Skocz do zawartości

Elegancja z lat minionych


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj obiecany 2 miesiące temu chalcedon "Faberge" w wersji blue ... trochę cieńsza płytka i więcej manganowych wtrąceń.

za tło robi egzotyka ;)

Uploaded with ImageShack.us

Damiance, czy Ty wytwarzasz te spinki?

witaj,

Nie. Nie wytwarzam. Natomiast niektóre modele, pokazywane swego czasu w dziale ogłoszeń, zaprojektowałem. Co do projektu "Faberge" - znalazłem zdjęcia i opis biżuterii sprzed 100 lat i pomyślałem, ze warto koncepcję pokazać na forum. Realizacją spinek zajmuje się mój kolega, który jest z zawodu mineralogiem.

Przykładowo, te projekty spinek są mojego autorstwa:

Dołączona grafika Dołączona grafika

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie świetne ale ten błękitny chalcedon i sperkolit poezja.

spektrolit może mieć różne dominanty kolorystyczne, i dużo zależy od światła które oświetla kamień (para z tego samego kawałka, ale każda ze spinek jest różnie oświetlona):

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to już przerost formy nad treścią. Osobiście już bardziej wolę te klasyczne victorian bow tie.

@kset, po prostu kiedyś była spora grupa ludzi, która miała wory dukatów i wydawali je na różne przyjemności, nie musząc przy tym pracować. I właśnie ta grupa była zawsze elegancko ubrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to ten oplot może być taki sam, tylko że tego nie widać pod wykładanym kołnierzykiem. :) Nie sądzę jednak, żeby tak było. W epoce wiktoriańskiej były takie sposoby wiązania, bo nosiło się stojące kołnierzyki i z nimi ładniej to wyglądało. Później to zarzucono. No i ta wiktoriańska mucha jest o wiele większa, bardziej kojarzy mi się z takimi romantycznymi typami typu Liszt czy Chopin. :)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawat to ogólnie jest wszystko, co wiąże się przy kołnierzyku: "długi krawat", muszka, fular, plastron, itp.

A ten pan ma rozpiętą marynarkę dlatego, że to zdjęcie z lat 30., a wówczas stylizacje nieformalne, zwłaszcza letnie, bywały bardzo niechlujne. No i oczywiście to Amerykanin. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie…

Dochodze do wniosku po obserwacjach, że albo kiedys ubrania byly duuużo tańsze, albo ludzie na nie wieksza czesc swoich pieniedzy wydawali...

Raczej jesli chcieli uchodzic za ludzi na poziomie to najpierw inwestowali w ubrania, a pozniej inne atrybuty ludzi zamoznych. Dzisiaj najpierw kupujesz sobie fajna komorke, pozniej samochod, duze tv do domu zeby znajomym pokazac, a pozniej quada. Ubranie jesli sie liczy to z logo, a jesli bez, to zwykle jest niczym wiecej niz uniformem do pracy.

Co nie znaczy, ze fajna karoca nie była kiedys czyms pozadanym :D Po prostu najpierw trzeba było sie ubrac, zeby nie zostac uznanym za woznice lub zbitym jako potencjalny rzezimieszek.

Ps. Co do długosci spodni, to juz niejednokrotnie wklejałem podobne zdjecia z epoki tyle, ze z Warszawy lub Krakowa - tak długosc była prawidłowa. Dzisiaj niektorzy sie nasmiewaja mowiac cos o włoskiej długosci spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę nie babrać tego tematu takimi bzdurnymi dyskusjami np na temat długości spodni. Od tego są inne tematy.

Mnie osobiście podoba się taki klasyczny krawat. Tak się zastanawiam, czy to nie jest po prostu fular?

Chyba plastron. ;) Może i tak, ale żeby mieć pewność musiałbym zobaczyć rozwiązany.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.