Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przeglądam te koszule i nie widzę większych ograniczeń w kwestii rozmiarówki. Więc jeśli ktoś będzie zamawiał mogę się przyłączyć.  Żeby zobaczyć czego nie ma trzeba zaznaczyć wszystkie 3 opcje. Np wild gingham, z francuskim mankietem i 16" kołnierzykiem już nie jest dostępny. 

Koszt wysyłki to 12 funtów, Co do rozmiarów SLIM FIT to są naprawdę mało slim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ja bym się w sumie mógł podjąć rozsyłania, ale chwilowo nie mam konta walutowego, więc nie chcę Was naciągać na dość spory koszt przewalutowania i opłatę za przelew. Jeśli ktoś miałby dobrą opcję na płatność w funtach, a nie chce się bawić w rozsyłanie, to możemy się jakoś podzielić obowiązkami (wiem, skomplikowane, ale może jednak ktoś, coś?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie koszule firmy VILLAIN ?

 

dziś kupiłem w TK MAXX białą, klasyczną ale prześliczną w swojej prostocie. I cena 350, przekreślona na 55 wydała mi się mocno abstrakcyjna. 

To jakaś porządna marka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie koszule firmy VILLAIN ?

 

dziś kupiłem w TK MAXX białą, klasyczną ale prześliczną w swojej prostocie. I cena 350, przekreślona na 55 wydała mi się mocno abstrakcyjna. 

To jakaś porządna marka?

Mam od nich koszulę chambray i jestem bardzo zadowolony. Staranne wykonanie i bardzo przyjemna bawełna. 350 zł to by była przesada ale 55 a nawet 100 zł to kwota za którą warto kupić ich koszule.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przedziale cenowym dostaniesz koszulę z Wólczanki - taką

Jeśli dołożysz 50 złotych, to tutaj jest alternatywny wybór - materiał lepszej jakości.

Pewnie da się znaleźć coś bardziej sensownego w tej cenie, ale nic więcej mi na myśl nie przychodzi :)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoopoker opublikował wpis na temat koszul ThinRedLine, w którym jeden z uytkowników chwali duże kołnierzyki i jakość bawełny lepszą, niż u Tyrwhitta, przy takiej samej jakości wykonania. Do tego cena - 9 funtów za sztukę.

 

http://lacasuarina.tumblr.com/day/2015/06/07

 

Zachęcony ceną zaryzykowałem i zamówiłem wszystkie, jakie były w moim rozmiarze (6 sztuk) i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością! Dodatkowo slim fit jest znacząco "slimmer" niż w CT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika:
- Wólczanka - loteria, można trafić na koszulę nie do wyprasowania, a można i całkiem nieźle
- Lambert bez "metkowanej" tkaniny - też różnie, większość okej, ale jedną trafiłem trochę "kartonową"
- Lambert z metką producenta - mam dwie z bawełny od Getznera - kupione w okazyjnej cenie - jakość tkaniny świetna

Co do samego uszycia - według mnie jest dobrze, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Podsumowując, koszule Lamberta z metką producenta to według mnie produkt wysokiej jakości w rozsądnej cenie (zwłaszcza podczas promocji) - warto kupować.

Co ciekawe mój tata ma dość dużo naprawdę starych koszul Wólczanki, które z racji wieku nie nadają się już na wyjścia, ale jakość tkaniny porównując do dzisiejszych wyrobów jest sporo lepsza. Chociaż Ameryki chyba nie odkryłem  :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wólczanki wolałbym uniknąć, mam już jedną białą garniturową i jakość materiału pozostawia wiele do życzenia niestety.

http://www.formen.com.pl/606,pl_otto-hauptmann-626-1-627-1-koszula-biala-albiate-na-spinki.htmlCo sądzicie o koszulach tej firmy ? Opłaca się dać te 2 stówki za nią?

 

Jeśli jesteś z Warszawy, to dokładnie taką koszulę Otto Hauptman możesz kupić taniej w outlecie Royal Collection. Tylko wiadomo - outlet, to i rozmiaru może nie być. Możesz się też przejść do Peek & Cloppenburg i zobaczyć linie "luxury" ich marek własnych, np. Jake's. Za bodaj 180 zł możesz coś kupić - nie nosiłem, ale na "macanko" jakość materiału naprawdę dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kiedyś to było lepiej" ;) Niestety, wszyscy szukają oszczędności, na czym cierpi jakość.

Żeby nie było spamu, zapytam: czy ktoś ma doświadczenia z koszulami firmy Wilsoor? Ostatnio gdzieś mi wpadł w oko ich sklep, ale nic o nich nie słyszałem.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując już od dość 'kontrowersyjnego' designu (poprzednie kolekcje choć w części nawiązywały do klasyki), w mojej ocenie nie są one warte swojej ceny, a nadto krój "slim fit" to typowy polski slim fit - co oznacza, że koszula wymaga dalszego taliowania w zakładzie krawieckim.

 

Bawełna dość dobrej jakości, jednak nie ma startu np. do Osovskiego.

 

W tej (a nawet niższej) cenie poleciłbym zdecydowanie TM Lewin, CT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wólczanki wolałbym uniknąć, mam już jedną białą garniturową i jakość materiału pozostawia wiele do życzenia niestety.

http://www.formen.com.pl/606,pl_otto-hauptmann-626-1-627-1-koszula-biala-albiate-na-spinki.htmlCo sądzicie o koszulach tej firmy ? Opłaca się dać te 2 stówki za nią?

 

warto zwrócić uwagę na proporcje obwód klatka/talia dla sylwetki slim fit, lepsze niż w Wólczance.

Kilka lat temu w Klifie kupiłem koszulę tej marki i byłem z niej bardzo zadowolony, raz przez właśnie dobre proporcje "slim fit", dwa materiał. Ale na podstawie doświadczeń z jedną koszulą trudno o werdykt ;) jak masz możliwość to oceń osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest o wiele lepszy, szczególnie modele z metką informującą o pochodzeniu tkaniny, bo jest się czasem czym chwalić :)

Oczywiście tkanina to nie wszystko, ale są to całkiem dobre koszule.

 

Ostatnio planowałem zakup pierwszej koszuli Lamberta, żeby porównać jak wypada na tle dotychczas użytkowanych. Mam pytanie co do wspomnianych koszul z lepszej tkaniny. Być może niewłaściwie szukałem, ale w sklepie internetowym nie spotkałem informacji tego typu.

Są niektóre modele, które opisuje się "koszula męska coś tam", jak w przykładzie poniżej.

http://www.wolczanka.pl/lambert/koszula-lambert,id-68536

Babeczka w sklepie też wiedziała mniej więcej tyle co ja. Można to jakoś ustalić, czy konieczne jest własnoręczne przeglądanie każdej koszuli w poszukiwaniu metki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą jakość tkanin będziesz miał tam, gdzie w opisie produktu zostanie podany producent tkaniny - tak jak w linku który podałem na poprzedniej stronie. Dla ułatwienia na ich stronie ułóż koszule od najwyższej do najniższej ceny, te na początku będą najprawdopodobniej z renomowanych materiałów. A w sklepie też po cenach szukaj - poproś o najdroższe :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się tylko do Wólczanki, koszule z bawełny Getzner zazwyczaj osiągają najwyższe ceny z ich produktów. Wydaje mi się, że właśnie największą szansę na trafienie osiągniemy w tym wyższym przedziale cenowym - tak przynajmniej ja oglądałem koszule w ich sklepie internetowym. Ale oczywiście, sprawdzanie metek to konieczność.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.