Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w swoim pierwszym poście.

Mam pytanie do doświadczonych kolegów z forum: czy słyszeliście o firmie e. thomas i czy ktoś może coś więcej na jej temat powiedziec?

Jedyne co znalazlem w internecie to http://www.ethomas.com/ i wykaz materiałów http://www.pernac.com/en/tailor-made-vest-fabric.html#maselectancre

Mam możliwość kupienia jutro marynarki tej firmy w sh za grosze, jednak nasuwaja sie watpliwosci, mianowicie mam wrazenie ze marynarka jest niedokonczona.

Jutro wybiore się tam z aparatem i wrzuce zdjęcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie/ma zdjęcia jak wyglądałaby koszula z podwójnym mankietem gdyby wybrać opcję kontrastującego materiału od wewnętrznej strony mankietu (MTM via net oferują takie opcje)?

Nie będzie tego przy normalnym noszeniu widać, zauważyć by się dało jedynie w przypadku noszenia niezapiętych mankietów. W tym wypadku akurat zwróciłbym uwagę na inną ciekawą właściwość takiego rozwiązania - w przypadku miękkich tkanin, użycie sztywniejszej po wewnętrznej stronie mankietu, utwardzi go i nada formę. A w przypadku formalnych zestawów, "oklapły" mankiet jest trochę na minus 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się, jeśli można:

czy buty Loding są warte swojej ceny? Nie znam się na budowie, jakości skór itp, stąd to pytanie. Mają tą zaletę, że można je sobie przymierzyć dokładnie w sklepie... Mam na myśli buty dostępne w GM w Warszawie i chodzi o klasyczne gładkie oxfordy z nakładanym noskiem, nie przedłużone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te buty są przyzwoite. Denerwuje mnie tylko, że sa wyraźnie droższe niż we Francji. Mam dwie pary (obie na gumie na zimę) i jestem z nich zadowolony. Nie są to szczyty stylu, ale jako buty na codzień dobrze się sprawdzają. Uwaga- skóra jest dość twarda i kilka pierwszych wyjśc było koszmarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie/ma zdjęcia jak wyglądałaby koszula z podwójnym mankietem gdyby wybrać opcję kontrastującego materiału od wewnętrznej strony mankietu (MTM via net oferują takie opcje)?

Nie będzie tego przy normalnym noszeniu widać, zauważyć by się dało jedynie w przypadku noszenia niezapiętych mankietów. W tym wypadku akurat zwróciłbym uwagę na inną ciekawą właściwość takiego rozwiązania - w przypadku miękkich tkanin, użycie sztywniejszej po wewnętrznej stronie mankietu, utwardzi go i nada formę. A w przypadku formalnych zestawów, "oklapły" mankiet jest trochę na minus 8-)

Ale pytanie jak to będzie zrobione, bo kontrastujący materiał wewnątrz mankietu przy zwykłym, pojedynczym mankiecie to sprawa oczywista, ale w podwójnym mankiecie to "wewnętrzna" część jest wywinięta na zewnątrz, a zewnętrzna wewnątrz :P Czyli czy jeśli bym wybrał opcje kontrastującego materiału wewnątrz to by zrobili to tak jak przy zwykłej koszuli (od strony skóry nadgarstka tak jak przy zwykłym mankiecie -> mało prawdopodobne bo wtedy ten materiał musiałby być tylko na połowie mankietu; czy od strony zewnętrznej czyli po złożeniu mankietu na pół materiał kontrastujący będzie zamknięty i de facto nigdy niewidoczny ergo -> bez sensu?). Rozumiem Caporegime, że miałeś na myśli to 2 rozwiązanie? Widział ktoś może zdjęcia z taką opcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem swoich pierwszych szelek; dlatego nurtuje mnie pewna kwestia z nimi związana. Otóż, jakie są reguły (o ile jakieś są), dopasowania szelek do butów? Zdarza się przecież od czasu do czasu zdjąć marynarkę ;). Czy, przykładowo, czarne szelki pasują do brązowych butów? Czy też może reguły jak przy pasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eye_lip nie polecał nato strapów z allegro. Pozwolę sobie zacytować z tematu o zegarkach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może lepiej pasuje do poradni stylistycznej, ale pytam na sucho bez zdjęć, stąd tu:

Jak Panowie zapatrujecie się na mieszanie odcieni brązu w skórzanych dodatkach? Beneficjenci Włoszczyzny i inni szczęśliwcy mogą mieć pasek z identycznej skóry co buty, ale co zrobić jeśli to niemożliwe, a dochodzi jeszcze teczka, rękawiczki...

Innymi słowy, która wersja jest poprawna:

a. ciemne z ciemnymi, jasne z jasnymi, nawet jeśli trochę się gryzą, np. zimny brąz kawowy i ciepły czekoladowy (opis nie najlepszy, ale tu baby trza;-))

b. pasujące do siebie odcienie, nawet gdy różnią się natężeniem (ciemne buty, jaśniejszy pasek, jeszcze jaśniejsza torba...)

Dla ułatwienia dodam, że wybór odpowiedzi (B) pozwoli mi kupić sobie w TKMaxx fajne rękawiczki...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem - jeśli pasuje kolorystycznie, to jest ok.

Dlaczego krawat i poszetka z tego samego materiału jest be i w ogóle wieś, a w przypadku butów i paska to jest git i szyk? Przecież to jest nielogiczne.

Tak czy owak, ja bym nie przesadzał. Widzisz ładne rękawiczki, czujesz, że warto, to łap. Na pewno się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO jeśli brązy, które chcesz zestawić różnią się niewiele, ale jednak na tyle, że jest to widoczne, to lepiej iść w zupełnie inne odcienie. Łączenie kolorów w pierwszym przypadku jest dużo trudniejsze, żeby nie wyglądało na to, że po prostu nie rozpoznajesz odcieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy chyba zgodni, że chodzi o to, żeby mokry sweter się nie rozciągał. Tapczan to dobre miejsce, ale miejsce po swetrze będzie mokre. Ręcznik chyba lepszy. Krzesła to trzecie wyjście - rozkładasz sweter na kilku punktach podparcia, dzięki czemu nie zwisa zbytnio, wysycha szybko i nie zostawia mokrych plam :)

Tej właśnie informacji o dokładnej technice zastosowania krzeseł w procesie suszenia swetrów mi brakowało. Dzięki za uzupełnienie wiedzy :)

@lubo69: kup sobie rękawiczki, skoro są fajne i są w TK Maxx i nie spinaj się zanadto dopasowaniem kolorów. Nie ma takiego miejsca w Polsce, z którego Cię wyrzucą za brak koordynacji brązów w galanterii skórzanej, więc jeśli są fajne rękawiczki, to co se masz nie kupić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rękawiczki kupię, dzięki za wsparcie:-)

Co do swetrów, Koledzy nie wymienili jeszcze suszarek w postaci nylonowej siatki rozciąganej na stelażu. Jednak przy słabej wentylacji sweter i siatka przesiąkają nieprzyjemnym zapachem.

Ja mam taką jakby kobyłkę drewnianą z rozciągniętym co kilkanaście cm sznurkiem. Kładę swetry na sznurku na płask.

Do opcji "dwanaście krzeseł" nie jestem przekonany w warunkach M2-M3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.