Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miał ktoś już styczność z koszulami kolegi Tomka Milera? Interesuje mnie zwłaszcza OCBD, wypowiedziałby się ktoś na temat stosunku cena/jakość?

 

http://sklepmiler.pl/pl/c/Koszule/105

 

Oczywiście z moich ust brzmi to umiarkowanie wiarygodnie, ale mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że stosunek cena/jakość to najmocniejsza strona moich koszul. 

Więcej na temat wyróżników jakości koszul MLS napisałem w tym wątku: 

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/3621-miler-luxury-shirts/#entry166141

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy ktoś może coś powiedzieć o koszulach marki Eton? Ostatnio nabyłem dość przypadkowo ( :) ), ale jakością jestem bardzo pozytywnie zaskoczony - jest to co najmniej klasa Profuomo Sky Blue które dotychczas były moimi najlepszymi koszulami - póki co jednak, pod względem jakości tkaniny wygrywa Eton. Jutro postaram się zrobić dokładne zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną koszulę od nich i generalnie jestem bardzo zadowolony. W przypływie czasu może pokuszę się o jakąś większą recenzję. Dopasowanie wg podanych wymiarów bardzo dobre z tymże muszę zaznaczyć, że podawałem wymiary koszuli, którą mają uszyć, nie mojego ciała, a koszulą służącą za wzór była koszula MTM. Materiał wziąłem Gondomar, jeśli dobrze pamiętam - bardzo fajny. Jedynie wyłogi kołnierzyka mogłyby być 1 cm dłuższe. Polecam poszukać kodów zniżkowych w internecie na pierwszą koszulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Prośba do kolegów o chudych nadgarstkach :)

 

Czy zwężenie francuskich mankietów to bezpieczna operacja, z którą sensowny krawiec sobie poradzi bez problemu? Mam problem z dopasowaniem białej koszuli do ślubu - Extra Slim Fit z CT leży na mnie świetnie wszędzie poza mankietami. Mam chude nadgarstki i jestem w stanie bez większego trudu zdjąć koszulę bez zdejmowania spinek, a zbyt szeroki mankiet "wyskakuje" z wąskiego rękawa marynarki w nieładny sposób.

 

Długo byłem przekonany, że z francuskimi mankietami się nie nie da zrobić i rozważałem koszulowe MTM - ale Google zasiał we mnie nadzieję, że może jes jeszcze ratunek.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie udało się.

 

Wróciłem właśnie od Pana Tadeusza. Mankiety są na tyle szerokie, że nie wyglądają dobrze i wyraźnie wypychają marynarkę, ale nie aż tyle za szerokie, żeby dało się je zwęzić odcinając dziurki - wtedy zbyt mocno opną nadgarstek. Uznaliśmy, że to będzie "zamienił stryjek siekierkę na kijek" i jedno "źle" zamienię na inne "źle". 

 

Tym samym temat mojej ślubnej białej koszuli wraca do agendy i zwracam się do Was z innym pytaniem - czy korzystaliście może z usług MTM w Wólczance? Da się u nich uszyć dobrze dopasowaną koszulę z dobrej jakości bawełny, mając wpływ na takie szczegóły jak właśnie szerokość francuskiego mankietu i w ogóle szerokość rękawa?

 

W alternatywie mam wycieczkę do z Łodzi Warszawy do E. Berga, lub do Poznania - celem odwiedzenia pracowni Krupa&Rzeszutko lub Tomka Milera, ale koszty wycieczki na przymiarkę mocno podnoszą koszt imprezy. Zastanawiam się, czy któraś z sieciówek ma w ofercie MTM, któremu warto zaufać i uszyję w Łodzi dobrą koszulę.

 

Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny :)

 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W alternatywie mam wycieczkę do z Łodzi Warszawy do E. Berga, lub do Poznania - celem odwiedzenia pracowni Krupa&Rzeszutko lub Tomka Milera, ale koszty wycieczki na przymiarkę mocno podnoszą koszt imprezy. Zastanawiam się, czy któraś z sieciówek ma w ofercie MTM, któremu warto zaufać i uszyję w Łodzi dobrą koszulę.

 

Przymiarka nie jest konieczna. W zeszłym roku zamawiałem u Tomka koszulę podając samodzielnie zdjęte miary (na stronie jest instrukcja) i jestem bardzo zadowolony z efektu.

Co prawda teraz koszula jest trochę ciasna ale to niestety moja wina :oops: Pracuję nad tym żeby znów pasowała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, popatrz. Nie do końca ufam sobie w temacie zdejmowania miary, natomiast na pewno będę niebawem przynajmniej raz w Poznaniu tak czy owak - więc jeżeli w przypadku koszuli raz zdjęta miara pozwala uszyć koszulę, to w takim razie bariera w postaci wycieczki do Poznania znika. Na tapecie zatem Wólczanka MTM, Tomek i Krupa&Rzeszutko - i co tu wybrać... :) Poza tym, że jednak bardziej ufam tutaj Poznaniakom niż Wólczance, z definicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy korzystaliście może z usług MTM w Wólczance? Da się u nich uszyć dobrze dopasowaną koszulę z dobrej jakości bawełny, mając wpływ na takie szczegóły jak właśnie szerokość francuskiego mankietu i w ogóle szerokość rękawa?

 

 

 

Da się uszyć dobrze dopasowaną koszulę, jakość odszycia jest ok, ale jakość tkanin kiepska jak na tę półkę cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka koszul MTM od E. Berg i jestem zadowolony. Zdjęcie białej wstawiałem do tematu o tej firmie w dziale Przewodnik Miejski. Minusem jest, że ceny mają wysokie jak na MTM (500-730 PLN, w zależności od materiału), jak dodasz do tego jeszcze koszt dojazdu, to w ogóle kwota się robi trochę absurdalna. Nie mam porównania z innymi firmami szyjącymi MTM, więc trudno mi powiedzieć czy wyższa niż u konkurencji cena jest czymś uzasadniona. No i nie wiem ile masz czasu do tego ślubu - bo czas oczekiwania to koło 6 tygodni (+ewentualne 2-3 dni na poprawki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Ty tak bardzo nie chcesz jechać do tego Poznania? :D

 

Jak już koniecznie potrzebujesz kolejnej propozycji, żeby wybór był trudniejszy, to polecam MTM w Pracowni Krawieckiej Sebastiana Żukowskiego. Zamawiałem za ich pośrednictwem trzy koszule. Świetna obsługa, dobre dopasowanie i wykonanie. Wszystkie były z lnu (zresztą w jednej materiał więcej niż rewelacyjny, w innych b. dobry). W trzecim roku użytkowania zaczął m się w jednej przecierać kołnierzyk. Wymiana na nowy niedroga i bezproblemowa. 

 

Koszt ok 500 zł, czas ok 2 tyg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to cenna informacja. Z Tomkiem i z pracownią Krupa&Rzeszutko się skontaktuję indywidualnie i pogadam, co można i jak można. Zobaczę też - czysto pragmatycznie - gdzie mam bliżej z miejsca, gdzie w Poznaniu i tak będę :)

 

Berg faktycznie wypada dość drogo, zauważalnie ponad pół tysiąca na koszulę raczej nie przewiduję. Z czasem nie powinno być problemu niezależnie od opcji, potrzebuję koszuli na koniec sierpnia.

 

Przeciwko jechaniu do Poznania absolutnie nic nie mam :) Po prostu i Warszawa i Poznań są w najbliższych planach, a pytając cen Berga nie znałem - traktowałem to jako możliwą konkurencję cenową do pracowni krawieckich.

 

Wybór (tym razem przynajmniej) sobie ułatwię, bo do pracowni Pana Sebastiana mam - niestety - w najbliższych wypadach do Warszawy wybitnie nie po drodze i mało zapasu czasowego na jeżdżenie, a chciałbym zdjęcie miary połączyć z i tak planowanym wyjazdem, żeby nie mnożyć kosztów. Poznań zwiedzam bardziej gruntownie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.