Skocz do zawartości

Marynarka - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałem się od sprzedającego, że to nie jest zdjęcie sprzedawanego rozmiaru.

 

Obiecał jutro mi wysłać lub dodać do opisu zdjęcia sprzedawanego egzemplarza. Długość marynarki mierzona z kołnierzem to 76-77 cm, a wysokość kołnierza 3 cm. Prosiłem o sprawdzenie pozostałych wymiarów i podał takie same z zastrzeżeniem, że dokładność pomiaru to ~1cm.

Porównałem wymiary podane w aukcji z moimi marynarkami i wygląda, że na mnie będzie dobra. Poczekam na te zdjęcia i wrzucę lub zlinkuję.

Dzięki za wszystkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary to jedno, a dopasowanie to drugie. Parę lat temu kupiłem na Allegro za grosze nową dwurzędówkę dobrej, angielskiej firmy. Prawie jak na mnie szyta, poza ramionami, które wygladały tragicznie. Na razie wyprułem poduszki, jest lepiej, ale nadal słabo. Kombinuję, co dalej. Ani razu jej nie założyłem.

 

Umów się ze sprzedawcą na ewentualny zwrot (z pokryciem przez Ciebie kosztów przesyłek). Poza tym - ja się trzymam z daleka od sprzedawców, którzy nie umieszczają rzeczywistych zdjęć w aukcji. To jest dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądziecie o tej marynarce? http://allegro.pl/dwurzedowka-okazja-70-wool-welna-100-kurosawa-i5961532546.html

100% wełny w takiej cenie to chyba dobra oferta.

 

Daruj sobie, ma fatalne proporcje, kanciaste ramiona, nisko skrojone pachy (nawet jak na RTW), niespasowane kratki i jedno rozcięcie z tyłu co w dwurzędówkach wygląda źle. Nie brałbym nawet gdyby była sporo tańsza.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Massimo Dutti, ja lubię właśnie ich marynarki nieformalne, leżą na mnie b. dobrze.  Przyzwoite materiały, proste wzornictwo, fajny krój, w sumie niby nic specjalnego a jakoś nie mogę tego znaleźć u producentów typu Bytom, Vistula itp. Nie rozumiem  tego, nie widzą zapotrzebowania na rynku ?  W salonach MD gdy tylko zacznie się wyprzedaż rozmiary znikają błyskawicznie (przynajmniej mój rozmiar :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła dzisiaj http://bytom.com.pl/marynarki,marynarka-logan-249-k-3953-20471-p Jestem bardzo zadowolony i nawet kwadratowe ramiona mi nie przeszkadzają. Kolor jest bardzo podobny do tego na stronie. Chyba nawet sklep spełnił moją prośbę żeby przesłać mi najkrótszy rękaw z tego rozmiaru, ponieważ ma dł. 66cm, a pozostałem moje marynarki z zimowej kolekcji mają 67 i 68cm. Przy takiej długości nawet nie trzeba skracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyjcie Panowie wątki "Co mam dziś na sobie" i "Dobrze ubrany mężczyzna" i policzcie ile tam można znaleźć bordowych marynarek. To taki argument na początek.

Ostatnio 5 dni temu, więc niedawno. Mnie już znudziły odcienie granatu... stąd eksperyment, dla mnie udany:-)

Lubo69 masz filetowe buty na zdjęciu profilowym skoro porównujesz marynarkę bordową do fioletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz lubo69 - nie znasz się! I po co się mądrzysz.

Tutaj nie chodzi o znanie się, czy nie znanie, kolor kwestia gustu. Dobrze jest zaczerpnąć opinii w kilku źródłach, np. Michałowi Kędziorze przypadł do gustu ten kolor i uznał go za "ciekawy" mnie też, dlatego zakupiłem marynarkę i nie żałuję.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażarta obrona dokonanego wyboru, utwardza kupującego w jego słuszności :)

 

Lepiej siąść nad brzegiem rzeki i czekać, aż w CMDNS spłyną zachwycające kreacje z bordową marynarką... :)

To nie obrona, tylko pragnę zauważyć, że to co Wam się nie podoba może się podobać innym i to na podobnym poziomie wiedzy modowej jak nie wyższym (rozwinięcie w poście powyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem krytykę bordowej marynarki. Chodzi Wam o tą konkretną marynarkę, czy w ogóle o bordową marynarkę? Można zakładać tylko granatowe, szare i brązowe? Sam mam taką marynarkę https://forum.butwbutonierce.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=21637Nie posypała się na mnie krytyka jak pokazałem ją w wątku CMDNS.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aron, Twoje zestawy są zwykle bezbłędne, a wiele kolorów można uratować odpowiednim doborem dodatków. Pewnie że ortodoksyjny podręcznik klasycznej elegancji będzie zalecał marynarki: a. granatowe; b. jasnogranatowe; c. ciemnoszare, ale odrobina kreatywności nie zaszkodzi. Tomek Miler wstawia marynarki w różnych odjechanych kolorach, a wszystkie są świetne. Zależy też od tego, co kto udźwignie - Tomek udźwignie wiele (i nie chodzi o jego doświadczenia ze sztangą), ja wolę bezpieczne granaty, a trochę inwencji np. w krawacie.

Ta marynarka jest z nazwy bordowa, ale może jest oberżynowa lub w kolorze oxblood (tak, jak moje buty:-)). Mnie ona się nie podoba i nie kupiłbym jej, ale to nie znaczy, że Kolega flozbi nie ma szans uchwycić jej w innym świetle i pokazać w takim zestawie, za który dam plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubo69 bardziej po ludzku i sympatyczniej by było, jakbyś od razu napisał to co w poście wyżej w pierwszych postach, a nie wspominał o jakiś walorach edukacyjnych.

Aron Twoja marynarka jest chyba w odcieniach różu, bardzo ładna, przede wszystkim pogodna, jak ją się widzi to człowiekowi radośniej na duszy się robi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69

Dziękuję za docenienie. :)

 

@flozbi

Moja marynarka nie jest różowa - nie odważyłbym się :), jest koralowa, ale mogę nie umieć nazwać koloru :).

 

Rozumiem, że ta konkretna marynarka z Bytomia jednym się będzie podobać, a innym nie. Jednak nie przekreślałbym bordowej marynarki jako takiej.

Ostatnio w CMDS https://forum.butwbutonierce.pl/topic/4-co-mam-dziś-na-sobie/?p=197618

 

Te propozycje też mi się podobają. W całym bordowym garniturze raczej źle bym się czuł, ale zestawy koordynowane z bordową marynarką podobają mi się.

http://alltiedup.pl/2015/12/niespodziewanie-uniwersalny/

 

Dwie propozycje Suitsupply:

http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-red-plain/C919.html?cgid=Jackets&prefn1=color&prefv1=Red

http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-red-check/C924.html?cgid=Jackets&prefn1=color&prefv1=Red

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.