Skocz do zawartości

Liczba i rozmieszczenie guzików na rękawach marynarki


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem 4 jest to optymalna liczba guzikow na rekawach marynarki wspolczesnego garnituru, 5 guzikow jedynie w wypadku jesli cos bylo poprawiane przy dlugosci rekawow, 1-2-lub trzy guziki wygladaja dobrze jedynie w przypadku plaszcza (overcoat) lub marynarek typu odd jacket,ale juz blazer powinien miec 4 guziki. Jesli chodzi o rozmieszczenie guzikow, mysle ze wszelkie kombinacje typu niesymetryczne rozmieszczenie czy duzy dystans miedzy guzikami wyglada co najmniej niewspolczesnie i lepiej wybrac cos z opcji-( Plain,or overlapping button) w wypadku guzikow przyszytych na stale, lub w wypadku working buttonholes kombinacji powyzszych opcji z roznym ksztaltem dziurek -(straight ,or keyholes),oraz polozenia dziurek wzgledem krawedzi rekawa( plain or slanted).Ostatnio czesto klienci zamawiaja ostatnia dziurke (na dole rekawa) obszyta kontrastowa nitka ,z reguly w kolorze podszewki, co wyglada dobrze w wypadku garniturow z materialow solid,

tak bez "dobry wieczór"? :? może być po obcemu, coś tam rozumiemy piąte przez dziesiąte :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem 4 jest to optymalna liczba guzikow na rekawach marynarki wspolczesnego garnituru, 5 guzikow jedynie w wypadku jesli cos bylo poprawiane przy dlugosci rekawow, 1-2-lub trzy guziki wygladaja dobrze jedynie w przypadku plaszcza (overcoat) lub marynarek typu odd jacket,ale juz blazer powinien miec 4 guziki. Jesli chodzi o rozmieszczenie guzikow, mysle ze wszelkie kombinacje typu niesymetryczne rozmieszczenie czy duzy dystans miedzy guzikami wyglada co najmniej niewspolczesnie i lepiej wybrac cos z opcji-( Plain,or overlapping button) w wypadku guzikow przyszytych na stale, lub w wypadku working buttonholes kombinacji powyzszych opcji z roznym ksztaltem dziurek -(straight ,or keyholes),oraz polozenia dziurek wzgledem krawedzi rekawa( plain or slanted).Ostatnio czesto klienci zamawiaja ostatnia dziurke (na dole rekawa) obszyta kontrastowa nitka ,z reguly w kolorze podszewki, co wyglada dobrze w wypadku garniturow z materialow solid,

tak bez "dobry wieczór"? :? może być po obcemu, coś tam rozumiemy piąte przez dziesiąte :P

ten styl narracji brzmi znajomo i budzi pewne skojarzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

tak bez "dobry wieczór"? :? może być po obcemu, coś tam rozumiemy piąte przez dziesiąte :P

ten styl narracji brzmi znajomo i budzi pewne skojarzenia

Najmocniej przepraszam ,ze bez "dobry wieczor" ale u mnie dopiero teraz sie zaczyna sciemniac , tak ze teraz "dobry wieczor ' jest na miejscu.I sorry za to ,ze "po obcemu" , pewnie jestem ignorantem ale wiekszosci slownictwa dotyczacego mody czy krawiectwa meskiego po prostu nie znam w Jezyku polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie niesymetryczne rozmieszczenie guzików czy ich duże "rozstrzelenie" wyglądają o niebo lepiej niż kontrastowe obszycia dziurek. :)

Pozdrawiam, Dr

Oczywiscie o gustach sie nie dyskutuje.ja to pisalem w kontekscie wspolczesnego garnituru i przez pryzmat konserwatywnego NY, na pewno te preferencje sa inne w Vegas ,na Florydzie czy w LA.Jesli chodzi o kontrastowe obszycia dziurek to zgadzam sie, ja osobiscie bym tego dla siebie nie zamowil,ale pisze w odniesieniu do reprezentatywnej grupy przedstawicieli plci brzydkiej. Dodam tez, ze zawodowo zajmuje sie spelnianiem marzen moich klientow o modnym, seksownym i profesjonalnym ubiorze ( pracuje jako sales&fashion consultant w branzy bespoke suits& shirts w NY) PS .Pozdrawiam Ostrowiec(super basen na Rawszczyznie ,w NY ciezko znalezc tak dobry obiekt nawet najnowszy FMCP Aqatic Center nie dorasta ostrowieckiej rawce do piet :!::!: ) mayor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak blisko mogą być guziki od końca rękawa, żeby to jeszcze nie wyglądało pokracznie? Mam do skrócenia rękawy z working buttons, a nie chciałbym tego robić od góry, gdyż czytałem, że efekt jest niepewny, a operacja dość droga. Aktualnie ostatnia dziurka jest nieco ponad 4 cm od krawędzi rękawa, a chciałbym skrócić o ok. 2 cm, może mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak blisko mogą być guziki od końca rękawa, żeby to jeszcze nie wyglądało pokracznie? Mam do skrócenia rękawy z working buttons, a nie chciałbym tego robić od góry, gdyż czytałem, że efekt jest niepewny, a operacja dość droga. Aktualnie ostatnia dziurka jest nieco ponad 4 cm od krawędzi rękawa, a chciałbym skrócić o ok. 2 cm, może mniej.

Uważam, że dla optycznej równowagi 2cm jest ok, czyli odległość guzika z lekkim marginesem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jnie chciałbym tego robić od góry, gdyż czytałem, że efekt jest niepewny, a operacja dość droga.

dwa razy to zlecałem, raz u budżetowego krawca na prowincji, raz u p. Mazura, rezultat zawsze był OK, a koszt nieprzesadny, więc jakby co warto zaryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak blisko mogą być guziki od końca rękawa, żeby to jeszcze nie wyglądało pokracznie? Mam do skrócenia rękawy z working buttons, a nie chciałbym tego robić od góry, gdyż czytałem, że efekt jest niepewny, a operacja dość droga. Aktualnie ostatnia dziurka jest nieco ponad 4 cm od krawędzi rękawa, a chciałbym skrócić o ok. 2 cm, może mniej.

Myślę, że 2 cm od krawędzi do guzika (nie dziurki) wystarczą. Jeśli chcesz skrócić bardziej, to już zależy od modelu (materiał, guziki itp.) - trzeba się przyjrzeć i ocenić. Skrócenia rękawa od góry nie ćwiczyłem.

Jeszcze jedna sprawa - rękaw marynarki się gniecie i sam nieco skraca - ile, to zależy od materiału. Dlatego, w razie wątpliwości, poczekałbym z ostateczną decyzją - 0.5 cm różnicy to może być granica pomiędzy wyglądem "ok" i "nie-ok".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Tytuł wątku jest nieprawidłowo sformułowany: rękawy marynarek (poza wyjątkami, takimi jak bombajki, czy smokingi - ale to już takie po pradziadkach) nie mają mankietów.

Włosi nie mieli upodobania do niemieckiego stresemanna, czy angielskiego black lounge, tudzież amerykańskiego strollera. Za dzienny strój wizytowy służył im w okresie powojennym garnitur jednorzędowy z klapami w szpic i po cztery guziki, obszyte materiałem, na mankietach. Odsyłam do zdjęcia nr 6 i nr 7 pod tym linkiem:

http://www.cutterandtailor.com/forum/in ... topic=1194

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.