Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz ile masz wewnątrz rękawa zawiniętego materiału, który można wykorzystać do przedłużenia. Da się zrobić tak, że doszyją Ci wewnątrz kawałek podobnego materiału wydłużając i dalej podszewka po staremu.

Z zewnątrz nie będzie nic widać pod warunkiem, że choć 1cm zawinięcia wewnątrz zostanie. Sprawdzone, działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak wydłużałem rękawy marynarki, i o ile materiał na krawędzi nie jest już lekko wytarty od używania i jest jego zapas to da się to zrobić bez śladu. Sztukuje się tylko podszewkę od wewnątrz. Tym co uniemożliwia taką przeróbkę w tym przypadku to funkcjonalne guziki rękawów w marynarkach SuSu. Trochę dziwnie wyglądały by guziki 5-6 cm od krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie skracanie rękawów koszuli. Niestety wszystkie rękawy koszul naszych firm (poszetka, zack roman, miler) mają praktycznie taką samą długość dla wszystkich rozmiarów, nie wspominając już o Lancerto i MrV, gdzie rękaw 68cm jest przesadą. Przydało by się chociaż centymetrowe różnicowanie np. co dwa rozmiary. Ale nie o tym.

Nie mieszkam w dużym mieście, gdzie można poszukać dobrego krawca od przeróbek krawieckich. Każdy z lokalnych krawców nie był w stanie skrócić rękawów z przeszyciem listwy więc oddałem do klasycznego skrócenia.

Jaka jest wg Was granica w położeniu guzika na przedramieniu żeby nie wyglądało to nienaturalnie. Wiadomo, że zależy to od pierwotnego położenia guzika i listwy. Czy położenie guzika w listwie od góry na 6,5cm i do mankietu 4cm jest już trochę "śmieszne"? 

P_20180330_214448_vHDR_Auto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
16 minut temu, Diminished napisał:

Czy skrócenie rękawów koszuli jest ryzykowną przeróbką, będzie widać, że coś jest nie tak?

Skrócenie rękawów koszuli jest chyba najprostszym zabiegiem dotyczącym przeróbek krawieckich. Należy jednak zapytać swoją krawcową czy jest w stanie skrócić rękaw pozostawiając listwę na przedramieniu nieskróconą, czy rękaw będzie skrócony razem z listwą. W drugim przypadku nie można przesadzić ze skróceniem rękawów ponieważ może to wyglądać trochę abstrakcyjnie, gdzie guzik na listwie będzie np. 1cm do mankietu. W tak ekstremalnych przypadkach po prostu ucina się listwę do miejsca z dziurką lub zaszywa się ją a guzik odpruwa.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mosze Oczywiście. Wspomniałem tylko jakie są możliwości.

@flozbi Jak wspomniał wyżej mosze, nie ma nic złego przy skróceniu listwy o 1-2cm, ponieważ każda firma robi inny rozkład centymetrowy od góry do guznika i potem do mankietu. Zatem różnica nawet 2cm nie jest jakaś znacząca i jest akceptowalna. Subiektywnie jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flozbi Jeżeli mieszkasz w mniejszym mieście gdzie krawcowe nie są w stanie wykonać takiego zabiegu, a kupowane koszule w mniejszych rozmiarach mają taką samą długość rękawa w prawie całej gamie rozmiarowej to niestety takie zabiegi są konieczne.

Ja natomiast pozostaję przy swoim, że skrócenie rękawa z listwą 1-2cm jest jak najbardziej akceptowalne. Koszule RTW, a przecież nie każda osoba mająca 180cm będzie miała tak samo długie ręce.

Z twojego punktu widzenia w takim wypadku pozostają dwie opcje, albo nosić koszulę ze zbyt długimi rękawami albo jechać do większego miasta oddalonego o 50km, szukać odpowiedniego krawca. Dla mnie trochę abstrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cineos mieszkam w małym mieście. Do zeszłego roku była to wieś i nie znosze za dlugich rękawów. Skracałem je w ok. 20 koszulach i nigdy nie z listwy. Pozwól, że sam ocenię co pozostaje z mojego punktu widzenia. Nie muszę szukać krawca, mam go już od kilkunastu lat i dla mnie to żadna abstrakcja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie, zgłoszę się do Was z nietypowym problemem, bo z chęcią przeróbki...krawata. Zakupiłem, go kiedyś na allegro, jednak ma bardzo dużą tendencję do skręcania się. Nie zaprzątałbym sobie tym głowy, bo wydatek nie był duży, jednak bardzo podoba mi się jego wygląd i chciałbym coś z tym zrobić. Myślicie, że jest jakaś szansa na rozszycie go i ponowne zszycie (myślę, że tu leży problem)? Ewentualnie jakiś krawiec, który by się podjął (najlepiej Katowice/okolice)? Od razu przeproszę za jakość zdjęć i niewyprasowaną koszulę, ale powiesiłem ją właśnie do prasowania :)

IMG_2212.JPG

IMG_2213.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Odświeżam wątek. Zakupiłem lniany garnitur marki Anton Meyer, o której napiszę po odbiorze. Sklep stacjonarny w Monachium poleca w celu dopasowania krawca parę ulic dalej, który ich garnitury zna. Operacja skrócenia rękawów będzie od góry, bo rzekomo robią to tam 4-5 razy na dzień. Faktycznie powinno to lepiej wyglądać, niż zakończenie rękawów tuż przed guzikiem. Cała nadzieja w tym, że to zakład, który robi też bespoke i się igły nie boi.

Jest się czego bać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyteczne dla warszawiaków:

Znany zakład przeróbek na Smolnej zniknął. (EDIT - jednak nie, przeniesiony na Jerozolimskie 11/19) To znaczy, de facto, przeniósł się na ul. Widok (z ulotki wynikałoby, że to teraz jakaś firma z kilkoma salonami) ale chyba zmieniła się ekipa (przynajmniej tak wyglądało w długi weekend) i ceny poszybowały w górę nawet ponad 50%, niestety.

Pan Józef Mazur już nie ma pracowni na Chmielnej, ale dalej wykonuje przeróbki, u siebie w domu na Woli (stary telefon komórkowy jest aktualny, można się umówić też w godzinach popołudniowych, co dla niektórych będzie wygodniejsze).

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sartorialny plot twist a propos wyżej - poprawki ze Smolnej jednak nie zniknęły w próżni, tylko przeniosły się na Jerozolimskie 11/19 [między Vitkacem a KFC ;-) ]. Ulotki pozostawione na Smolnej to była jakaś zmyłka na przekierowanie/przejęcie klientów - dałem się z początki zmylić, bo tamten zakład ma właściwie identyczne maszyny Juki, jak te ze Smolnej, więc mogło wyglądać, jakby się stamtąd przenieśli.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyteczne dla warszawiaków:
Znany zakład przeróbek na Smolnej zniknął. (EDIT - jednak nie, przeniesiony na Jerozolimskie 11/19) To znaczy, de facto, przeniósł się na ul. Widok (z ulotki wynikałoby, że to teraz jakaś firma z kilkoma salonami) ale chyba zmieniła się ekipa (przynajmniej tak wyglądało w długi weekend) i ceny poszybowały w górę nawet ponad 50%, niestety.
Pan Józef Mazur już nie ma pracowni na Chmielnej, ale dalej wykonuje przeróbki, u siebie w domu na Woli (stary telefon komórkowy jest aktualny, można się umówić też w godzinach popołudniowych, co dla niektórych będzie wygodniejsze).
Mógłbyś się proszę podzielić nrem komórki? Zawsze na stacjonarny dzwoniłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.