Skocz do zawartości

Marynarka - dyskusje i porady


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zachwycony ta marynarka. zdjecia co prawda pewnie nie oddaja jej prawdziwego piekna, ale przyznaje ze wystarczy gdy widze napis made in italy i jestem szczesliwy :)

Widac ze jest doskonale wykonczona w detalach. Ale połączenie z żółtym..przyznaje dosc ekstrawaganckie

Szczerze wyznam, ze napis "made in Italy" nie robi na mnie tak duzego wrazenia :D. Kupujac ja nie zwrocilem na niego zbytniej uwagi, lecz wykonczenie (masz racje, ze ma na nie wplyw owo "made in Italy") zadecydowalo o decyzji zakupu ... jak i cena. A moze przede wszystkim cena, jako ze nie naleze do grona osob biegajacych na codzien w marynarkach. Wiedzialem, ze za te pieniadze czegos podobnego nigdy nie kupie.

Odnosnie zas marynarek, to w ubieglym roku nabylem ciemnogranatowa na http://www.ctshirts.co.uk/men's-suits/s ... |||&ppp=15 (Charles Thyrwhitt) i jest takze dobrze wykonczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SilentQuartet

Ta ciemnogranatowa też wygląda nieźle. Ja ostatnio poluje na marynarke w takim kolorze, może tylko z tą różnicą, że chce zapinaną na 1 guzik. Myslałem o połączeniu jej z zielonymi spodniami. Nie wiem tylko czy zostanie to zaakceptowane na polskich ulicach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ciemnogranatowa też wygląda nieźle. Ja ostatnio poluje na marynarke w takim kolorze, może tylko z tą różnicą, że chce zapinaną na 1 guzik. Myslałem o połączeniu jej z zielonymi spodniami. Nie wiem tylko czy zostanie to zaakceptowane na polskich ulicach :D

Tu chodzi o styl, olej akceptację 8-) Ja osobiście jestem zwolennikiem marynarek z jednym guzikiem tylko w garniturze ale może uda Ci się to jakoś wszystko spasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ciemnogranatowa też wygląda nieźle. Ja ostatnio poluje na marynarke w takim kolorze, może tylko z tą różnicą, że chce zapinaną na 1 guzik. Myslałem o połączeniu jej z zielonymi spodniami. Nie wiem tylko czy zostanie to zaakceptowane na polskich ulicach :D

Mnie sie takie polaczenie podoba. Ulica zas zawsze bedzie przygladala sie z zaciekawieniem ... byc moze zazdroszczac odwagi ... lecz kiedy nie bedziesz sie tym przejmowal zacznie ona miec dla Ciebie duzo szacunku. Tlum szanuje "silniejszych". Glupie to i bez klasy ale chyba prawdziwe

Marynarka z jednym guzikiem to cos w miare "egzotycznego". Widzialem pare w internecie (one button mens jacket) w cenie ok 800 funtow. Jak dla mnie to drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

"Mnie sie takie polaczenie podoba. Ulica zas zawsze bedzie przygladala sie z zaciekawieniem ... byc moze zazdroszczac odwagi ... lecz kiedy nie bedziesz sie tym przejmowal zacznie ona miec dla Ciebie duzo szacunku. Tlum szanuje "silniejszych". Glupie to i bez klasy ale chyba prawdziwe"

Bardzo mądre i prawdziwe spostrzeżenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, spotkałem się z opinią, że tzw. leather blazer http://store.lividleather.com/stlusa.html czyli klasyczna marynarka, tylko wykonana ze skóry, jest synonimem obciachu. Obserwacja filmów czy seriali wydaje się to spostrzeżenie potwierdzać - ubrane w ten sposób osoby najczęściej nie uchodzą za kwintesencję stylu i dobrego smaku.

Mam pytanie - jaka jest tego przyczyna? Czy chodzi o kontrast między krojem a materiałem, wynikający z jakichś historycznych zaszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak jest ... ale logicznie rozumujac mozna stwierdzic, ze ma to powody praktyczne zakorzenione w tradycji.

Marynarka z takiego materialu to stroj "nie nadajacy sie" do (praktycznie) niczego. Pomiesznie celowosci stylu i materialu. Styl (marynarka) i material (skora) stoja do siebie w opozycji. Marynarka byla strojem sportowym zas skora materialem ochronnym przy ciezkiej pracy badz tez podczas ekstremalnych warunkow pogodowych. To troche tak jakby uszyc t shirt do biegania z futra z norek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też sądziłem, że skóra uchodziła dawniej za materiał roboczy charakterystyczny dla warstwy plebejskiej, który nie licował z krojem marynarki wywodzącym się ze stroju arystokracji.

Faktycznie więc w kanonie klasycznej elegancji "nie nadaje się do niczego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też sądziłem, że skóra uchodziła dawniej za materiał roboczy charakterystyczny dla warstwy plebejskiej, który nie licował z krojem marynarki wywodzącym się ze stroju arystokracji.

Faktycznie więc w kanonie klasycznej elegancji "nie nadaje się do niczego".

Klasyka wywodzi sie z praktycznego odzienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że jest się Andym Garcia:

http://www.youtube.com/watch?v=U-LLJt03XeA

Proponuję przewinąć do 2:40. Niewątpliwie do takiego stroju trzeba mieć odpwiednie warunki fizycznie. Ramol z brzuszkiem wyglądałby żałośnie. A Andy wygląda żałośnie dopero wtedy, gdy zaklada na to skórzany płaszcz (6:10).

Mnie zresztą Kolegów rozważania o eklektyźmie nie przekonują. Co więcej uważam, że skórzana marynarka na pewnych osobach w pewnych sytuacjach może wyglądać dobrze. A że nie będzie ona stanowiła alternatywy dla innej "nieformalnej" marynarki - no cóż, to jasne. Jednak jako alternatywa dla dzisowej kurtki sprawdzić się może nieźle.

pzdr

montalbano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też sądziłem, że skóra uchodziła dawniej za materiał roboczy charakterystyczny dla warstwy plebejskiej, który nie licował z krojem marynarki wywodzącym się ze stroju arystokracji.

Faktycznie więc w kanonie klasycznej elegancji "nie nadaje się do niczego".

Klasyka wywodzi sie z praktycznego odzienia.

Nie nazwałbym marynarki ze skóry strojem plebejskim. Noszenie takich marynarek musi mieć swoje uzasadnienie praktyczne, dlatego kiedyś nosili je np. kierowcy, filmowcy, dziennikarze, marynarze. Czyli osoby, które w trakcie swoich zajęć często zmieniają miejsce przebywania. Raz są w pomieszczeniu, chwilę potem na dworze, potem znów w pomieszczeniu, i tak w kółko. A nie ma czasu ani możliwości na ciągłe przebieranie się.

Jest to więc strój całkowicie roboczy i pełni rolę bardziej takiej kurtki niż zwykłej marynarki. Kiedyś miałem, co prawda nie marynarkę, ale taką skórzaną kurtkę typu wiatrówka i używałem jej właśnie w ten sposób, i to było praktyczne, szczególnie wiosną i jesienią, bo skóra oddycha więc jest w niej dużo przyjemniej niż we wszystkich tych sztucznych tkaninach.

Skórzana marynarka sprawdza się też jako element stroju weekendowego i sportowego na wsi, jeśli ktoś jeździ na wieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka bedaca symbolem niezaleznosci jej wlasciciela i jego wiary w wolnosc jednostki jest po prostu fantastyczna!!! ;):D

Posiadajac taki element garderoby nawet sw. Franciszek moglby kazdego przekonac, ze w wolnych chwilach dorabia jako sutener :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.