Skocz do zawartości

Ubrania i tkaniny na upał


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie - czy w Polsce da się kupić marynarkę/spodnie z takiej tropikalnej wełny, ewentualnie sam materiał? Jeśli tak, to czy koledzy moglibyście się podzielić adresami :) ?

Zobacz wcześniej w tym wątku, Vislav podawał kilka adresów: viewtopic.php?f=1&t=693&start=80. Trzeba uważać na skład tropiku o czym też było. Ja ponadto dzwoniłem do biruny (link był). Oni mają jeszcze jakieś pozostałości po zakładach Emilia czy Emilka, które przejęli. Tropik dałoby się nabyć ale raczej osobiście w dziale sprzedaży w zakładzie.

Ponadto mam w domu próbkę od Johna Fostera: 75% Super 120's Wool 25% Summer Kid Mohair, gramatura 210/230, lekki, cienki, "przezroczysty". Spodnie bałbym się z tego zrobić ale może kiedyś zaeksperymentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Panowie sądzicie o tych butach na lato?

http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/s ... ACE-UP%27S

To jest jakas wariacja na temat espadryli, a espadryle sa klasycznymi butami.

Noszenie ich do chinosów, lnianych spodni, marynarek, czyli tak jak boat shoes nie stanowi dla mnie problemu. W kazdym razie bym ich nie przekreslał.

Nie podoba mi sie tylko ta gumowa podeszwa, ale rozumiem, ze sa przez to trwalsze. Ja bym w kazdym razie wybrał klasyczne espadryle.

Jestem pewien ze widzialem gdzies zdjecia tego typu obuwia z lat 30 i kilka prac L. Fellowes'a gdzie mezczyzni mieli takie buty, ale teraz szukam i nie moge ich znalezc.

Tu krótki wpis Willa z ASW.

Tu jest duzy wybór, ale ceny juz nie sa tak kuszace http://www.espadrillesetc.com/web.php?action=men .

post-270-13658920216896_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam noszę espadryle ale głównie w zestawach szorty + lniana koszula, rzadziej chinosy czy długie lniane spodnie. Moim zdaniem to bardzo wygodne i świetnie wyglądające obuwie, ale cena 159zł to jakaś totalna pomyłka. Moje są z M&S za ok 50zł (nie mówiąc o damskich które można kupić już za kilka złotych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Witam

No właśnie, lato to nie non stop 25 stopni, ale w lipcu i sierpniu przeważa więcej niż 25 stopni (tak było w zeszłym roku). Natomiast wieczorem temperatura spada poniżej stopni 20, wtedy jest do wytrzymania. Zestaw Vislava bardzo mi się podoba, zwłaszcza ta łososiowa marynarka, natomiast ubrałbym się tak raczej późną jesienią/wczesną zimą, gdy temperatury nie spadają jeszcze poniżej -5. Jakbym przy 25 stopniach zobaczył kogoś tak ubranego, to by mi się go żal zrobiło. Ale muszę przetestować te tropiki i lny w końcu.

Jednocześnie muszę przyznać, że gdyby Vislavovi w tych zestawach było gorąco, to nie miałby tak zadowolonego wyrazu twarzy na każdym zdjęciu :D

Wczoraj było w granicach 18-20*C, przy bryzie od morza. W tym zestawie po prostu było chłodnawo, czuło się każdy podmuch wiatru. Dobrze to wróży na ewentualne upały.

Wiadomo jest, że przy 25*C w słońcu, bez wiatru i w marynarce nie jest luksusowo. Jednak bywają okoliczności, gdy wypada po prostu wyglądać, jako człowiek hołdujący pewnym zasadom.

Chętnie zobaczyłbym kontrpropozycje na lato. Oczywiście krótkie spodnie, koszula na wierzch i espadryle odpadają :lol:

Przy okazji - ten zestaw nie nadaje się absolutnie na temperatury poniżej 10-15*C.

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie buty na lato? A choćby takie - blisko 60 letnie wentylowane plecionki-caponki ze skóry strusia od Edwin'a Clapp'a. Zapewniają niezbędną wentylację stopom i wyglądają wprost obłędnie. Dostępne tutaj za jedyne 500 USD (NOS).

# Notka - zakład Edwina Clapp'a istniał do końca lat 80-ch w Bostonie, w stanie Massachussets i był przez wielu uważany za głównego i jedynego równoważnego konkurenta dla marki Alden of Carmel w Stanach Zjednoczonych.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Jakie buty na lato? A choćby takie - blisko 60 letnie wentylowane plecionki-caponki ze skóry strusia od Edwin'a Clapp'a. Zapewniają niezbędną wentylację stopom i wyglądają wprost obłędnie. Dostępne tutaj za jedyne 500 USD (NOS).

# Notka - zakład Edwina Clapp'a istniał do końca lat 80-ch w Bostonie, w stanie Massachussets i był przez wielu uważany za głównego i jedynego równoważnego konkurenta dla marki Alden of Carmel w Stanach Zjednoczonych.

[...]

piękne :o nie pogniewałbym się na taki prezent - wprost przeciwnie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vislav

Czasami można znaleźć rzeczywiście ciekawe buty. Tym razem (o zgrozo!) sneakersy!

Dołączona grafika

Do garnituru z pewnością nie. Natomiast do letniej marynarki w swobodnym stylu - dlaczego nie.

Wierzch i futrówka z naturalnej skóry. Wkładka w całości ze skóry. Podeszwa sztuczna.

Bufallo Sneaker Braun

pozdr.Vslv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Naprawdę macie panowie taki problem z garniturami i marynarkami w lecie - ja nawet w przypadku 30-stopniowego upału wybieram wełny o niskiej gramaturze i lekkie konstrukcje , a czasami zakładam również krawat i nie mam żadnego problemu aby w takim stroju spędzić nawet kilka godzin na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzę w garniturach cały rok (instytucje finansowe mają konserwatywny DC - nie skarżę się, wręcz popieram! :-)) i choć jestem zimnolubny, to nie mam problemu nawet w upały. Dobra, przewiewna wełna w marynarce plus brak pośpiechu w dojściu do i z samochodu i jest OK. Mój next level to będzie marynarka z jedwabną podszewką, a jeszcze następny - jedwabne podkoszulki, jeśli w końcu uda mi się je kupić. A taki ultimate level to jedwabne koszule MTM lub bespoke, ale na razie pokornie noszę bawełniane... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, chociaż konserwatysta w ubiorze, aktualnie też chodzę bez marynarki, w samej koszuli i o zgrozo z podwiniętymi rękawami. Cóż, nie zdążyłem uszyć ultra letniej marynarki bez podszewki, a niestety lniana z poliestrową podszewką też już nie wyrabia w przypadku większych upałów. Przynajmniej budżet w tym roku będzie w lepszym stanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę macie panowie taki problem z garniturami i marynarkami w lecie - ja nawet w przypadku 30-stopniowego upału wybieram wełny o niskiej gramaturze i lekkie konstrukcje , a czasami zakładam również krawat i nie mam żadnego problemu aby w takim stroju spędzić nawet kilka godzin na zewnątrz?

to kwestia indywidualnej tolerancji na temperaturę

dodajmy, że nie wszyscy mają w pracy klimatyzację :(

ja od dwóch-trzech tygodni krawat noszę złożony w teczce na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę macie panowie taki problem z garniturami i marynarkami w lecie - ja nawet w przypadku 30-stopniowego upału wybieram wełny o niskiej gramaturze i lekkie konstrukcje , a czasami zakładam również krawat i nie mam żadnego problemu aby w takim stroju spędzić nawet kilka godzin na zewnątrz?

Przy 30 stopniach to ja się pocę siedząc w gaciach przed komputerem, co dopiero jakbym się ubrał tak, jak mówisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest kwestia braku odpowiedniej garderoby. Lekkie marynarki, odpowiednie koszule i można pomykać. A jeli letnia marynarka w pl oznacza bawełnę/len na poliestrowej podszewce - no to nic dziwnego. Niestety to są koszty...

jasne. A jak ktoś napisze, że jest za niski, żeby chodzić w dwurzędówce, to ja odpowiem, że jakby więcej jadł, to by urósł, niestety jedzenie to są koszty... Z genami nie wygrasz. Jak się pocę nawet będąc w szortach i T-shircie, to tym bardziej będzie mi gorąco w nawet lekkiej marynarce i koszuli

za to zimą rzadko kiedy jest mi zimno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie jednak bede upieral, ze duzo zalezy od osobistych zdolnosci do znoszenia upalow. Tak jak saint benji ja w upale poce sie bez zadnych ubran, wiec okrycie jakiekolwiek raczej malo da. Jesli ktos znosi cieplo dosc dobrze, to wtedy faktycznie mozna dyskutowac o odpowiednim doborze materialow.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Pocicie się w upale bez ubrania właśnie przez to, że nie macie nic na sobie. Kilka osób przywoływało już tutaj berberów i inne autochtoniczne plemiona zamieszkujące najgorętsze regiony świata. Ubiór ma nam dawać ciepło, ale również schładzać oraz zapewniać izolację termiczną. Proponuję empiryczne doświadczenie, bo jeżeli ktoś nigdy nie próbował to ciężko raczej przekonać się do odmiennego zdania. ;)

Oczywiście zgadzam się z tym, że tolerancja dla wysokich i niskich temperatur ma i powinna mieć znaczenie w przypadku doboru strojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Pocicie się w upale bez ubrania właśnie przez to, że nie macie nic na sobie. Kilka osób przywoływało już tutaj berberów i inne autochtoniczne plemiona zamieszkujące najgorętsze regiony świata.

Tylko tu jest jedno "ale". Ubrania chroniące przed ciepłem (nie mówię tu o ochronie przed słońcem) mają sens jedynie jeśli temp. powietrza przekracza temp. ciała, czyli ok 37 stopni C. Działa tu najprostsza fizyka. Ciepło przechodzi od obiektu o wyższej temp. do obiektu o niższej. Dlatego ubieranie w celu ochrony przed wysoką temp. kiedy wynosi ona poniżej ok 37 zupełnie mija się z celem. Natomiast inną kwestią jest ubieranie się w lekką przewiewną odzież w celu ochrony przed słońcem i bezpośrednim nagrzewaniem przez nie skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.