Jump to content

Liczba i rozmieszczenie guzików na rękawach marynarki


Üxküll
 Share

Recommended Posts

Zgoda, ale to bedzie dobre tylko dla wysokich gentlemanow o dlugich rekach. Na niskiej osobie takiej jak np. ja, taki zabieg wygladalby tak samo jak 5 guzikow ---> "czyli rekaw z guzikami prawie do lokcia". Z drugiej strony 3 guziki, niezaleznie od rozmieszczenia, to po prostu za malo.

Ja guzik rozpinac lubie i robie to. <----ale moze wyrosne :P

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z powyższym. W końcu, o ile nie zdarzy się nam sytuacja, w której będziemy musieli niespodziewanie przeprowadzić jakąś operację chirurgiczną, to raczej nie spotkamy się z koniecznością rozpięcia mankietów marynarki smokingowej. Nie uważam więc, że rozpinane guziki przy marynarce smokingowej są konieczne. Z drugiej strony, są one takim elementem, który "fajnie mieć", więc nie będzie to nienormalne, jeżeli je sobie zażyczymy. ;)

Jeżeli więc odpinane guziki na mankietach traktujemy jako "bajer", nie widzę nic złego w takich guzikach przy smokingu. Jeżeli jednak używamy tej funkcji wyłącznie w celach praktycznych, stanie się ona bezcelowa w wypadku smokingu.

Pozdrawiam, Dr

Link to comment
Share on other sites

Jeden ze znanych blogerów w marynarce, w której efekt dandy uzyskano używając więcej guzików niż to wynika z jakiejkolwiek praktycznej przyczyny:

Jak się to Panom podoba?

Pozdr,

wojvv

Doszedł do siedmiu guzików, więc jeszcze powinien dobrać krawat z butiku Al Bazar z wyhaftowaną szczęśliwą liczbą. Osobiście wolę liczby parzyste, więc po dwa lub cztery guziki na mankietach marynarki.

post-387-13658920942443_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.