Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie które nie wiedziałem gdzie umieścić.

 

Panowie, czy wyobrażacie sobie rekreacyjne podróżowanie z plecakiem/pod namiot, będąc równocześnie dobrze ubranym?

 

Pytam, ponieważ w takich sytuacjach stawia się zazwyczaj na t-shirty, które zniosą więcej i mniej widać po nich trudy podróży. Czy ogólnie rzecz biorąc opłaca się podróżować z koszulami w plecaku, zarazem wiedząc że nie będzie się miało pod ręką żelazka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrazić to sobie nie jest problemem. Realizacja wygląda mało zachęcająco. Myślę, że to się wpisuje w reguły dostosowania stroju do okoliczności. Nic na siłę. Jedną casualową  koszulę można mieć na wypadek wizytacji pola namiotowego/szlaku turystycznego przez królową brytyjską. Zaoszczędzone w plecaku miejsce można przeznaczyć na serce (lub buławę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bez dwóch zdań racja. Chodziło mi o kompromis - fajny materiał, ładny fason, dobry krój, atrakcyjna cena, stąd nitki mogę przeboleć. Taka polska rzeczywistość.

 

Przy okazji, mój problem z doborem koszuli zaczyna przybierać na sile po zapoznaniu się z ofertą w rodzimych sieciówkach. W JB najdłuższe rękawy są na mnie za krótkie ok. 2 cm, wyłogi kołnierzyka co najmniej 0,5 cm. Mam 198 cm wzrostu, w klatce ok. 115, talia poniżej 100.

Szukam zwykłej białej koszuli na spinki, białej i błekitnej na guziki - żadnych fanaberii. Myślałem nad CT, TML, H&C, ale to zdaje się taka sama rozmiarówka jak JB - tu już są schody ze zwrotem, nie będę ryzykował.

Stąd pytanie, czy możecie polecić jakiś sklep/markę, gdzie w umiarkowanej cenie dostanę przyzwoity produkt z rękawami powyżej 91 cm?

Na tę chwilę postawiłbym na Tailorstore. Robią koszule na wymiar, dają "gwarancję kroju". Na forum nie ma zbyt dużo opinii o nich. Może ma ktoś z Was taką koszulę? Interesuje mnie czy wyłogi chowają się pod klapami, jaka jest ich długość? Znalazłem tylko jedną opinię, że mogłyby być o 1 cm dłuższe.

 

Jeśli macie inne typy/pomysły to bardzo chętnie się zapoznam:)  

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas.\

 

Ps. chciałbym się upewnić jeszcze - na formalne, wieczorowe okazje tylko popelina? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić Osovski'ego, wygląda na to, że w rozmiarze na wysoki wzrost rękawy mogą być dla Ciebie idealne (jak skracałem o jakieś 2 cm, a w CT rozmiar 91 cm jest dla mnie w sam raz). Ewentualnie właśnie jakieś internetowe MTM - przykładowo w moderntailor możesz uszyć próbną koszulą za 20 usd (plus bodaj 10 usd wysyłka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić Osovski'ego, wygląda na to, że w rozmiarze na wysoki wzrost rękawy mogą być dla Ciebie idealne (jak skracałem o jakieś 2 cm, a w CT rozmiar 91 cm jest dla mnie w sam raz). Ewentualnie właśnie jakieś internetowe MTM - przykładowo w moderntailor możesz uszyć próbną koszulą za 20 usd (plus bodaj 10 usd wysyłka).

 

Osovskiego też rzecz jasna brałem pod uwagę. Niestety, w slimie nie ma mojego rozmiaru (kołnierz 42). Ta próbna koszula to ciekawy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 198 cm wzrostu, w klatce ok. 115, talia poniżej 100.

Szukam zwykłej białej koszuli na spinki, białej i błekitnej na guziki - żadnych fanaberii. Myślałem nad CT, TML, H&C, ale to zdaje się taka sama rozmiarówka jak JB - tu już są schody ze zwrotem, nie będę ryzykował.

Stąd pytanie, czy możecie polecić jakiś sklep/markę, gdzie w umiarkowanej cenie dostanę przyzwoity produkt z rękawami powyżej 91 cm?

kolega 2m wzrostu ale klatka ok 96 znalazł taką koszulę w sklepie Albione za ok 160zł. Wyłogi oraz rękawy długie lecz dokładnie nie wiem ile mają cm. Jak nie zapomnę to sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na MTM to tak sobie, szczególnie w rękawach. Koszula noszona bez marynarki powinna przylegać dość mocno, garniturowa może zostawiać nieco luzu. Ja staram się, aby moje koszule były szersze ode mnie ok. 2-3 cm w talii i ok. 6 w klatce, jednak zależy to też od tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od budowy, jak jesteś chudy to zapasu q talii np. daje się tylko 2 cm. Jak masz mięsień piwny to nawet 7 cm. Ramiona zależą od tego czy masz mięśnie rozbudowane.

Niestety, jak masz miesnie i brzuch, ale dalej chcesz osiągnąć dopasowanie jak w marynarce bez krepowania ruchów, to pozostaje dobre bespoke koszulowe, w Polsce praktycznie niedostępne.

Ktoś zapyta to po co MTM, a no dlatego ze często standardowe rozmiarowki to jeszcze większa tragedia pod kątem dopasowania. Oczywiście jakość tego dopasowania tez zależy od zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii tak, w praktyce musiałbyś cały czas ją poprawiać lub chodzić w idealnie prostej pozycji. W rzeczywistości nawet podanie ręki może spowodować powstanie jakiejś fałdki - szczególnie, przy dobrze dopasowanej marynarce :) Dużą rolę odgrywa także anatomia. Ja mam problem z wiecznie wypadającą ze spodni koszulą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.