Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie potrafię znaleźć rozmiarówki koszul Arrow, a wiem że są na forum ich użytkownicy. Czy mogę prosić o podpowiedź jaki rozmiar odpowiada 'naszemu' 188-192 /42 wyszczuplona?

 

Jeśli chodzi o kołnierzyk i wyszczuplenie, to ja mam dwie w moim  standardowym rozmiarze. Nie są jakoś superslim, co ostatnio nawet bardziej mi pasuje. Kołnierzyk wydaje się dosyć luźny, więc jak ktoś woli bardziej dopasowane rzeczy może spróbować z rozmiarem niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najłatwiej powiedzieć, że opłaca się przejść z polskiego RTW na jakiekolwiek MTM, różnica w dopasowaniu jest kolosalna i warta dopłaty. 

 

Hej, powiedz coś więcej o tej firmie z "Bombayu" :), Czy mogę przyjść ze swoją najlepsza wymiarowo koszulą MTM do ich salonu w Warszawie, oni wezmą z niej wymiar i mi odszyją taką u siebie? Materiały wydaja się ciekawe, zwłaszcza denim i len...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, powiedz coś więcej o tej firmie z "Bombayu" :), Czy mogę przyjść ze swoją najlepsza wymiarowo koszulą MTM do ich salonu w Warszawie, oni wezmą z niej wymiar i mi odszyją taką u siebie? Materiały wydaja się ciekawe, zwłaszcza denim i len...

 

Nie wiem jak to wygląda w warszawskim salonie. Zamawiałem bezpośrednio z Indii i z nimi korespondowałem. Podałem im swoją miarę, dla pewności jeszcze wysłałem im wymiary z mojej najlepiej dopasowanej koszuli, wybrałem model korzystając z aplikacji na stronie i po 2-3 tygodniach dostawałem koszule. Mam ich już cztery i w każdym przypadku spisali się świetnie.

 

Potwierdzam wysoką jakość lnu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Próbowałem się dodzwonić na numer podany na fanpejdżu, ale nikt nie odbiera. Może po prostu przejdę się na Hożą, lubię tamtędy spacerować :). Czy dostałeś instrukcję, jak zebrać miarę z koszuli, ew dołączyłeś jakieś zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną koszulę od nich i generalnie jestem bardzo zadowolony. W przypływie czasu może pokuszę się o jakąś większą recenzję. Dopasowanie wg podanych wymiarów bardzo dobre z tymże muszę zaznaczyć, że podawałem wymiary koszuli, którą mają uszyć, nie mojego ciała, a koszulą służącą za wzór była koszula MTM. Materiał wziąłem Gondomar, jeśli dobrze pamiętam - bardzo fajny. Jedynie wyłogi kołnierzyka mogłyby być 1 cm dłuższe. Polecam poszukać kodów zniżkowych w internecie na pierwszą koszulę.

https://www.tailorstore.pl

Też zastanawiam się nad zakupem z ich strony (siedziba w Szwecji i produkcja na Sri Lance to ciekawe połączenie jak na bezpłatną dostawę) i nigdzie nie mogłem znaleźć recenzji.

W pierwszej kolejności pewnie kupiłbym białą z długimi rękawami za 189: Savile Row, white Popelina, 100% Bawełna Pima lub Milano, white Popelina, 100% Bawełna.

Ktoś odradza? Jakieś doświadczenia, byłbym wdzięczny za pomoc.

Mam drugie pytanie, zmierzyłem szyję i wyszło 39, dzisiaj kupiłem koszulę w Wólczance 39 i wydaje się trochę za luźna w tym miejscu, boje się, że jak założę krawat to kołnierzyk będzie się marszczyć. Luzu, z tego co rozumiałem miało być na 1 palec, a teraz jak zakładam jest na dwa i pół. Wymieniać na 38?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś do czynienia z koszulami James Button?

http://jamesbutton.com/np

Widać, że cała koncepcja wzorowana na angielskich markach np. CT. Jest system multibuy, wybór kilku długości rękawów, wymienne fiszbiny, nawet rozmiarówka, kształt kołnierzy i niektóre materiały bardzo przypominają CT.

 

Wygląda na prosty copy&paste z CT, HC,  etc. (to nie jest zarzut a stwierdzenie faktu).

Ceny rozsądne, gdyby nie brak mankietów na spinki, z ciekawości kupilbym jedną.

Ps. Jedyne co mi się nie podoba to te sztuczne obniżki cen poszetek z 199 na 69 PLN i koszul z 399 na 149, nie lubię tych prymtywnychn chwytów marketingowych.

Ps.2 Jak ktoś kupi u nich to niech opisze wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, że sklep powstał raptem miesiąc temu(wg osi czasu na na fb), więc można się spodziewać stopniowego rozrostu oferty.

W każdym razie widać potencjał. Myślę, że dobrze go wykorzystując mogą sporo zdziałać.

Poza tym fajnie by było zamówić w Polsce do paczkomatu, zamiast męczyć się przesyłką z UK za 50zł i zastanawiać się czy listonosz czasem jej gdzieś nie zgubi albo rzuci pod płotem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Parmigiano tak jak w 99% trudno mi odmówić Ci racji, to teraz przestrzeliłeś. Zajrzyj do odnośnika "regulamin" - masz tam wszystkie dane. Co ciekawe firma jest z Polski :-)

edit: poszetki obszyte maszynowo na płasko ... biednie

Hargin to co napisałeś mocno mnie podbudowało,brakuje mi już tylko jeden procent aby poczuć się jak Kim Dzong Un :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hargin to co napisałeś mocno mnie podbudowało,brakuje mi już tylko jeden procent aby poczuć się jak Kim Dzong Un :)

Chciałem być miły, bo każdemu może przytrafić się błąd*. Na drugi raz trzy razy się zastanowię, czy warto być "miłym" :-)

*(KDU się nie myli nie - więc "sorry"). :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna firma,o której prawie nic nie wiadomo.

Kto jest właścicielem,gdzie znajduje się siedziba bądź magazyn,numer telefonu itd o przepraszam jest kontakt mejlowy,łał.

Jakiś kolega czepliwy... I co z tego, że nie ma telefonu. Początek działalności, to pewnie ciężko od razu inwestować w biuro obsługi Klienta. Wiadomo, że fajnie zadzwonić i pogadać, sam ostatnio dzwoniłem do Poszetki, ale równie dobrze mogłem zadac to samo pytanie e-mailem. Zrobilem dziesiątki zakupów w sklepach www i na allegro i w sumie to prawie nigdy nigdzie nie dwoniłem najpierw.

Trochę życzliwości i zrozumienia dla nowego przedsięwzięcia nie boli. Zajrzenie do regulaminu, gdzie sa pełne dane firmy, też nie boli.

 

Poza tym kogo interesuje gdzie jest ich magazyn? Chyba na prawdę miałeś zły dzień:)

 

Ps. Nie mam  żadnych konotacji z James Button.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.