Skocz do zawartości

Marynarka - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem kuszącą marynarkę z drugiej ręki, ale nie bardzo wiem, do czego możnaby jej użyć, jako że:

- jest czarna, zapinana na jeden guzik (a więc formalna)

- ma w składzie len, moher i wełnę (a więc chyba skład mało formalny).

Do czego ją można przypiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Właśnie na TVP1 leci “Kto za to zapłaci?” z Moszem i Wróblem. Tak gospodarze, jak i goście występują bez marynarek, pod krawatem/muchą, w koszuli z guzikami. Wg mnie prezentują się okropnie...

Nie odmawiam wysokiej estetyki zestawom bezmarynarkowym, ale w wieczornym programie publicystycznym wygląda to nieciekawie. Porównajcie Davida Lettermana i Craiga Fergussona. Co o tym myślicie?

Uogólniając - kiedy nosicie marynarki, a kiedy zdejmujecie? Weźmy pod uwagę zarówno formalność (okazję), jak i temperaturę (warunki pogodowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... gdy Dama

jest już stosownie ugotowana

pozbywam się wtedy odzienia

a reszta jest bez znaczenia.

:lol:

a na serio bez marynarki jestem wyłącznie w sytuacjach terenowych (góry, Camino, bagna, lodowce, plaże, działka, okopy inne podobne).

tudzież jak coś grzebię w rowerze albo przy sztalugach i się mogę pobrudzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment z książki Adama G., który ośmielę się przytoczyć:

"Planter’s Rig, czyli strój plantatora, to kolejna wersja ubioru formalnego na wielkie upały. Jest to po prostu koszula z krawatem plus ciemne spodnie (nie dżinsy).

Wielu polskich dżentelmenów w remizach usłyszawszy, że noszą Planter’s Rig, poczuje się zaskoczonych, jak ów monsieur Jourdain, który dowiedział się, że mówi prozą.

Jest to tropikalny równoważnik garnituru formalnego. Strój taki można nosić tylko bardzo daleko za Morzem Czerwonym, na pewno nie w Europie, ale dla porządku odnotowujemy go."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na TVP1 leci “Kto za to zapłaci?” z Moszem i Wróblem. Tak gospodarze, jak i goście występują bez marynarek, pod krawatem/muchą, w koszuli z guzikami. Wg mnie prezentują się okropnie...

To pomysł Mosza sprzed wielu lat, gdy prowadził jeszcze "Plus Minus" (albo jakoś tak).

Sądzę, że chodziło o stworzenie w studio takiej atmosfery a'la "biuro, zapracowani ekonomiści itp.".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołą koszulę noszę jak temperatura podskoczy powyżej 20 C. Czasem (z braku cienkiej, przewiewnej marynarki) zdarza mi się zastąpić marynarkę lekkim bawełnianym płaszczem. Bezpośrednio w pracy (kancelarii) raczej nie nosze marynarki - za bardzo bym się odróżniał od reszty, a na moim stanowisku to trochę nie wskazane. Większość aplikantów i radców chodzi w jeansach, bluzach, t-shirtach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość aplikantów i radców chodzi w jeansach, bluzach, t-shirtach itp.

serio? jakaś wyjątkowo luźna kanca ;) ja zawsze trafiałem na mniej tolerancyjne pod względem dress code'u, a nie pracowałem w korporacjach. Moim zdaniem t-shirt i bluza to już przegięcie nie tylko w kancelarii ale i w każdym biurze, chyba, że byłoby to biuro kierownika budowy w baraku.

Panowie, proponuję kontynuować tu: viewtopic.php?f=7&t=1491&start=70&hilit=prawnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomysł Mosza sprzed wielu lat, gdy prowadził jeszcze "Plus Minus" (albo jakoś tak).

Sądzę, że chodziło o stworzenie w studio takiej atmosfery a'la "biuro, zapracowani ekonomiści itp.".

Wizerunku dopełniałyby szelki na guziki a la Gordon Gekko. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby świetne - wyobraźcie sobie program o gospodarce późnym wieczorem: na najwyższym piętrze na Woronicza, w przyciemnionym gabinecie, za masywnym, drewnianym stołem, siedzi redaktor Mosz w koszuli winchester. Spodnie na szelkach, brylantyna we włosach (gdyby je miał). Impertynencko pociągając cygaro, cedzi: Greed is good :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czasu na czekanie niestety nie mam, tzn nie w tej konkretnej sytuacji i coś w lipcu kupić muszę.

Problemem kupna z wieszaka jest zazwyczaj brak rozmiarówki.. No ale nie pozostaje mi nic innego jak powalczyć i znowu trochę pojeździć. Jeśli w grę wchodzi taliowanie u krawca, to mam szukać garnituru klasycznego? Czy taliowanego, ale nieco za dużego na mnie, bo wiadomo że małego powiększyć się nie da..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem jest dopasowanie w ramionach (ładna, prosta linia ramion, oczywiście dobra szerokość), właściwa długość marynarki (raczej nie będziesz skracał) i położenie głównego guzika (środkowego w marynarkach na 3, górnego w marynarkach na 2 guziki). Długość przy standardowej sylwetce powinna być do linii pośladków; jeśli masz stosunkowo krótkie nogi, wybierz marynarkę krótszą. Guzik powinien wypadać 2-3 cm powyżej talii; w marynarkach z wieszaka często jest wyżej, ale ważne, aby nie za wysoko. Warto też zwrócić uwagę na kołnierz - powinien przylegać do kołnierza koszuli.

Krawiec stosunkowo łatwo wytaliuje i skróci rękawy (o ile dziurki nie są przecięte), zlikwiduje również tzw. "fałdę poznańską". Oczywiście zapas materiału w talii nie może być gigantyczny.

Zwróć uwagę na materiał główny oraz podszewkę - przede wszystkim, nie powinno być poliestru.

To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to idąc w kierunku zakupu z wieszaka, na co mam zwrócić uwagę. Przypomnę raz jeszcze parametry.

Wzrost 197-198 cm / 99,5 kg

Długie nogi, długie ręce, tułów raczej klasyczny, czyli te moje prawie 2 metry nie rozkładają się równomiernie nogi/tułów, tylko raczej poszło mi w nogi.

Zmierzyłem tak wstępnie lewą nogę, i na boso od dołu do pasa, miejsca na którym zaczynają mi się założone spodnie w pasie to ok 117 cm. Resztę samemu ciężko mi zmierzyć, postaram się dokonać pomiarów z czyjąś pomocą, powiedzcie mi tylko co i w jaki sposób mam mierzyć, odkąd dokąd, abym wiedział też mniej więcej o jaką rozmiarówkę pytać.

Czytałem że przy moim wzroście, najlepiej prezentować się będzie marynarka na 3 guziki, chyba że coś źle doczytałem.

Materiał garnituru ma być całkowicie z wełny, ewentualnie domieszka jedwabiu jeśli w moim pułapie cenowym coś znajdę.

Podszewka nie mam pojęcia z czego powinna być.

Jakieś 3 miesiące temu w Vistuli szukałem według rozmiarów 194/108/94 , bardzo podobał mi się model z tego salonu CHEYENNE VB1619 super slim, okazał się jednak zbyt mały, zarówno spodnie jak i marynarka, więc przy obecnym nabraniu nieco postury, powinienem szukać pewnie zwykłego taliowanego lub lekko taliowanego.

Kołnierz koszuli to 42, zawsze kupuję na wzrost 188/194, głównie koszule Wółczanki, czasem coś Lamberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 miesiące temu w Vistuli szukałem według rozmiarów 194/108/94 , bardzo podobał mi się model z tego salonu CHEYENNE VB1619 super slim, okazał się jednak zbyt mały, zarówno spodnie jak i marynarka,

Vistula taki ma super slim, po prostu przymierz rozmiar większy w klatce i powinno być całkiem OK. Spodnie łatwo krawiec powiększy tak w obwodzie brzucha, jak i długości. Generalnie wyżej mosze napisał Ci rady, to których powinieneś się stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Vistula chyba nie dekompletuje swoich zestawów, a niestety w moim przypadku nawet 4 cm zapas w nogawkach do wydłużenia to mało, naprawdę mam je długie .. :) Zawsze jak pytam zresztą w Vistuli o garnitury na 194 cm to już spotykam się tylko z kręceniem głową sprzedawców, zazwyczaj jest jakiś 1, max 2 nieciekawe modele i to jest problem, bo nawet jak poszukam szerszej w klatce, to ogólna długość marynarki jest niedobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.