Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Luxor to linia Olymp'u z wełny egipskiej. Dość sztywna ale wygodna. Największe zalety to to, że w ogóle się nie gniecie (miałem taką na własnym weselu i przetańczylem w niej całą noc, potem w niej spałem, a rano wyglądała jak wyprasowana, no prawie ).

Nie trzeba też jej prasowac. Rozwiesic po praniu a sama się wyprasuje. Najmniejsze zagniecenia znikają pod wpływem ciepła ciała po chwili chodzenia w niej.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dziękuję.

Rzeczywiście tak jest, sam kiedyś zastanawiałem się, czy jest nasączona w jakiejś chemii czy po prostu taki rodzaj bawełny.

Po tym, jak znalazłem ten wpis:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/48-olymp-koszule/#entry196

 

ale kupiłem jedną i nic takiego nie zauważyłem.

Jedynie teraz zmieniło się pranie z 40 na 60 i nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxor to linia Olymp'u z wełny egipskiej. Dość sztywna ale wygodna. Największe zalety to to, że w ogóle się nie gniecie (miałem taką na własnym weselu i przetańczylem w niej całą noc, potem w niej spałem, a rano wyglądała jak wyprasowana, no prawie ).

Nie trzeba też jej prasowac. Rozwiesic po praniu a sama się wyprasuje. Najmniejsze zagniecenia znikają pod wpływem ciepła ciała po chwili chodzenia w niej.

Polecam

Jaki masz model?

Bo ja mam także tę https://www.zalando.pl/olymp-luxor-koszule-bialy-ol422f01c-002.htmli wydaje mi się że jest lekko przeźroczysta, też jest tak u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba taką samą. Modern fit. Załączam jej zdjęcie.

Co do prześwitywania to prześwituje niewiele bardziej niż zwykła biała z Bytomia. Nie jest to problematyczne w noszeniu choć przyznam, że prześwituje mi lekko przez nią mój dość ciemny tatuaż na barku.

Jak coś to zawsze możesz odesłać do Zalando jakby dla Ciebie prześwitywała za mocno.

fcbe937cef4e97738e6246c9aaa3eb14.jpg

Ps. Koszula oczywiście bawełniana a nie wełniana - autokorekta w poprzednim wpisie :)

Ps2. Koszula na zdjęciu nie prasowana tylko uprana i odwieszona.

@edit

Warto dodać, że jej biel nie jest śnieżnobiała, wpada lekko w śmietankowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi wyłogi kołnierzyka w JB nie chowają się pod klapy? Poza tym, całkiem przyzwoita koszula za 119zł, choć do CT, MTL, czy M&S im jeszcze brakuje. Nie te materiały, nie to wykończenie. Plus za błyskawiczną dostawę i b.dobry kontakt.

 

Również zamówiłem koszule James Button i u mnie również kołnierzyk nie chowa się pod klapy ( brakuje ok. 1 cm) Dodatkowo rozmiary wg tabeli są zaniżone o ok 2cm (zgodnie z zastrzeżeniem) w klatce i talli ( mierzone na płasko co w obwodzie daje 4 cm) . W moim przypadku to dużo bo koszula jest za ciasna i idzie do zwrotu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem przesyłkę z koszulą James Button biała tkanina royal oxford. Przesyłka od złożenia  zamówienia doszła w 2 dni (tak jak u kolegi wizyta kuriera była pewnym zaskoczeniem, status zamówienia na stronie sklepu się nie zmieniał). Co do samej koszuli: materiał przeciętnej jakości, pod względem wymiaru - slim  w zasadzie trudno uznać za slim (dla naprawde szczupłych osób, do których ja nie należę powinni wprowadzić extra slim). Jakość odszycia na słabym poziomie (mnóstwo odstajacych nitek), nie spotkałem się z takim stanem w żadnej kupionej przeze mnie koszuli.  Wrażenie jest takie jak gdyby koszula nie przeszła kontroli jakości.  Długość rękawów ok.  jednak koszula jest dość krótka ( może dlatego że mam 182 cm wzrostu a długość rękawa wziąłem normal  87 cm).  Poziom wykonania niższy niż CT czyTML, bez porównania gorszy niż u Osovskiego, że o E. Bergu to już w ogóle nie ma co wspominać. Lamberta nigdy nie miałem więc nie mam możliwości porównania.  Cena nie była wygórowana -119 zł (z uwzglęnieniem rabatu, brak  kosztów przesyłki).  Osoby które miały do czynienia z dobrymi jakościowo  koszulami   spotka zawód. Ja na pewno spodziewałem się więcej, po pełnych zachwytu opisach Pana Adamskiego (pod względem wykonania przynajmniej poziomu Osovskiego bo że tkaniny będą gorsze raczej się spodziewałem). Na pewno fajne jest to że można wybrać długość rękawa i  że sklep korzysta z dobrych wzorów pod względem prezentacji towaru i jakości obsługi klienta, ale na pewno trzeba popracować nad poprawą jakości samego produktu bo to w sumie jest najważniejsze.

A ja własnie otrzymałem swoją koszulę royal oxford z Butona.

I tu troszkę jestem zmieszany. Z twilla byłem zadowolony całkowicie. Bardzo fajna faktura, w miarę się prasuje etc. 

Co do Royal Oxford mam problem gdyż wogóle ale to wogóle nie przypomina mi to Royal oxfordu jaki znam albo przynajmniej wydawało mi się że znam. Nie chce uchodzić za jakiegoś nie wiem eksperta no ale cóż proszę o zdanie osób mądrzejszych odemnie :

1 Koszula royal oxford two ply Racing Green

2 Koszula royal Oxford James Button

Royal oxford internety:

https://www.google.pl/search?q=royal+oxford+tkanina&espv=2&biw=1280&bih=899&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIypT-6oXCxwIVa_5yCh0_3ASX#imgrc=fZpREBobbmVZ9M%3A

 

Czy mi sie wydaje czy to nie jest Royal Oxford ?

post-6295-0-73771700-1440430361_thumb.jp

post-6295-0-24498000-1440430421_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest nieostre, ale zwróć uwagę, czy splot (główka łączenia wątku i osnowy) jest kwadratowy, czy taki bardziej wypukły i jakby zaokrąglony. To pierwsze to będzie zwykły oxford (i moim zdaniem taki jest na zdjęciu) 

 

Oxford ma dwa dwie przędze na wątek, royal trzy i bardziej fikuśnie ułożone: http://www.kierman.pl/2015/06/29/sploty-koszulowe-w-pigulce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest nieostre, ale zwróć uwagę, czy splot (główka łączenia wątku i osnowy) jest kwadratowy, czy taki bardziej wypukły i jakby zaokrąglony. To pierwsze to będzie zwykły oxford (i moim zdaniem taki jest na zdjęciu) 

 

Oxford ma dwa dwie przędze na wątek, royal trzy i bardziej fikuśnie ułożone: http://www.kierman.pl/2015/06/29/sploty-koszulowe-w-pigulce/

To co moją uwagę zwróciło że sa jakby otwory okrągłe pomiędzy wątkiem i osnową. Natomiast wąteki osnowa są prostopadłe do siebie. 

A co do oxforda to zawsze mi się wydawał bardziej spleciony. Natomiast ta tkanina jest bardzo przejrzysta. Jest super miła w dotyku i wygląda świetnie natomiast właśnie kwestia splotu mnie interesowała. 

post-6295-0-43219800-1440444824_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Możecie mi doradzić gdzie kupić koszule których kołnierzyk chowa się pod klapami marynarki? Chodzi mi w miarę klasyczny kołnierzyk, im mniej cutaway tym lepiej.

Chodzi mi o tego typu kołnierzyki:

http://masculine-style.com/wp-content/uploads/2014/08/vlcsnap-2013-10-06-16h27m12s237.png

https://philippeperzi.com/assets/2013/07/Suits-Harvey-Specter-vest-e1373440720904.png

http://propercloth.com/images/collars_overview/semi_spread/tie_thumb.jpg

 

Mam kilka koszul z ctshirts z klasycznym kołnierzykiem. Kołnierzyk w nich jest zbyt wąski by schował się pod klapami.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heathcliff 

Nie wiem, czy tak budżetowe opcje Cię zainteresują, ale że sam lubię klasyczne kołnierzyki i tam je znajdywałem, to wrzucę;

 

Najlepszy imho, klasyczny kołnierzyk, jak na razie trafiłem w... Próchniku, w ich najtańszej linii (PRC). Wyłogi mają bodaj 8-8,5 cm z przodu i są ładnie wyprofilowane.

W Peek&Cloppenburg w liniach Jake`s i McNeal a w Van Graafie w McEarl i drugiej, nieco wyższej, trafiają się klasyczne kołnierzyki o długich wyłogach, w M&S chyba też są.

 

Z opcji "losowych", to w TkMaxx spore kołnierzyki, nieco bardziej wycięte, ale nadal dość klasyczne mają koszule Rosso Fiorentino (ok. 7,5 cm, ale same koszule są chyba w 90% w kroju bardzo slim), Jacques Britt i jeszcze jedna włoska (?) marka, której nazwy nie pomnę :unsure:  (inicjały J.A.).

 

Nie wiem, czy to jakiś regularny wymiar, ale u mnie kołnierzyk klasyczny, żeby się chować pod klapami marynarki, nie powinien mieć wyłogów krótszych z przodu jak 7,5 cm, to absolutne minimum. Sprokurowałem sobie nawet stosowną "miarkę" i zawczasu sprawdzam wyłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszule James Button (4 sztuki) dotarły i do mnie, pokuszę się o kilka słów. Zakup zainspirowany, a jakże, egzaltowanymi wpisami Jana Adamskiego :) Rozmiar kołnierzyka 42, rękawy 91 cm. Mój wzrost - 198 cm, sportowa sylwetka. 

1. Błyskawiczna dostawa, świetna obsługa (odp. na maila w ciągu 10 min (!),

2. Ładny kołnierzyk, dotyka klap lub prawie dotyka - dla mnie tak niewielka dziura jest pomijalna,

3. Jakość obszycia rzeczywiście nienajlepsza - sporo odstających nitek, ale w tej cenie (125 zł w multibuy) można przymknąć oko, 

4. Splot poplin sprawia trochę tanie wrażenie - a la Kastor, splot oxford natomiast zdecydowanie lepsze - miękki, mięsisty, przyjemny w dotyku, koszula ładnie się układa, 

5. Dopasowanie - koszula nie rozłazi mi się w klatce, (może odrobinę na głębokim wdechu), a to rzadkość. Natomiast przy zgięciu ręki w bicepsie niewiele brakuje do odcięcia dopływu krwii :)

6. Rękawy - zamówiłem najdłuższe. Wg miary firmy powinny być dobre, jednakże dają sobie margines błędu bodajże 2 cm i w moim przypadku najwyraźniej z niego skorzystali, ponieważrękawy są właśnie ok. 1-2 cm za krótkie.

Koszule są więc do zwrotu. Szkoda, gdyby rękawy były dłuższe i odrobinę szersze to chętnie bym je zatrzymał. Trochę denerwują wystające nitki, ale zawsze można je obciąć.

Swoją drogą wciąż nie mogę znależć ładnych, klasycznych koszul, które dobrze by na mnie leżały, w cenie nierujnującej kieszeni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszule James Button (4 sztuki) dotarły i do mnie, pokuszę się o kilka słów. Zakup zainspirowany, a jakże, egzaltowanymi wpisami Jana Adamskiego :) Rozmiar kołnierzyka 42, rękawy 91 cm. Mój wzrost - 198 cm, sportowa sylwetka. 

1. Błyskawiczna dostawa, świetna obsługa (odp. na maila w ciągu 10 min (!),

2. Ładny kołnierzyk, dotyka klap lub prawie dotyka - dla mnie tak niewielka dziura jest pomijalna,

3. Jakość obszycia rzeczywiście nienajlepsza - sporo odstających nitek, ale w tej cenie (125 zł w multibuy) można przymknąć oko, 

4. Splot poplin sprawia trochę tanie wrażenie - a la Kastor, splot oxford natomiast zdecydowanie lepsze - miękki, mięsisty, przyjemny w dotyku, koszula ładnie się układa, 

5. Dopasowanie - koszula nie rozłazi mi się w klatce, (może odrobinę na głębokim wdechu), a to rzadkość. Natomiast przy zgięciu ręki w bicepsie niewiele brakuje do odcięcia dopływu krwii :)

6. Rękawy - zamówiłem najdłuższe. Wg miary firmy powinny być dobre, jednakże dają sobie margines błędu bodajże 2 cm i w moim przypadku najwyraźniej z niego skorzystali, ponieważrękawy są właśnie ok. 1-2 cm za krótkie.

Koszule są więc do zwrotu. Szkoda, gdyby rękawy były dłuższe i odrobinę szersze to chętnie bym je zatrzymał. Trochę denerwują wystające nitki, ale zawsze można je obciąć.

Swoją drogą wciąż nie mogę znależć ładnych, klasycznych koszul, które dobrze by na mnie leżały, w cenie nierujnującej kieszeni.  

Moja Royal oxford podobnie jest lekko za krótka (rękaw 84 cm) - gdy wyciągną ręke podjeżdza mi do góry. Napisałe do nich w kwestii wymiany i 87 cm będzie w sam raz (nawet jak będzie to 85 cm :))

Faktycznie czas reakcji na maile mają świetny. Generalnie mogę polecić, materiał koszuli jest naprawdę ciekawy, napisałem do nich w kwestii poszerzenia ilości dostępnych materiałów zobaczymy co powiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heathcliff 

Nie wiem, czy tak budżetowe opcje Cię zainteresują, ale że sam lubię klasyczne kołnierzyki i tam je znajdywałem, to wrzucę;

 

Najlepszy imho, klasyczny kołnierzyk, jak na razie trafiłem w... Próchniku, w ich najtańszej linii (PRC). Wyłogi mają bodaj 8-8,5 cm z przodu i są ładnie wyprofilowane.

W Peek&Cloppenburg w liniach Jake`s i McNeal a w Van Graafie w McEarl i drugiej, nieco wyższej, trafiają się klasyczne kołnierzyki o długich wyłogach, w M&S chyba też są.

 

Z opcji "losowych", to w TkMaxx spore kołnierzyki, nieco bardziej wycięte, ale nadal dość klasyczne mają koszule Rosso Fiorentino (ok. 7,5 cm, ale same koszule są chyba w 90% w kroju bardzo slim), Jacques Britt i jeszcze jedna włoska (?) marka, której nazwy nie pomnę :unsure:  (inicjały J.A.).

 

Nie wiem, czy to jakiś regularny wymiar, ale u mnie kołnierzyk klasyczny, żeby się chować pod klapami marynarki, nie powinien mieć wyłogów krótszych z przodu jak 7,5 cm, to absolutne minimum. Sprokurowałem sobie nawet stosowną "miarkę" i zawczasu sprawdzam wyłogi.

Dzięki za rady w peeku kiedyś mierzyłem chyba wszystkie fasony i zdecydowanie nie były szyte na moją sylwetkę. 

Poszukam w próchniku. Zamówię też w ctShirts tą: http://www.ctshirts.co.uk/mens-shirts/mens-formal-shirts/White-twill-luxury-semi--cutaway-Extra-Slim-fit-shirt?q=gbpdefault||rm006wht|||||1861,4789,4312,4277,||||||||&ppp=18 ma dobre opinie, wyższa gramatura tkaniny, semi-cutaway i kołnieżyk wygląda na szerszy. Penwie dodatkowo niebieską dla multibuy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady w peeku kiedyś mierzyłem chyba wszystkie fasony i zdecydowanie nie były szyte na moją sylwetkę. 

Poszukam w próchniku. Zamówię też w ctShirts tą: http://www.ctshirts.co.uk/mens-shirts/mens-formal-shirts/White-twill-luxury-semi--cutaway-Extra-Slim-fit-shirt?q=gbpdefault||rm006wht|||||1861,4789,4312,4277,||||||||&ppp=18 ma dobre opinie, wyższa gramatura tkaniny, semi-cutaway i kołnieżyk wygląda na szerszy. Penwie dodatkowo niebieską dla multibuy.

 

Od razu tylko uprzedzę - próchnikowe PRC ma bardzo niską jakość wykończenia a materiał to popelina przywodząca na myśl babcine prześcieradła (dla mnie to akurat jak najlepsze skojarzenie :D), zwłaszcza po krochmaleniu; to naprawdę budżetowa koszula... którą o dziwo ogromnie lubię, choć jest trochę wąska w ramionach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie koszule JB są warte swojej ceny, ale ja zamówiłem z rękawami długości 91 cm i niestety okazały się za krótkie (ok. 2cm). Poza tym koszula dosyć ciasnawa, a probelmów z nadwagą nie mam. Szkoda, bo gdyby były obrobinę większe, to zostałbym ich stałym klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.