Skocz do zawartości

Elegancja z lat minionych


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wolę pewną jednostajność. Te same stroje na tę samą okazję, z drobnymi wariacjami: zmiana koloru (ale tylko na podobny - np. nie granatowy na jasnoszary, chyba, że wymaga tego pogoda), ilość guzików marynarki, kolor kamizelki czy krawat, kształt kołnierzyka. Taka zamiana czarny żakiet - szary (chyba chodzi Ci o taki jaśniejszy odcień?) surdut mnie by nie pasowała.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - zestawy koordynowane są dla mnie zbyt nieformalne, po wtóre - garnitury, który podałem do wyboru to albo szary w prążki, albo granatowy w prążki. O ile szary gładki garnitur mi się jeszcze podoba, to gładki granatowy znudził mi się, zanim jeszcze zdążyłem go polubić. :)

Zależy, do czego ten garnitur chcesz wykorzystywać. Mi prążkowane garnitury za bardzo kojarzą się z biznesem. A że garnitury noszę głównie po godzinach, to skojarzenia z biznesem wolałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę pewną jednostajność. Te same stroje na tę samą okazję, z drobnymi wariacjami: zmiana koloru (ale tylko na podobny - np. nie granatowy na jasnoszary, chyba, że wymaga tego pogoda), ilość guzików marynarki, kolor kamizelki czy krawat, kształt kołnierzyka. Taka zamiana czarny żakiet - szary (chyba chodzi Ci o taki jaśniejszy odcień?) surdut mnie by nie pasowała.

Pozdrawiam, Dr

A ja znowu powrócę do rozwarstwienia. Jak dla mnie miasto-żakiet, wieś-surdut. Jakoś tam mi pasuje, nie wiem czy to poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - zestawy koordynowane są dla mnie zbyt nieformalne, po wtóre - garnitury, który podałem do wyboru to albo szary w prążki, albo granatowy w prążki. O ile szary gładki garnitur mi się jeszcze podoba, to gładki granatowy znudził mi się, zanim jeszcze zdążyłem go polubić. :)

Zależy, do czego ten garnitur chcesz wykorzystywać. Mi prążkowane garnitury za bardzo kojarzą się z biznesem. A że garnitury noszę głównie po godzinach, to skojarzenia z biznesem wolałbym uniknąć.

Mnie z biznesem kojarzą się takie jasne pinstripe i chalkstripe. Z takimi, jakie pokazałem, nie mam takich skojarzeń. Ten szary może ma takie podobne, bardziej biznesowe (białe i niebieskie), ale raczej i tak nie znajdę identycznego materiału. :)

Ja wolę pewną jednostajność. Te same stroje na tę samą okazję, z drobnymi wariacjami: zmiana koloru (ale tylko na podobny - np. nie granatowy na jasnoszary, chyba, że wymaga tego pogoda), ilość guzików marynarki, kolor kamizelki czy krawat, kształt kołnierzyka. Taka zamiana czarny żakiet - szary (chyba chodzi Ci o taki jaśniejszy odcień?) surdut mnie by nie pasowała.

Pozdrawiam, Dr

A ja znowu powrócę do rozwarstwienia. Jak dla mnie miasto-żakiet, wieś-surdut. Jakoś tam mi pasuje, nie wiem czy to poprawne.

To tak trochę nietypowo, bo przecież surdut jest bardziej formalny od żakietu. :) Chyba, że masz na myśli taki nieformalny surdut, nie taki ze sztuczkowymi spodniami itd.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wobec tego są w porządku. ;) Ale nie dla mnie. Mnie bardziej podobają się takie smoking jackety na wieczór i tak jakby ich dzienne odpowiedniki na dzień - Poirot nosił taką granatową marynarkę na chyba dwa guziki z kołnierzem szalowym wyłożonym jedwabiem. Mogę poszukać jakichś zdjęć.

Teraz pytanie ode mnie: jaki jest według Ciebie poprawny nieformalny strój wieczorowy miejski letni (czyli po prostu letni smoking do miasta ;) )? Czy czarny (lub "czarnopodobny") smoking z lżejszego materiału czy wersja z jasną marynarką? Pytam, bo piszę drugą część artykułu na Formal style. Zaznaczam, że uznałem kremowy garnitur z tropiku jako strój letni dzienny miejski.

Pozdrawiam, Dr

EDIT: Poirot miał to na sobie m.in. w odcinku "Zaginiona kopalnia", jeżeli to może Ci pomóc. ;)

EDIT2: Znalazłem jakąś ilustrację. :) Chodzi mi o coś takiego:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem biała marynarka smokingowa odpada, bardziej kojarzy mi się ona z przyjęciami na okręcie a nie na miejskie spotkania. W tej kwestii pozostaje przy czarnej marynarce z cieńszego materiału, ale z tego co pamiętam możliwa jest chyba jeszcze opcja z jasną marynarką w kolorze hmm jasnobrązowym? ( nie pamiętam koloru ale mam nadzieję, że wiesz o jaki kolor chodzi). Ale ja osobiście tej opcji tez bym nie wybrał.

Tak Janie wiem o tym temacie ale co nie znaczy, że wzmianka o nim tutaj nie pasuje.

Pozdrawiam

Przemysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem biała marynarka smokingowa odpada, bardziej kojarzy mi się ona z przyjęciami na okręcie a nie na miejskie spotkania. W tej kwestii pozostaje przy czarnej marynarce z cieńszego materiału, ale z tego co pamiętam możliwa jest chyba jeszcze opcja z jasną marynarką w kolorze hmm jasnobrązowym? ( nie pamiętam koloru ale mam nadzieję, że wiesz o jaki kolor chodzi). Ale ja osobiście tej opcji tez bym nie wybrał.

Tak Janie wiem o tym temacie ale co nie znaczy, że wzmianka o nim tutaj nie pasuje.

Pozdrawiam

Przemysław

Pasuje, ale jesli trafisz na jakies fajne informacje/zdjecia to badz tak mily i tam je tez wklej - do waszego watku rzadko zagladam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to raczej takie sobie połączenie - szary średnio pasuje do kremowego, do białego jeszcze mniej. Natomiast teoretycznie połączenie spodnie + kamizelka w tym samym kolorze + marynarka w innym kolorze mi się podoba. Można by to stosować do strollerów. Co sądzicie o robieniu spodni i kamizelki z tego samego materiału do żakietu i strollera (zwłaszcza, gdy jest to materiał w kratkę)?

Jeżeli mówimy o strollerach; skoro granatowy żakiet z metalowymi guzikami jest w porządku, to czy można by używać swego rodzaju marynarki klubowej (nieco zmienionej) jako stroller?

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz nosić czarną kamizelkę do żakietu? Rozumiem na jakieś spotkania biznesowe, pogrzeby czy uroczystości państwowe, ale poza tymi okazjami raczej nie.

Przy okazji: zamierzasz też nosić muchę codziennie? :)

No i jeszcze proszę o odpowiedź na moje drugie pytanie z poprzedniego posta, o strollerze. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żakiecie bardziej chodzi mi o krój, ja skłaniam się ku szarości.Czarny żakiet taki jak na zdjęciu to tak jak wspomniałeś na bardziej formalne wydarzenia. I jeżeli żakiet to oczywiście i muszka obowiązkowo. Krawat tylko do garnituru.

Moim zdaniem jak najbardziej, Jeżeli wieczorem masz zamiar założyć smoking to jak najbardziej. Ale wiadomo, to też kwestia formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.