Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powyże kolana mam udo, a ty? :P

 

Co by Ci tutaj napisac:) Jest jeszcze kilka ficzerow, ktore mam tez "powyzej kolana" ale nie bede sie chwalil:)

 

Powyzej kolana sugeruje "tuz nad kolanem" :)

Od uda daje sygnal wprost - zacznij od uda:) Czyli mniej wiecej w polowie miedzy kolanem a kroczem:)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele z wyjątkiem Washington z blue i purlple line mają taki sam krój spodni (bodajże Brescia). 

 

 

Byłbym ostrożny - mierzyłem kilka garniturów w salonie SS i w niektórych nie byłem w stanie wejść w spodnie. Pisałem o tym. dotyczy to np. athletic fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarówka może być różna pomiędzy modelami, ale jak twierdzi SuSu krój jest ten nam. Na przykładzie swoich kilkunastu garniturów od nich, stwierdzam, że wymiary spodni są powtarzalne, czego nie powiem o marynarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam nadzieje ze to odpowiedni watek. W tamtym roku na wyprzedazy nabylem lniana marynarke z h&m z poliestrowa podszewka. Tu pojawia sie pytanie - czy ktos z Was probowal wypruc podszewke? Chcialbym miec ta marynarke na lato jednak poliestrowa podszewka mi w tym przeszkadza.

Bede wdzieczny za informacje. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod podszewką prawdopodobnie są niewykończone szwy, dokładniej nie tyle szwy, co brzegi materiału. Jeżeli zapasu materiału jest sporo to krawcowa będzie mogła je wykończyć, a jeżeli mało to nie wykończy i wszystko będzie nieładnie wyglądało. Trzeba odpruć kawałek podszewki i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum, chociaż od jakiegoś czasu przeglądam, to zarejestrowałem się, żeby zadać pytanie. Nie wiem gdzie dokładnie pasuje, ten temat jest chyba najbliższy więc zadam tutaj, ewentualnie założę własny jeżeli nie uzyskam odpowiedzi.

 

Jestem dosyć młody, klasyczna moda męska to dla mnie temat nowy.

Problem mam w tym, że jestem niskim (166cm wzrostu) człowiekiem i przy tym wyraźnie szczupłym. Mam potrzebę kupna garnituru, każdy poprzedni, który miałem, był oczywiście za duży, ale gdy je kupowałem mogłem polegać jedynie na doradztwie mamy i pań ekspedientek w sklepie :).

Dzisiaj już wiem czego szukam, przeleciałem się po 2 centrach handlowych jednak nie ma szans na kupno garnituru odpowiedniego rozmiaru z wieszaka.

W związku z tym pomyślałem, że kupię taki, który będzie wymagał najmniej przeróbek, a później zgłoszę się do krawca.

I tutaj pojawia się kolejny problem. Nie wiem na co dokładnie zwrócić uwagę przy kupnie. Co jest konkretnie najtrudniejsze w przerobieniu. Domyślam się, że ze spodniami nie powinno być problemu, najwyżej z marynarką. Dlatego nie wiem jak starać się ją dobrać? Przede wszystkim żeby była dobra w ramionach, to chyba będzie najtrudniejsza przeróbka?

Z tego co czytałem to skrócenie rękawów niby jest problematyczne, ale większość krawców powinna sobie z tym poradzić. taliowanie to chyba taka standardowa procedura? Jak z samą długością całej marynarki? Da się ją skracać, czy długość będzie taka jak kupię?

 

Warto dodać, że mieszkam w Białymstoku, przeglądałem forum i znalazłem chyba ze dwóch polecanych krawców, także nie mam zbyt dużego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz - skup się przede wszystkim na ramionach i długości marynarki, przy tym lepiej nie grzebać. Marynarkę da się ewentualnie skrócić, z tym że bez szkody dla proporcji tylko w małym zakresie. Taliowanie i skracanie rękawów nie powinno być problemem

 

Zwróć uwagę na położenie górnego guzika, żeby nie wypadł zbyt wysoko - powinien być na wysokości talii. Tego nie da się przerobić, a przy Twojej sylwetce to będzie krytyczny punkt.

Spodnie prawdopodobnie trzeba będzie dość znacząco przerobić, ale to raczej nie są bardzo wymagające przeróbki.

 

Jak wybierzesz się na zakupy to wrzuć zdjęcia do tematu "Forumowa poradnia stylistyczna", podejrzewam że Koledzy wskażą wtedy konkretnie na co uważać i jaki jest potencjał do przeróbek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do grona zadowolonych klientów Pana Józefa Mazura z Chmielnej. W kupionym parę lat temu "roboczym" garniturze Próchnika rękawy był ciut za długie, nawet mimo skrócenia dołem (guziki funkcjonalne), no to pomyślałem, że zaryzykuję i dam do skrócenia górą (ca 2,5cm). Pan Mazur przy okazji zaproponował sam z siebie, że może również nieco zwęzić ramiona, które były fakt-faktem też odrobinkę (z 1cm) za duże. Tyle się słyszy, żeby czego jak czego, ale ramion nie ruszać, ta marynarka miała jeszcze na dodatek dość masywną konstrukcję, a tymczasem wyszło całkiem dobrze :-) Miłym bonusem było też, że marynarkę odebrałem idealnie (dosłownie idealnie) wyprasowaną. Za całość 200 zł, niby niemało, ale to właściwie było zmniejszenie rozmiaru - dla mnie bezcenna perspektywa, bo jestem na styku mało popularnego 46 i dużo bardziej dostępnego w RTW 48.

 

Swoją drogą, w pracowni Pana Józefa widziałem ze trzy marynarki/garnitury Suit Supply do poprawek, pogadałem chwilę i Pan Józef powiedział, że ma klienta, który "choć młody, to już sześć takich garniturów przerabiał" - ciekawe, który to z forumowiczów ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam w tym, że jestem niskim (166cm wzrostu) człowiekiem i przy tym wyraźnie szczupłym. (...) Dzisiaj już wiem czego szukam, przeleciałem się po 2 centrach handlowych jednak nie ma szans na kupno garnituru odpowiedniego rozmiaru z wieszaka.

W związku z tym pomyślałem, że kupię taki, który będzie wymagał najmniej przeróbek, a później zgłoszę się do krawca.

Może SuitSupply, jest tam też wariant rozmiarówki dla niższych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam takie pytania dotyczące przeróbek:
1) co się przerabia, aby zlikwidować marszczenie się marynarki na karczku i czy to jest łatwa do wykonania przeróbka?

2) czy da się poszerzyć rękawy marynarki? chodzi mi o lepsze przystosowanie ich do podwójnych mankietów koszuli (w moich wszystkich marynarkach takie mankiety w ogóle nie mają "luzu" w rękawie), więc to w tym miejscu miałoby być szerzej;

3) rękawy z garniturów Lantiera skraca się prosto od dołu czy trzeba od góry?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) co się przerabia, aby zlikwidować marszczenie się marynarki na karczku i czy to jest łatwa do wykonania przeróbka?

Przerabia się trochę plecy i szwy na ramionach. Nie jest to bardzo skomplikowane ale raczej dla krawca niż punktu gdzie skraca się spodnie.

 

2) czy da się poszerzyć rękawy marynarki? chodzi mi o lepsze przystosowanie ich do podwójnych mankietów koszuli (w moich wszystkich marynarkach takie mankiety w ogóle nie mają "luzu" w rękawie), więc to w tym miejscu miałoby być szerzej3) rękawy z garniturów Lantiera skraca się prosto od dołu czy trzeba od góry?

Raczej się nie da. Nie ma dość zapasu na szwach. Poza tym, to koszula powinna być dopasowywana do marynarki a nie na odwrót.

 

 

 

3) rękawy z garniturów Lantiera skraca się prosto od dołu czy trzeba od góry?

Producent nie ma większego znaczenia. Chodzi głównie o to, o ile musisz skrócić. Łatwiej jest od dołu ale zakres jest ograniczony bo krawędź zbyt blisko guzików na rękawie źle wygląda.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie da. Nie ma dość zapasu na szwach. Poza tym, to koszula powinna być dopasowywana do marynarki a nie na odwrót.

Czy zatem da się coś zrobić z mankietem koszuli? Przerobienie podwójnego mankietu na pojedynczy? Zrobienie takiego triku?: http://studenckaelegancja.pl/2014/08/sam-se-zrob-zwezanie-francuskich-mankietow/

Pracownie krawieckie oferują coś takiego? Bo w tej, w której byłem, powiedzieli mi, że nic się nie da zrobić. Czy najlepiej po prostu żyć z mankietem blokującym się w rękawie (w temacie o ślubach itp. uroczystościach było to krytykowane)? Czy w ogóle należy trzymać koszule z podwójnym mankietem w szafie dopóki nie kupi się marynarek z szerokimi rękawami (które obecnie są rzadkością)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w linku który podałeś jest dokładnie opisane co zrobić żeby zwęzić mankiet. Trzeba tylko pamiętać, że nie da się zwęzić go trochę, trzeba pozbyć się całej poprzedniej dziurki więc wychodzi około 3cm. Pracownia ze sprytną krawcową powinna dać radę ale nie wiem jaki może być koszt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wspomniany powyżej sposób opisany na blogu nie jest możliwy, rozważyłbym jeszcze przeprowadzenie dwuetapowego zabiegu: 1) częściowe zaszycie dziurek na spinki w taki sposób, aby spinka nadal przechodziła, a jednocześnie nie wędrowała podczas noszenia po całej przestrzeni dziurki, lecz trzymała się bliżej nadgarstka 2) o ile to możliwe (zależnie od odległości dziurki od krawędzi mankietu) "przycięcie" odstającej części mankietu. Ewentualnie można ograniczyć się do pkt 2), ale efekt wizualny może być gorszy, poza tym mankiet lepiej zachowuje się w rękawie marynarki, jeżeli bliżej przylega do nadgarstka.

 

Docelowo ze względu na to, że w zdecydowanej większości w koszulach RTW mankiet na spinki jest zbyt obszerny, warto rozważyć indywidualne zamawianie takich koszul w miejscach, gdzie wśród wymiarów podaje się obwód nadgarstka, a jeszcze lepiej - pożądany wymiar mankietu. Jest to możliwe nie tylko w punktach stacjonarnych, ale również przy zamówieniach przez Internet.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zatem da się coś zrobić z mankietem koszuli? Przerobienie podwójnego mankietu na pojedynczy? Zrobienie takiego triku?: http://studenckaelegancja.pl/2014/08/sam-se-zrob-zwezanie-francuskich-mankietow/

 

1) zamiast mankietu francuskiego można wpiąć spinki tak jakbyś zapinał guziki czyli mankiet na zakładkę https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRMDCpkH-9y7kuNcJJOPHis5SQLBCwVTiKzc3aw2CnKL-L7LApyCA

2) najlepiej na tzw supełki materiałowe.

Takie rozwiązanie (1+2) przynajmniej u mnie sprawia, że mankiet jest znacznie bardziej opięty na nadgarstku

oczywiście o ile nie razi Cię takie rozwiązanie ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.