Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Porównałem właśnie rzeczywiste wymiary koszuli JB z tabelą w sklepie internetowym. 

Klatka 101/102 cm (ciężko mi podać dokładnie, bo przy mierzeniu pod pachą wystarczy, że przesunę centymetr delikatnie niżej/wyżej i łatwo o ten 1 cm więcej/mniej). Talia zgadza się z tabelą co do centymetra (89 cm) tak samo jak długość z przodu (66 cm). Największa różnica jest w długości z tyłu koszuli - 80 cm, a w tabeli (76 cm). 

Wszystko oczywiście dla rozmiaru 37/85. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Może zamiast multibuy weź na próbę jedną koszulę, jeśli będzie ci odpowiadać zostawisz jeśli nie można odesłać. Wyrobisz sobie własną opinię którą bedziesz mógł podzielić się z innymi :)

No i wziąłem pasiaka w twillu :)

Generalnie koszula wygląda dobrze, co do tego two ply to nie jest to tak mięsisty materiał jak w niektórych Thyrwitach czy Lewinach ale nie jest to Bytom... Jest bardzo fajny w dotyku i nie gniecie się mocno.

Kołnierzyk sztywny, mankiety również, przeszycia bardzo ładne, szwy równe.

Wykończenie od wewnatrz pozostawia troche do życzenia gdyż jest sporo odstajacych nitek. Ale to da się przeboleć. Generalnie w tym materiale za taką cenę na prawde nie jest źle. zobaczymy jak się będzie prać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenia z koszulami Osovskiego w kontekście kurczenia się ich po praniu? Bo rękawy mam nieco zbyt długie po skróceniu nawet wydaje mi się, ale zastanawiam się czy je wracać do krawca na dalsze skracanie czy też poczekać na pranie i zobaczyć czy się nie skurczą w nim same na odpowiednią długość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tutaj na forum, że wszyscy nagminnie negują krótki rękaw w koszulach, nawet tych casualowych, letnich, nawet lnianych.

A tutaj Mr. Vintage, czyli najpopularniejszy polski bloger o polskiej modzie i elegancji, sam wrzuca zdjęcie jak jest w koszuli z krótkim rękawem: https://instagram.com/p/6F5owIFwjQ/

 

Więc jak z tym rękawem w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz nosić to noś ;) Puryści powiedzą, że krótki rękaw jest niedopuszczalny, bardziej liberalni powiedzą, że jest okej. Na pewno koszula z krótkim rękawem jest zupełnie nieformalna i niedopuszczalna z marynarką. Sama, tak jak u Michała jest (według mnie) jak najbardziej do przyjęcia. Jednak imho lepiej od krótkiego rękawa wygląda schludnie podwinięty długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie casualowa koszula z węższym krótkim rękawem wygląda zupełnie naturalnie przy aktualnych pogodach. Nie wiem kto sobie wymyślił, że to absolutne zło, ale do szortów, czy chino wygląda według mnie jak najbardziej okej. No i rękawy są bardziej przewiewne niż w długiej z podwiniętym rękawem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem purysta ale nie mam żadnej koszuli z krótkim rekawem. Z moich obserwacji na ulicach, większość ludzi ubranych w koszulę z krótkim rekawem wygląda źle lub co najwyżej średnio. Ci którzy dobrze w nich wyglądają to prawie zawsze przystojni goście w super fajnych ciuchach - zasada (ładnemu we wszystkim ładnie) chociaż nie jest do końca prawdziwa, to jednak sprawdza się wg mnie w tym własnie przypadku. Jak też słusznie zauważyli koledzy wyżej

 

a) grubość ramienia ma znaczenie.

 

B) okoliczności wakacyjne / plażowe jak najbardziej,

 

Ja osobiście wolę nosić koszulki polo

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczna większość koszul z krótkim rękawem jest fatalnie skrojona i te rękawki są po prostu za szerokie, co wygląda groteskowo, tak jak tutaj

koszula-oxford-z-krotkim-rekawem290.jpg

 

Natomiast jak się ma słuszny biceps i porządną koszulę z krótkim rękawem, to nie wygląda to źle. No ale do tego potrzebna jest dość atletyczna sylwetka, tak jak tutaj. No i okoliczności ;)

fa97c63defb47621990c360df42a7d1d.jpg

 

Po prostu na co dzień wygląda to infantylnie, a w upały koszula z podwiniętym rękawem sprawdza się równie dobrze, a wygląda o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że moje poglądy są skutkiem bytności na tym forum - uważam bowiem, że koszula z krótkim rękawem to jest taka mieszanka elegancji (koszula) ze stylem "wycieczkowym". Mam takie koszule ze dwie ze starszych czasów i rezerwuję je właśnie na wycieczki. Ale i tak wolę koszulki polo, przynajmniej mają jednoznacznie sportowy charakter. Co do tego charakteru, warto zwrócić uwagę, że koszula Bonda ma pagony i bardzo krótki rękaw z "mankietem". Jest dobrze dopasowana, nonszalancko rozpięta, na atrakcyjnym mężczyźnie wygląda dobrze. Zdjęcie powyżej pokazuje natomiast dość typowy przykład "koszuli z obciętymi rękawami".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.