Skocz do zawartości

Elegancja z lat minionych


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Wobec tego prosiłbym Cię, abyś zasugerował własny podział strojów ze względu na formalność (może być tylko strojów dziennych - w wieczorowych to raczej wszystko jest jasne). Umieść tam proszę oprócz standardowych ubiorów takie nietypowe wariacje jak granatowy żakiet z metalowymi guzikami, granatowy stroller z metalowymi guzikami, żakiet dwurzędowy, surdut dwu- i jednorzędowy, garnitur surdutowy i żakietowy, żakiet z wyłogami pokrytymi jedwabiem (w połowie).

Oprócz tego, kilka kwestii dotyczących stroju wieczorowego:

1. Co sądzisz o takiej odmianie letniego wiejskiego stroju nieformalnego:

Dołączona grafika

2. Co sądzisz o takim łączeniu białych muszek ze smokingiem w celu osiągnięcia większej formalności?

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

FORMALNE:

-Żakiet dwurzędowy

-Surdut dwurzędowy

-Garnitur żakietowy

-Żakiet z wyłogami z jedwabiu

-Granatowy stroller z metalowymi guzikami

NIEFORMALNE:

-Granatowy żakiet z metalowymi guzikami

-Surdut jednorzędowy

-Garnitur surdutowy

-Granatowy stroller z metalowymi guzikami

1. Ta wiejska odmiana odpada

2. Jak dla mnie nie wygląda to najgorzej ale bałbym się bycia wziętym za kelnera.

Czy ty też rozgraniczasz kamizelki jedno i dwurzędowe na formalne i nie formalne? I jak sądzisz do czego pasują 2r?

( nie chodzi tu o kamizelki do smokingu)

Jak dla mnie dwurzędowe pasują do żakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to obie te odmiany się podobają. :)

Nie ma podziału na formalne i nieformalne kamizelki. Dwurzędowych często używa się do żakietu, bo są oryginalniejsze, ale w rzeczywistości bardziej formalne są jednorzędowe (dziś jednak nikt o tym nie wie). ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

jaką byście wybrali kamizelkę do garnituru, marynarka na dwa guziki. chyba chciałbym taką z klapami, ale nie jestem pewien jaka by się dobrze komponowała i jaka byłaby poprawna... zastanawiam się nad 447

i jeszcze jedno - jakie klapy marynarki jednorzędowej są poprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

447 mozesz wybrac tylko wowczas jeśli zamawiana marynarka z zestawu bedzie miala klapy zamkniete. Zalecane jest również, aby byly one szersze niż te w kamizelce. Moim zdaniem to dobry wybor, ale tylko w przypadku jeżeli garnitur ma być bardzo formalny - w przeciwnym razie doradzalbym wybor innego wzoru kamizelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędem nie, ale obawiam się, że mogłoby to powodować niezbyt fajne układanie się marynarki, zwłaszcza przy grubych wełnach. mamy wtedy pod marynarką 3 warstwy takiej wełny w jednym miejscu, a zaraz potem tylko jedną. tak średnio mogłoby to wyglądać. tak mi zresztą krawiec mówił, że się tak te klapy robi.

plecy kamizelki zwykłe czy z podszewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecy kamizelki "zwykłe" to właśnie z podszewką, chyba, że kamizelka ma być noszona bez marynarki, chociaż poza rozmowami kwalifikacyjnymi w lato i dzikim zachodem za bardzo nie wiem, gdzie można by taką nosić ;)

A podszewka z tego powodu, że materiał ma pracować pod spodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim ostatnim zamówieniu na garnitur 3częściowy, mój krawiec (Józef Błoński, Warszawa) pytał, czy kamizelka ma być z wełną na plecach, czy z samym materiałem podszewkowym. Wersja z wełną służy do tego, jak napisał Caporegime, żeby można było w wyjątkowych okolicznościach zdjąć marynarkę i zostać w samej kamizelce. Wersja kamizelki bez wełny na plecach, tylko z samego materiału podszewkowego, to wersja w sumie nie wiem do czego służąca - skoro wkładamy kamizelkę, to znaczy, że jest chłodno, więc nie zaszkodzi taka z porządnymi plecami. Chyba, że ktoś chce zakładać kamizelkę w upał - wtedy pewnie lepsza ta uboższa wersja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.