Skocz do zawartości

Elegancja z lat minionych


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, za wypowiedz kolegi odnosnie długosci spodni i to, ze ja podchwyciłem.

Zapomniałem, ze to wasz watek chlopcy, gdzie wysyłacie sobie zdjecia ubran, ktorych nie nosicie i pytacie sie wzajemnie czy wam sie podobaja.

Nie chodzi, że to nasz wątek. Chociaż patrząc po wypowiedziach faktycznie można tak stwierdzić. Chodziło mi raczej o to, że dyskusje na taki temat już są prowadzone. Jeżeli czujesz taką potrzebę, to wklej tam to zdjęcie o komentuj do woli.

To, że nie chodzimy to raczej kwestia funduszu a nie tego, że lubimy o tym tylko gadać. Takie stwierdzenia w mojej opinii są bardzo prostackie...

Przemysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się przypadkiem na ciekawą stronę: Bown's Bespoke. Facet to z tego co przeczytałem kawał snoba i do tego brytyjski patriota, ale przecież to dobrze. :) Nosi odczepiane kołnierzyki, ma ładne lakierki, a jego przykazania są równie oryginalne, co trafne. Co więcej, ten pan ma trochę wspólnego z nami, bo też lubi bespoke (a nawet trochę tego ma). :) Zachęcam do lektury.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za wypowiedz kolegi odnosnie długosci spodni i to, ze ja podchwyciłem.

Zapomniałem, ze to wasz watek chlopcy, gdzie wysyłacie sobie zdjecia ubran, ktorych nie nosicie i pytacie sie wzajemnie czy wam sie podobaja.

Nie chodzi, że to nasz wątek. Chociaż patrząc po wypowiedziach faktycznie można tak stwierdzić. Chodziło mi raczej o to, że dyskusje na taki temat już są prowadzone. Jeżeli czujesz taką potrzebę, to wklej tam to zdjęcie o komentuj do woli.

To, że nie chodzimy to raczej kwestia funduszu a nie tego, że lubimy o tym tylko gadać. Takie stwierdzenia w mojej opinii są bardzo prostackie...

Przemysław

Wysłałem już PM do Jana. Zgadzam się z Tobą. Wracajcie do tematu głównego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się przypadkiem na ciekawą stronę: Bown's Bespoke. Facet to z tego co przeczytałem kawał snoba i do tego brytyjski patriota, ale przecież to dobrze. :) Nosi odczepiane kołnierzyki, ma ładne lakierki, a jego przykazania są równie oryginalne, co trafne. Co więcej, ten pan ma trochę wspólnego z nami, bo też lubi bespoke (a nawet trochę tego ma). :) Zachęcam do lektury.

Pozdrawiam, Dr

Racja, ciekawa strona. Jak by nie patrzeć, każdy strój tego jegomościa jest bespoke. A do tego wszędzie są odnośniki oraz adresy sklepów dla zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to białe getry. Można poznać po kącie załamania materiału na lewym bucie. Nie jest to żaden element konstrukcyjny buta.

Przykro mi (i równocześnie dziwnie), ale się mylisz. Trzeba było przeczytać artykuł o butach na tejże stronie. ;) To są tak właśnie skonstruowane buty, część czarna jest lakierowana, biała ze zwykłej skóry:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to białe getry. Można poznać po kącie załamania materiału na lewym bucie. Nie jest to żaden element konstrukcyjny buta.

Przykro mi (i równocześnie dziwnie), ale się mylisz. Trzeba było przeczytać artykuł o butach na tejże stronie. ;) To są tak właśnie skonstruowane buty, część czarna jest lakierowana, biała ze zwykłej skóry:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

Rzeczywiście, wygląda na to że to te same buty, chociaż nie mogę znaleźć potwierdzenia w tekście opisującym kreację white tie. Morał z tego taki, że nie powinienem ferować wyroków na podstawie zdjęcia, z którego można bardzo mało odczytać.

Autor opisuje tę parę butów jako very good value for money (2,100 GBP). Podziwiam dystans. :) A strona rzeczywiście bardzo ciekawa, pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale buty paskudne, jeśli chodzi o formę i kształt.

Nosek mógłby być zwykły, nie nakładany, no i trochę bardziej zaokrąglony. Wszystko inne w porządku moim zdaniem.

Autor opisuje tę parę butów jako very good value for money (2,100 GBP). Podziwiam dystans. :) A strona rzeczywiście bardzo ciekawa, pod każdym względem.

Ten człowiek wygląda mi na bardzo bogatego. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów nie doczytaliście. ;) Na samym początku rozdziału o tych butach:

In my salad days it was my habit to don, with both black and white tie, dress spats. I see these items infrequently nowadays, and I have lost my own pair, having abandoned their use about thirty years ago.

Z tego (i tylko z tego) wnioskuję, że na tym zdjęciu to raczej te buty, a nie getry. Jednak nie ma o czym mówić, bo oba zdjęcia bardzo niewyraźnie pokazywały buty.

Pozdrawiam, Dr

P.S. A te buty pokazane na ostatnim zdjęciu są rzeczywiście inne. Nic jednak o tym nie wiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trochę żeby odgrzać temat. :P Książę Filip na Royal Ascot w żakiecie z kamizelką w delikatny deseń (co mnie się rzuciło w oczy i spodobało) z niezapiętymi dwoma guzikami u dołu (na co pewnie większość zwróci uwagę na samym początku):

Dołączona grafika

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.