Skocz do zawartości

Marynarka - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Paul, możliwe, jak mówię zdziwiło mnie to, nie zapamiętałem wszystkiego. ale chodziło mi mniej więcej o firmy w porównaniu jakościowym, a znam tylko z nich Zegne. wydawało mi się, że jakieś jedwabie versace jednak robi.

meqoq - w skrócie - tak. "pouczyłem" go, jak mówisz, co do smokingu (czyli zamówiłem na kameli i włosiance) i sam mi przyznał rację, że świetnie wyszło i że dobrze mówiłem. a starszy to on jest może i ze cztery razy ;) i szyje ponad 50 lat. ale ja mówię tylko o materiałach, a nie o technice szycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam szczerze, że jestem już mocno zdezorientowany. ta wełna jest bardzo cienka. w tym wypadku, po empirycznym porównaniu grubości i sztywności różnych rzeczy klejonka faktycznie paradoksalnie wydaje się być najlepszym wyborem! sztywność zwykłej kameli jest duża, do tego przy np. czyszczeniu czy na deszczu wełna może się trochę skurczyć, co spowoduje zmniejszenie powierzchni materiału zewnętrznego w stosunku do konstrukcji, co wiadomo czym będzie skutkowało... co myślicie o czymś takim: http://www.swistak.pl/a16724056,PLOTNO- ... SZARE.html (cienkie) lub takim: http://allegro.pl/sztywnik-krawiecki-i1647424362.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nie da Ci żadnej informacji o sztywności płótna (włosianki, cameli czy czegokolwiek).

Damiance jakiś czas temu organizował forumowy zakup włosianki (lub płótna zależnie od nazewnictwa). Mam spory zapas, jest cienkie i dość miękkie. Jak chcesz napisz PM, wyślę ci kawałek i jak twój krawiec oceni że jest OK to mogę Ci odsprzedać ilość potrzebną na jedną marynarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Traviata. Opera Krakowska. dodam jeszcze, że smoking drugiego delikwenta był niepoprawny ;) wypuścił się bez waistcoat'a żadnego. a tak btw. strasznie śmiesznie to wygląda, jak orkiestra w antrakcie wychodzi na papierosa. piętnastu czy 20 facetów we frakach stoi pod koszem i pali. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy noszenie marynarki klubowej do czarnych spodni ma jakikolwiek sens? Czy lepiej zostać przy opcji z jaśniejszymi spodniami?

Według mnie nie - za mały kontrast. Ewentualnie możesz ją jeszcze nosić w garniturze.

Kset - czy fraki orkiestry były poprawne? Bo nie wiem jak w Krakowie, ale w Warszawie nie najlepiej z tym... A przy okazji - jaką w końcu masz koszulę do tego smokingu?

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część poprawne, dyrygent bardzo ok, troszkę spodnie przydługawe i nie jestem pewien, ale albo jest miszczem wiązania much, albo miał pre-tied. problemem generalnie muzyków operowych i filharmoników jest często brak waistcoat'ów. aczkolwiek krakowska filh. zdaje się zamówiła u Badury 70 pasów. szkoda, że wełniane. ich wszystkich chyba ktoś musi seryjnie ubierać, bo 'każden jeden' mucha diamond tips. ale kostiumolog Traviaty się generalnie baaardzo nie popisał. chyba dorabia w cyrku i pomyślał, że mu taniej wyjdzie, jak zastosuje te same stroje wszędzie. no i niestety sama sztuka uwspółczceśniona niefajnie. ale artystyczny poziom imho świetny.

koszulę do smokingu pokazywałem w temacie o SP J. Dąbrowskiego. 4 zapinki + 3 guziki, 10 plis, łamany kołnierzyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

1. Czy da się zmienić ułożenie guzików marynarki na jeden, umiejscowiony pomiędzy tymi dwoma, w najwężym miejscu korpusu? (Myślę, że to zdecydowanie poprawi ułożenie marynarki na mnie - rozluźni materiał w klatce i wyrówna w talii.) Co wtedy z dziurami na guziki w lewej pole marynarki - da się je zaszyć?

2. Czy zwykła pani z "krawieckich przeróbek" z sąsiedztwa poradzi sobie z tym, czy iść do specjalisty? (jeśli tak, jakiego w Warszawie?) Ile to może kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A doszycie trzeciego guzika pomiędzy dwoma istniejącymi? Wiem, że będą bardzo blisko siebie, ale zapinałbym tylko środkowy.

Swego czasu Rage Age promował takie marynarki...mnie jednak one nie przekonały :shock:

Również uważam, że lepiej zostać przy tym co jest!

Przepraszam za post za postem, ale ten dotyczy innej kwestii.

Chodziło o coś takiego?

Dołączona grafika

PS Boję się tego modela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A doszycie trzeciego guzika pomiędzy dwoma istniejącymi? Wiem, że będą bardzo blisko siebie, ale zapinałbym tylko środkowy.

Swego czasu Rage Age promował takie marynarki...mnie jednak one nie przekonały :shock:

Również uważam, że lepiej zostać przy tym co jest!

Przepraszam za post za postem, ale ten dotyczy innej kwestii.

Chodziło o coś takiego?

Dołączona grafika

PS Boję się tego modela...

Tak, dokładnie taki rodzaj marynarek miałem na myśli. Nie wiem jak was, ale mnie one nie urzekły...

PS. Gdyby wzrok modela mógł zabijać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.