Skocz do zawartości

Sklepy w Polsce: jakość, kompetencje sprzedawcy


gribojedow

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie moich butow C&J Cliford,czym moge usunac drobne plamki na skorze,ktore powstale po rozlaniu sie pepsi.Buty sa w kolorze jak ponizej

http://1.bp.blogspot.com/_UFUA2p1TENA/T ... 991091.JPG

Ja w takich sytuacjach zawsze używam poniższego zestawu (buty muszą być wcześniej wyczyszczone z kurzu):

Dołączona grafika

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną funkcją nie jest przedłużenie żywotności a zapobieganie ślizganiu się kolby na ramieniu - dlatego łaty są najczęściej skórzane, zamszowe.

Nie tylko ślizganiu kolby. Jedną z funkcji jest właśnie ochrona materiału znajdującego się pod łatą. Na ramieniu kładziono bowiem również lufę strzelby (którą noszono najczęściej pod pachą, ale również w oparciu o otwartą dłoń wyprostowanej ręki jak to jest dzisiaj praktykowane w przypadku kompanii reprezentacyjnych służb mundurowych), która będąc bardzo rozgrzana po oddaniu strzału może powodować zniszczenia materiału. Spotkałem się z łatami naszywanymi w kilku miejscach jednocześnie na marynarkach, w tym właśnie w okolicach stawu łokciowego po wewnętrznej oraz u szczytu ramienia.

Pytam zupełnie teoretycznie ponieważ nawet nie planuję zakupu takiej marynarki(ani nie noszę w ten sposób komputera):

Czy tego typu wstawki nie byłyby przypadkiem przydatne dla osoby która często nosi laptopa w torbie na ramieniu(np. na wsi) nie chodzi mi nawet o przecieranie tylko o zapobieganie gnieceniu się materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt kto nie musi (vide kompania reprezentacyjna) nie nosi tak broni bo to zwyczajnie niewygodne. Zresztą lufa po 2 strzałach naprawdę nie rozgrzewa się do czerwoności.

A wiesz z czego strzelało się np. do kuropatw? Dodam, 100/150 lat temu. Lufy niektórych sztucerów rozgrzewały się do takiej temperatury że wypalały dziury w grubych wełnianych płaszczach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym są lepsze guziki z macicy perłowej w koszuli? Poza tym, że koszula kosztuje przez nie więcej.

Takie guziki są zdecydowanie bardziej odpowiednie do formalnej koszuli. Po prostu są bardziej eleganckie, wyglądają lepiej i są ładniejsze. Poza tym perłę trudniej zarysować niż plastyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy coś tak małego i nieistotnego, ukrytego pod krawatem ma jakieś znaczenie? Czym miałyby się zarysować guziki, krawatem? Nigdy nie zwróciłem uwagi, żeby ktoś miał zarysowane guziki w koszuli. Przygotowuję sobie kolejne zamówienie na moderntailor i się zastanawiam czy warto płacić dodatkowe 2 dolary za takie guziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, żeby wiedzieć czy ma to jakieś znaczenie. Zamawiam na moderntailor, ponieważ nigdzie indziej nie znajdę koszuli w takim rozmiarze, w jakim bym chciał. Musiałbym zobaczyć oba zestawy guzików na żywo, bo ciężko mi stwierdzić jaka jest różnica na podstawie zdjęcia ze strony, więc pytam, czym się różnią.

Poza tym porównywanie dylematu guziki plastikowe - guziki perłowe oraz głupie docinki typu ubierz t-shirt, są oznaką chamstwa i nie mają za wiele wspólnego z tematyką forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.