Skocz do zawartości

Marynarka - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze raz ja...

Takim domowym sposobem dokonałem mierzenia i oto co wyszło:

Klatka: 102-103 cm

Długość ręki od ramienia do początku dłoni (czyli do miejsca w którym po uniesieniu dłoni tworzy się kąt prosty): 66 cm

Pas: 96 cm

Długość nogi od pasa do podłogi: 118 cm

Barki: 43 cm

Przy czym niestety nie mam pewności czy pomiary wykonano prawidłowo.

Czy każda krawcowa, nie zajmująca się szyciem garniturów powinna wiedzieć jak te pięć wartości powinno się dokładnie zmierzyć? Bo zamierzam jutro się wybrać w celu dokładniejszych pomiarów. Ale chciałem żebyście poglądowo wiedzieli, z jakim osobnikiem macie do czynienia, może to ułatwi jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary mogą służyć jedynie do wstępnego wyboru rozmiaru. Potem trzeba mierzyć kolejne egzemplarze i patrzeć. Pamiętaj, że 100 w klatce ma zarówno "płaski" facet o sylwetce V, jak i wąski w ramionach "ołówek" z mocno wypiętą klatą do przodu. Podobnie ze wzrostem - liczą się proporcje.

Radzę, abyś podzwonił po sklepach (outlety i sieciówki) - sieci mają zintegrowane systemy, powinni być w stanie określić, czy i gdzie takie rozmiary są dostępne.

Zbyt krótkie spodnie to faktycznie problem, ale przyszedł mi do głowy dość desperacki pomysł. Jeśli znajdziesz ładny garnitur ze zbyt krótkimi spodniami, możesz spróbować je przedłużyć o mankiet z innego (dobranego) materiału. Może różnica nie będzie rzucać się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spodniami faktycznie odważny pomysł, nie wiem tylko czy jestem na taki gotów się zdecydować :)

Generalnie nie chciałbym mankietu przy nogawkach, nie do końca mi się to podoba, wolę prostą nogawkę opadającą na but.

I jak to jest z guzikami przy marynarce? Przy moim wzroście lepiej prezentują się 2 czy 3 guziki ?

Spróbuję podzwonić po outletach w różnych miastach, może mają możliwość wysłania wszystkich dużych rozmiarów do danego salonu np. w Piasecznie, dzięki czemu udałoby się zebrać w jedno miejsce wszystkie garnitury na mój wzrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że tak post pod postem, ale chcę uzbierać jak najwięcej informacji:

Czy możecie coś więcej powiedzieć odnośnie tej informacji ze strony salonu "Próchnik"

"Dostawcą tkanin do naszych garniturów są renomowane marki Luigi Botto i Cerruti. Wysoki skręt wełny 120, 140 i 150 zapewnia zawsze doskonały wygląd, dzięki elastyczności tkaniny, wygodę noszenia oraz pozwala oddychać skórze. "

I drugie pytanie.

Czy w Waszych miastach w salonach "Pawo" asortyment też jest tak ubogi jak w Bydgoszczy? Bo często dostaję od nich smsa z promocjami, od jutra też mają dla stałych klientów zniżkę 50% na wszystko, tylko jakoś nigdy nie mieli porządnych garniturów wykonanych w całości z wełny, szczególnie większych rozmiarów. Raz chyba udało mi się znaleźć tylko coś z domieszką jedwabiu, ale na 180 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne firmy podają producenta tkaniny (czyli na marynarce powinna być metka producenta ciucha oraz metka producenta tkaniny). Z Twoich postów wynika jednak, że jest problem ze znalezieniem czegokolwiek - jakie więc ma znaczenie, czy będzie to wełna 140 czy 150? Podobnie liczba guzików - miałbyś problem, gdybyś zamawiał na miarę, a tutaj możesz ocenić - podoba się, to biorę. 3-guzikowe z reguły można zaprasować na 2 guziki, chowając górny pod wyłogami marynarki.

Pawo - nie znam, ale w ciemno wybieram Próchnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowując się powoli do wyjazdu do Warszawy w przyszłym tygodniu, do którego ze sklepów warto wchodzić a które omijać szerokim łukiem (chodzi mi tu głównie o jakość):

Fashion House Piaseczno:

- Albione

- Brand Collection (Piere cardin, Digel, Brand Collection, Warmia, Jupiter, Omega, Adam Collection, Graf Longina)

- BYTOM

- Lancerto

- Lavard

- Próchnik

- Puere

Factory Outlet - Ursus

- Franco Feruzzi

W obu sklepach występuje kilka tych samych sklepów jak BYTOM, Vistula, Brand Collection, Lancerto

Gdzie w Warszawie jeszcze mogę szukać, są jeszcze jakieś ciekawe outlety, czy sklepy garniturowe z przecenami? Tu głównie kieruję pytanie do warszawiaków, znając budżet czyli max 1200 zł, gdzie ewentualnie mogę szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavard miał kiedyś przyzwoitej jakości garnitury (włoskie wełny wysoko-skrętne) w cenach w okolicach 700-900 zł. Dawno tam nie byłem i nie wiem na ile to aktualne. Z zeszłego roku pamiętam też granatowe marynarki (wełna, trochę grubsza od garniturowych) przecenione ze 299 zł do 99 zł. (do tej pory żałuję, że się nie skusiłem) Plusem Lavarda są też wsadzane praktycznie do wszystkiego wiskozowe podszewki - poliestru na podszewce jeszcze u nich nie widziałem.

W Bytomiu podobno jest duża wyprzedaż na koszule, a w ofercie mają także bawełnę two-ply.

Lancerto kojarzy mi się chyba jedynie z taką plastykową (80% bawełny, 20% poliestru) koszulą, którą kupiłem tam na początku studiów. ;-)

We franco feruzzi od czasu do czasu maja dobre jakościowo kurtki i lekkie płaszcze (bawełna). Ceny poza wyprzedażami trochę wysokie.

Próchnik - wiadomo: niezłej jakości garnitury, spodnie i marynarki. Niestety wysokie ceny. Unikaj koszul z bawełny merceryzowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavard to od dłuższego taki niskobudżetowy Bytom - ma bardzo podobne kroje, ale używa gorszej jakości materiałów (co wychodzi na jaw już po kilku miesiącach noszenia). Jeśli już, to przyjrzałbym się rzeczom z Bytomia, zwłaszcza że mają teraz wyprzedaż.

Pawo też bym unikał - wprawdzie nie wiem, jak z jakością, ale kroje jakieś takie metroseksualne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam właśnie brat kupił garnitur, nie znam marki, a często to mi działa na podświadomość ... Czyli marki które znam i po których spodziewam się jakiejś tam jakości zawsze stawiam przed tymi których nie znam... A pewnie często to błąd.

Dzwoniłem dziś do Próchnika w Piasecznie, oni ogólnie mają garnitury na wzrost max 192-194 cm, chociaż na metce jest chyba podany mniejszy wzrost, ale zawsze jak byłem to mówili że wypadają większe te garnitury, niestety nie ma możliwości żeby np na jeden outlet ściągnęli garnitury z innych outletów w interesującym mnie rozmiarze, więc to będzie taka jazda w ciemno... Ale co zrobić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek żeby nie dublować, mam nadzieję że autor tematu nie będzie mi miał za złe.

Obecnie mam taki problem że jestem powiedzmy mocno szczupły (70kg/183cm), stąd dopasować garnitur do mojej sylwetki jest niezmiernie trudno. Na miarę nie chce szyć bo moja waga w ciągu roku na pewno się zwiększy - jak osiągnę upragnione 80-85kg wtedy na pewno uszyje coś na miarę.

Zawsze jest tak że o ile w ramionach garnitur jest ok to mam za dużo materiału "pod pachami", czy krawiec będzie w stanie to zniwelować ? Czy rękawy wtedy nie skrócą się za bardzo ? Pominę fakt że garnitur w takim przypadku lubi wędrować razem z unoszonymi rękami do góry :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pana Świerkockiego na ul. Tęczowej 6. Jeśli chodzi o poprawki krawieckie, to ani razu mnie nie zawiódł. Tylko polecam upieranie się przy taliowaniu czy zwężaniu czegokolwiek, bo pan Maksymilian jest szczerze mówiąc starej daty i dla niego idea slim czy super slim nie jest do końca oczywista :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, byłem dziś w salonie Vistuli w Bydgoszczy, i o dziwo mieli kilka modeli na wzrost 194, właściwie 2 super slim i chyba 5 slim... Na wymiary 194/108/94.

Takie oto dwa modele:

#1 MR. PLAZA , VB 2449, 85% wełna, 15% jedwab za 1100 zł

http://sklep.vistula.pl/product-pol-122 ... stula.html

#2 NICOLAS, VB 2450 , 100% wełna 100's za 799 zł przeceniony z 999 zł

Jedyne co mnie martwiło, to że na podszewce nie było wzmianki o tym skąd pochodzi materiał, na niektórych garniturach z kolei taka informacja była... Dlatego zastanawiam się z czego to wynika..

Model pierwszy mimo iż też super slim, był nieco większy, drugi z kolei dopasowany wydaje mi się tak na styk. I tu jest obawa przed ewentualną zmianą gabarytów.

Ktoś ma jakieś doświadczenia z garniturami od Vistuli z tej niższej półki cenowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem, że początkowo autor słów właśnie to miał na myśli, ale wolałem dopytać :)

Może więc pomoże mi ta sugestia w wyborze, bo porównując oba które dziś oglądałem, to ten z domieszką jedwabiu miał kolor faktycznie głębokiej czerni, ten drugi model jest jaśniejszy, niestety nie znalazłem go na stronie nigdzie więc nie ma jak go zaprezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.