Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

Guys - marynarkę 3-guzikową zapinacie tylko na środkowy guzik, czy też na środkowy i najwyższy?

Both ways will do. Moim zdaniem na osobach średniego wzrostu zdecydowanie lepiej wygląda zapięty jedynie środkowy guzik. Jak jesteś wysoki to masz większe pole do manewru. Ja w każdym razie jestem zdecydowanym przeciwnikiem zapinania dwóch guzików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba wziąć pod uwagę krój marynarki. Z marynarkami RTW zapinanymi na 3 guziki jest pod tym względem jeszcze gorzej. Zdecydowana większość dostępna w sklepie jest po prostu źle uszyta i będzie leżeć źle na każdej sylwetce - stąd też efekt zapięcia prawie pod samą szyję, jeżeli do tego dochodzi jeszcze źle dobrane wykończenie klapy, kozerka i nisko położony kołnierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile materiału na spodnie dla osoby z lekko podwyższonym wskaźnikiem BMI? ;-) Orientacyjnie - chciałbym wiedzieć na co się nastawiać. Mam pas w granicach 38 (~96 cm) i 182 wzrostu (nogawka koło 32 w spodniach z wieszaka), a marzą mi się raczej proste gatki, jedna fałdka, 20 cm na dole, mankiety 4,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile materiału na spodnie dla osoby z lekko podwyższonym wskaźnikiem BMI? ;-) Orientacyjnie - chciałbym wiedzieć na co się nastawiać. Mam pas w granicach 38 (~96 cm) i 182 wzrostu (nogawka koło 32 w spodniach z wieszaka), a marzą mi się raczej proste gatki, jedna fałdka, 20 cm na dole, mankiety 4,5 cm.

1,2m bez mankietów, z mankietami 1,3. To oczywiście dla nogawek w rozsądnych granicach, a nie podanych tutaj namiotów 32 cm, to praktycznie hakama już, a nie spodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio na SF i teraz po kwadransie znalazłem... Może to nie to samo, ale w ten deseń.

1. http://www.styleforum.net/t/234255/hof- ... st_4846822

2. http://tuckedstyle.com/post/10276283177 ... reet-style

Musi być dość niewygodne. I przypomina stylistycznie trochę zapięcie w surducie:

viewtopic.php?f=1&t=574&p=24871&hilit=surdut#p24871

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że ja wiem. :) To zapięcie zrobione z dwóch guzików połączonych ze sobą łańcuszkiem - rozwiązanie często pojawiające się (przynajmniej w przeszłości) w smokingach i żakietach, rzadziej (jak zauważył Pszemau) w surdutach:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://andrewsandpygott.files.wordpress.com/2011/01/sdc13469.jpg (duże zdjęcie)

Bardzo rzadko na garniturach:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takie zapięcie w marynarce do garnituru obstalowanego (na miarę czy jak Wy mówicie bespoke) z mojego pierwszego ślubu. Są to najczęściej dwa guziki (tak były w przypadku mojej marynarki) łączone ze sobą nitką, tak jak to się robi w przypadku spinek do koszuli z guzików (przepis na takie spinki był jakiś czas temu chyba mr vintage'a). Z tego co wiem w praktyce łańcuszki rzadko się stosuje. Zresztą tak jest prościej, bo może to zrobić każdy krawiec i nie tylko on zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.