen Edmonds mogą robić co najwyżej na osobach, które są gotowe płacić za całą tą marketingową mrzonkę, która jest serwowana milionom Amerykanów przez firmę, która podobnie jak Florsheim nie ma już praktycznie nic wspólnego ze swoim rodowodem i nazwą, kojarzoną niegdyś z najwyższą jakością. AE to w mojej ocenie ta sama półka jakościowa co Loake 1880, choć Jankesi zażarcie bronią swoich plastykowych butów na SF i AAAC, porównując je do Churchów i Cheaney, a nawet do C&J... :lol::lol::lol:

Popatrz też, czy wysyłają do Polski, bo mam wątpliwości.

Nie wysyłają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie z serii: płacimy za fatalne błędy w przechowywaniu odzieży. :evil: Co najmniej dwie marynarki zdefasonowały się od przechowywania na zbyt krótkich, nieprofilowanych wieszakach - "załamania" w ramionach. Czy to jest do naprawienia u krawca (trudna/łatwa robota?) czy mam się z nimi żegnać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te buty ostatnio w sklepie firmowym w Stanach. Robią dobre wrażenie. Moim zdaniem z amerykańskiego rynku ustępują tylko Aldenom.

A doskonałe buty od Weyenberg, Paul Stuart, E. Vogel, Oliver Moore? Że nie wspomnę o kilku innych, mniej znanych firmach. Dobre wrażenie Allen Edmonds mogą robić co najwyżej na osobach, które są gotowe płacić za całą tą marketingową mrzonkę, która jest serwowana milionom Amerykanów przez firmę, która podobnie jak Florsheim nie ma już praktycznie nic wspólnego ze swoim rodowodem i nazwą, kojarzoną niegdyś z najwyższą jakością. AE to w mojej ocenie ta sama półka jakościowa co Loake 1880, choć Jankesi zażarcie bronią swoich plastykowych butów na SF i AAAC, porównując je do Churchów i Cheaney, a nawet do C&J... :lol::lol::lol:

Popatrz też, czy wysyłają do Polski, bo mam wątpliwości.

Nie wysyłają.
Raczej myślałem o półce niżej niż wymienione przez Ciebie Weyenberg, Paul Stuart, E. Vogel, Oliver Moore.

Kto mówi o "płaceniu za marketingową mrzonkę"? Po prostu uważam, że to dość solidne buty (czyt. dobre wrażenie) w odróżnieniu od np. Florsheim'ów, choć nie zapłaciłbym za nie sklepowej ceny, ale po obniżce (jak na ich stronie) jak najbardziej.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślałem o półce niżej niż wymienione przez Ciebie Weyenberg, Paul Stuart, E. Vogel, Oliver Moore.

Jak widać pomyślałeś jedno a napisałeś drugie. Przytoczę fragment poprzedniej wiadomości:

Moim zdaniem z amerykańskiego rynku ustępują tylko Aldenom.

Znajomość dwóch najbardziej popularnych amerykańskich marek to jeszcze nie znajomość rynku.

Kto mówi o "płaceniu za marketingową mrzonkę"? Po prostu uważam, że to dość solidne buty (czyt. dobre wrażenie) w odróżnieniu od np. Florsheim'ów, choć nie zapłaciłbym za nie sklepowej ceny, ale po obniżce (jak na ich stronie) jak najbardziej.

Pozdr

Każdy ma własne zdanie, a solidne te buty są w istocie. Tutaj się zgodzę. Tylko nie z racji jakości wykonania, a użytych pancernych materiałów do ich wyrobu. Również pozdrawiam kolegę. Cena tych butów ma niewiele wspólnego z ich jakością.

A co do butów Florsheim, to praktycznie przez cały XX wiek ta marka była uważana za zdecydowanie wyższą półkę niż AE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślałem o półce niżej niż wymienione przez Ciebie Weyenberg, Paul Stuart, E. Vogel, Oliver Moore.

Jak widać pomyślałeś jedno a napisałeś drugie. Przytoczę fragment poprzedniej wiadomości:

Moim zdaniem z amerykańskiego rynku ustępują tylko Aldenom.

Znajomość dwóch najbardziej popularnych amerykańskich marek to jeszcze nie znajomość rynku.

Kto mówi o "płaceniu za marketingową mrzonkę"? Po prostu uważam, że to dość solidne buty (czyt. dobre wrażenie) w odróżnieniu od np. Florsheim'ów, choć nie zapłaciłbym za nie sklepowej ceny, ale po obniżce (jak na ich stronie) jak najbardziej.

Pozdr

Każdy ma własne zdanie, a solidne te buty są w istocie. Tutaj się zgodzę. Tylko nie z racji jakości wykonania, a użytych pancernych materiałów do ich wyrobu. Również pozdrawiam kolegę. Cena tych butów ma niewiele wspólnego z ich jakością.

A co do butów Florsheim, to praktycznie przez cały XX wiek ta marka była uważana za zdecydowanie wyższą półkę niż AE.

Dzięki za pozdrowienia i za wiadomości. Przyglądnę się im bliżej następnym razem, bo kusiło mnie kupno jakichś wingtip. Może gdyby trafiło się na ich stronie coś ciekawego z wyprzedaży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądnę się im bliżej następnym razem, bo kusiło mnie kupno jakichś wingtip. Może gdyby trafiło się na ich stronie coś ciekawego z wyprzedaży?

Raczej szukaj NOS na Ebay'u.

W każdym bądź razie, Panowie, markę Allen Edmonds podał Pirat, jako posiadającą w swojej ofercie obuwie klasyczne w dużych rozmiarach. Tak w istocie jest, ale skoro nie wysyłają do Polski... to może znacie inne sklepy internetowe, w których kupię klasyczne buty z wkładką 31,5cm?

Proponuję napisać post w innym niż ten dziale - np. "Mam __ do wydania na". Na pewno ktoś Ci pomoże, o ile dokładnie opiszesz czego szukasz i za jaką kwotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie, Panowie, markę Allen Edmonds podał Pirat, jako posiadającą w swojej ofercie obuwie klasyczne w dużych rozmiarach. Tak w istocie jest, ale skoro nie wysyłają do Polski... to może znacie inne sklepy internetowe, w których kupię klasyczne buty z wkładką 31,5cm?

Ale 31,5cm to chyba nie jest 49 (jak pisałeś wcześniej)? Ja bym obstawiał 47 (może 47,5), 12UK (może 13UK) a to już otwiera nowe możliwości: http://www.pediwear.co.uk/search/index.php

w 13 wyskoczy Ci kilkanaście, a w 12 kilkadziesiąt par wiedenek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.