Skocz do zawartości

Marynarka - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Sprecyzuj co dla Ciebie oznacza "śmiesznie": Dla kogo? W jakich sytuacjach? W jakich zestawieniach?

Gdyby kierować się opinią lorda Goringa z filmu (kobiecego, ale z życia wyższych sfer w czasach wiktoriańskich) "Mąż idealny", który mówił, że "niemodne jest to co noszą inni" nie będziesz musiał zastanawiać się co pomyślą inni "w dzisiejszych czasach".

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej - patrząc na megaszerokie wyłogi które były modne wiele lat temu (70')- wyglądają śmiesznie, czy wyłogi które zaprezentowałem są obecnie często stosowane w marynarkach? Widziałem na blogu Mr.Vintage (Poszetka) np. Huberta Urbańskiego i miał marynarkę w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ilustracja dobrze odzwierciedla szerokość klap właściwej marynarki, ale pocieszę Cię - marynarce z ilustracji do szerokości klap marynarek z lat `70 jeszcze daleko ;-)

Szerokość klap (wyłogów) dobiera się między innymi w zależności od sylwetki i od tego jak się ją chce optycznie zmienić zakładając marynarkę.

Wiele ciekawych informacji na ten temat znajdziesz np. na blogu "Macaroniego Tomato".

Pozdrawiam.

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od sylwetki - z tego typu wyłogami ( zarówno bardzo szerokimi jak i tymi spiczastymi ) dobrze tylko chudzielcom. Jeżeli zaliczasz się do takich będzie to dobrze wyglądać ( spiczaste wręcz dodają swego rodzaju oryginalności i polotu), w przeciwnym wypadku im człowiek tęższy tym gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za allegrową jakość zdjęcia, ale niestety jest takie słabe światło ostatnimi dniami, że nic nie mogę zrobić sensownego.

Marynarka jest super, świetnie leży, tylko muszę jeszcze kieszenie rozpruć - i zastanawiam się nad zaprasowaniem klap od nowa, bo są tak szerokie, że jedna zakkrywa prawie całą brustaszę.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że rozprasowywałeś klapy - nie było z tym problemu?

Tak, podjąłem się tego w marynarce na włosiance. W mojej klapy nie były mocno zaprasowane, właściwie to były odpowiednio uformowane, więc nie było z tym problemu.

Nie jestem przekonany czy w przypadku tej marynarki uzyskasz dobry efekt. U mnie zmiana była w drugą stronę - klapy się wydłużyły i i to tylko w okololicach mostka. U ciebie "zwężenie" klap przeciągnie się aż do kołnierza i nie jestem pewien czy go nie zdeformuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zblizaja sie cieplejsze dni. Nie bedac najwiekszym zwolennikiem marynarek wszedlem onegdaj (przed trzema laty) do sklepu Thom Broekman w Utrechcie. A bylo to zima. Ku memu zaskoczeniu przeceniona byla rowniez kolekcja letnich marynarek a owa obnizka cen byla rownie ciekawa jak i towar jej podlegajacy. Marynarka Canali z bambusa (na deszczu rosnie i przebija noszacego niczym rozno ;) ) kosztujaca normalnie 1170 euro byla do nabycia w cenie 69 euro. Zapytalem sprzedawczynie, czy pierwotna cena byla rzeczywiscie tak wysoko; co ona z radoscia potwierdzila. Kolor marynarki conajmniej mnie zaciekawil, zas wykonanie zachwycilo. Kupilem ja zatem ... a byl to moj najwiekszy sukces na wyprzedazach jaki udalo mi sie kiedykolwiek osiagnac. 1170 euro za 69 euro! Bylem z siebie dumny :D

A oto me trofeum:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Co sadzicie o tej marynarce i o marynarkach letnich w szczegolnosci?

Powyszy model nosilem do krotkich zoltych spodni z zolta wypustka (pochet) i biala koszula albo podkoszulkie bialym badz zoltym, tak jak i spodnie plus zolte tassel loafers badz podwojne monki (plotno /canvas/, skora)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SilentQuartet

Jestem zachwycony ta marynarka. zdjecia co prawda pewnie nie oddaja jej prawdziwego piekna, ale przyznaje ze wystarczy gdy widze napis made in italy i jestem szczesliwy :)

Widac ze jest doskonale wykonczona w detalach. Ale połączenie z żółtym..przyznaje dosc ekstrawaganckie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.