Skocz do zawartości

Ubrania i tkaniny na upał


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Problemy bogatego świata :D

Kilka pomysłów nomen omen na gorąco:

...

Staram się tak robić. Nie zawsze się da.

:)

OK. To weź letnią marynarkę i powkładaj do niej wszystkie wymienione przedmioty. Oczywiście marynarka taliowana i guzik (bo to ulica) zapięty. Zobaczysz jak będziesz wyglądał... :D

Może czas zmienić krawca?

Mój jakoś potrafi zrobić to tak, że sam portfel i klucze nie defasonują marynarki. Może to też kwestia kluczy? Mam takie zwykłe, bodajże gerda, czyżbyś mieszkał w zamku z ogromnymi wrotami i równie słusznym kluczem?

To zdecydowanie zależy od grubości portfela. By schować mój musiałbyś mieć wklęśnięte żebra... ;)

Żaden krawiec na to nie poradzi chyba, że marynarka będzie luźniejsza, a nie dopasowana do figury. Muszę mniej w nim nosić. Tyle, że czasami okazuje się, że zrezygnowałem z tego co akurat jest potrzebne (prawo Murphy'ego). :D

Co do kluczy standard : 2 szt. od drzwi + 1 od furtki. Samo etui zajmuje sporo miejsca.

Wystarczy zabrać na ten spacer małżonkę. Ona z pewnością będzie miała torebkę, która pomieści wszystko :)

Tak... weź później coś znajdź w damskiej torebce "na szybko"... :lol:

Ja bez jakieś małej torby się nie ruszam. Zdecydowanie ZA DUŻO gratów ze sobą zawsze noszę. ;)

Mógłbyś wrzucić fotkę takiej małej torby? Szukam czegoś dla siebie na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej kupić zwykłą, skórzaną torbę miejską - w zależności od preferencji i zasobności portfela:

http://www.htleather.co.uk/satchels/small-satchel (hand-made)

http://equip.pl/product-pol-9541-Torba- ... zy-16.html (dobra, polska firma)

http://www.barellybags.pl/product/Torba ... el/?id=131 (budżetowe, ale podobno przyzwoitej jakości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki White Haven.

Problem jest taki, że na potrzeby wymienionych wcześniej przedmiotów te torby są zdecydowanie zbyt obszerne i ponieważ jest to skóra, to ma swoją wagę.

I to jest problem. :?

Bo albo jesteśmy skazani na upychanie szpeju po kieszeniach albo właśnie teczka, taka jak proponujesz albo tzw. saszetka zwana też "pederastką". ;)

Z różnych względów żadne z tych rozwiązań mi nie odpowiada. Dlatego szukam nowego rozwiązania i pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... na lato bardzo fajna sprawa. Muszę coś podobnego nabyć, bo poprzednie są już w koszu. :)

A co powiedzą Panowie na taki casus?

Upał. +30 lub lepiej. Idziemy ulicą ubrani w letnie spodnie i koszulę (na sportowo). Co zrobić z portfelem, kluczykami od samochodu i mieszkania oraz z telefonem komórkowym? Oczywiście zakładamy, że wszystkie te rzeczy są nam aktualnie potrzebne.

Możesz zarzucić marynarkę na ramię - nie będzie Ci gorąco, pochowasz wszystko po kieszeniach, a marynarka nie będzie zdefasonowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zarzucić marynarkę na ramię - nie będzie Ci gorąco, pochowasz wszystko po kieszeniach, a marynarka nie będzie zdefasonowana.

Sprawdzałem. Nie jest to zbyt wygodne dłużej niż kwadrans.

Wybieram takie rozwiązanie zamiast torebek pederastek, a innego wyjścia chyba nie ma.

Stosuję manewr z torebką partnerki, ale nie zawsze mam partnerkę pod ręką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dopasowanej i zapiętej marynarce? Jestem pełen podziwu. Serio.

Mnie sam portfel z karami kredytowymi, dokumentami, kilkoma banknotami i odrobiną drobnych wypycha marynarkę. O kluczach i całej reszcie szpeju nie wspominając.

To zdecydowanie zależy od grubości portfela. By schować mój musiałbyś mieć wklęśnięte żebra... ;)

Żaden krawiec na to nie poradzi chyba, że marynarka będzie luźniejsza, a nie dopasowana do figury. Muszę mniej w nim nosić. Tyle, że czasami okazuje się, że zrezygnowałem z tego co akurat jest potrzebne (prawo Murphy'ego). :D

Tak... weź później coś znajdź w damskiej torebce "na szybko"... :lol:

Zgadza się. Kobitki pod tym względem mają łatwiej... ;)

Problem jest taki, że na potrzeby wymienionych wcześniej przedmiotów te torby są zdecydowanie zbyt obszerne i ponieważ jest to skóra, to ma swoją wagę. I to jest problem. :?

Bardzo ryzykowna sprawa! Klucze mogą uszkodzić prezerwatywy... :lol:

Sprawdzałem. Nie jest to zbyt wygodne dłużej niż kwadrans.

Czy mówił Ci ktoś kiedyś, że jesteś marudny? Lato musi być dla Ciebie prawdziwym koszmarem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mówił Ci ktoś kiedyś, że jesteś marudny? Lato musi być dla Ciebie prawdziwym koszmarem :D

Bo upalne lato jest koszmarem dla faceta, który chce wyglądać elegancko na ulicy. Ten, który zakłada t-shirt'a, szorty, klapki, a do pasa troczy saszetkę na szpej nie ma tylu rozterek.

Oczywiście... na drugim biegunie przecież są tacy, co przy +32 C wylewają pod marynarką hektolitry potu, w półbutach z wilgoci już im żaby kumkają ale twierdzą , że jest super!

Prawda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda.

To jaka jest prawda?

Prawda jest taka, że koniecznie chcesz żeby ktoś Ci potwierdził, że latem nie da się wyglądać elegancko i jednocześnie czuć komfortowo.

Na poprzednich stronach wątku przedstawiono Ci kilkanaście rozwiązań Twojego problemu. A można by znaleźć co najmniej drugie tyle.

Zapewne z obiektywnych powodów żadne nie jest dla Ciebie akceptowalne, więc obawiam się, że jednak musisz cierpieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednich stronach wątku przedstawiono Ci kilkanaście rozwiązań Twojego problemu. A można by znaleźć co najmniej drugie tyle.

Zapewne z obiektywnych powodów żadne nie jest dla Ciebie akceptowalne, więc obawiam się, że jednak musisz cierpieć.

Chyba nie doczytałeś co odpowiedziałem na twoje propozycje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wałkujecie ten temat Panowie? SORGE, dałbyś też już sobie na wstrzymanie. Od 19 strony tego wątku każdy daje Ci jakieś wyjścia, Ty psioczysz. Nie wiem nawet do czego porównać Twoje wyczyny. Można tak się bawić w nieskończoność, ale czy jest sens? I tutaj pytanie do odpowiadających, po co się wdajecie w durne dyskusje? Prostym przykładem jest temat o tatuażach, gierki na x stron. Na szczęście tamten wątek nieco ucichł. Ciekawe za ile ten skończy podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak się bawić w nieskończoność, ale czy jest sens? I tutaj pytanie do odpowiadających, po co się wdajecie w durne dyskusje?

Najpierw sobie odpowiedz po co ty się wdajesz? A następnie pouczaj innych. Wnosisz coś do tematu licząc kartki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak się bawić w nieskończoność, ale czy jest sens? I tutaj pytanie do odpowiadających, po co się wdajecie w durne dyskusje?

Najpierw sobie odpowiedz po co ty się wdajesz? A następnie pouczaj innych. Wnosisz coś do tematu licząc kartki?

Myślę, że mój jeden post niezwiązany stricte z tematem wnosi tyle samo, bądź więcej niż Twoje paręnaście "oj nie, tak nie, chce innej opcji!". Nie zachowuj się jak sierotka Marysia, tylko podziękuj uprzejmym kolegom za wyrozumiałość w stosunku do Ciebie i wypowiedzi. Bo osobiście ciężko wytrzymać mi z takimi ludźmi jak Ty. Tak źle, tak niedobrze, zastanów się nad sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat - jak się idzie do krawca, to się mówi, że się chce marynarkę dopasowaną, ale tak, że o tutaj jest moja komórka, tutaj portfel i ma być dopasowany z nimi. Ja nigdy z domu nie wyszedłem, nie wkładając tych rzeczy do marynarki, więc zawsze szyję z uwzględnieniem tych klamotów.

Rada numer dwa - zmienić portfel na mniejszy. Można uszyć portfel bespoke, tak aby był z cienkiej skóry i miał tylko tyle przegródek, ile potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiedzą Panowie na taki casus?

Upał. +30 lub lepiej. Idziemy ulicą ubrani w letnie spodnie i koszulę (na sportowo). Co zrobić z portfelem, kluczykami od samochodu i mieszkania oraz z telefonem komórkowym? Oczywiście zakładamy, że wszystkie te rzeczy są nam aktualnie potrzebne.

Co Panowie sądzicie o takim rozwiązaniu?

http://allegro.pl/torba-skorzana-brazowa-mlodziezowa-raportowka-braz-i2773367467.html

lub

http://allegro.pl/torba-brazowa-skorzana-listonoszka-skor-raportowka-i2733129729.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.