Skocz do zawartości

Ubrania i tkaniny na upał


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś na urlop w ciepłych krajach wziąłem ze sobą głównie lniane rzeczy

Dodam, że mam drobne kłopoty z sercem, przez co szybciej jest mi duszno/gorąco, a co za tym idzie wzmaga się naturalna potliwość.

Choć klimat był zupełnie inny niż w kraju, 60C w cieniu na pustyni nie robiło na mnie wrażenia (długie lniane spodnie Esprit, koszula z krótkim rękawem Berga z P&C).

Zestaw okazał się wręcz idealny.

Test tego samego stroju w kraju z uwagi na wyższą niż w Afryce wilgotność powietrza zakończył się nieciekawie dla górnej części garderoby.

Nie ważne czy założę bawełniany T-shirt, dobre gatunkowo polo, len czy inne, powyżej 28C jest mi za gorąco. Tymczasem mijam na ulicach wielu mężczyzn w koszulach i marynarkach, którym w takim stroju jest idealnie.

Dyskutując zatem o odpowiednim na upały stroju, warto pamiętać o indywidualnych uwarunkowaniach każdego z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy założę bawełniany T-shirt, dobre gatunkowo polo, len czy inne, powyżej 28C jest mi za gorąco.

Dokładnie.

Prawda jest taka, że w wysokiej temperaturze nawet nago byłoby Ci za gorąco. Zatem, jeśli komuś trudno jest wytrzymać w upale, mimo że ma na sobie lnianą koszulę i cienkie chinosy, oznacza nie tyle, że jest źle ubrany, tylko że jest upał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - dla mnie optimum do normalnego funkcjonowania to ok. 20 C. Powyżej przesiadam się na lniane ciuchy (i koszule z krótkim rękawem), a jak temperatura przebije 30 C to niestety już zdycham. Pamiętam jak kilka lat temu przygotowywałem się w czasie wyjątkowo upalnego lata do ważnego egzaminu - musiałem na czas nauki chować się w piwnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę domowego marketingu:

3 lipca, temperatura około 24 stopni, chyba spora wilgotność. Ubranie - koszula ze zdjęcia i "nienajcięższa" marynarka. Po kilku godzinach na zmianę w pomieszczeniach i na dworze koszula po powrocie do domu wyglądała tak:

Przód, nienajgorzej:

Dołączona grafika

Tył już gorzej:

Dołączona grafika

Ciemne ślady to oczywiście mokre ślady.

Więc może warto zrozumieć, że niektórzy po prostu nie tolerują pewnych temperatur w pewnych ubraniach.

Dodam, że koszula z bawełny, marynarka wełniano-bawełniana, szara. Podszewka chyba z wiskozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Uuuu... na lato bardzo fajna sprawa. Muszę coś podobnego nabyć, bo poprzednie są już w koszu. :)

A co powiedzą Panowie na taki casus?

Upał. +30 lub lepiej. Idziemy ulicą ubrani w letnie spodnie i koszulę (na sportowo). Co zrobić z portfelem, kluczykami od samochodu i mieszkania oraz z telefonem komórkowym? Oczywiście zakładamy, że wszystkie te rzeczy są nam aktualnie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... na lato bardzo fajna sprawa. Muszę coś podobnego nabyć, bo poprzednie są już w koszu. :)

A co powiedzą Panowie na taki casus?

Upał. +30 lub lepiej. Idziemy ulicą ubrani w letnie spodnie i koszulę (na sportowo). Co zrobić z portfelem, kluczykami od samochodu i mieszkania oraz z telefonem komórkowym? Oczywiście zakładamy, że wszystkie rzeczy są nam aktualnie potrzebne.

Wziąć z domu letnią marynarkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upał. +30 lub lepiej. Idziemy ulicą ubrani w letnie spodnie i koszulę (na sportowo). Co zrobić z portfelem, kluczykami od samochodu i mieszkania oraz z telefonem komórkowym? Oczywiście zakładamy, że wszystkie te rzeczy są nam aktualnie potrzebne.

Oczywiście wziąć marynarkę, koszula to wszak bielizna, a jak mówi powiedzenie 'W samej bieliźnie nie chodzi się po ulicy'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 20 stron w tym temacie ;)

Wsadzamy do torby? Marynarki przy 30 stopniach raczej bym nie przeżył ;-)

Spróbuj może Ci się uda ;)

A co do warunków brzegowych:

Upał. +30 lub lepiej. Idziemy ulicą ubrani w letnie spodnie i koszulę (na sportowo).

to można dzielić włos na czworo:

- 30 w słońcu czy w cieniu - to DUŻA różnica;

- wietrzyk, wilgotność powietrza?

- ulica pomiędzy wysokimi budynkami czy też bulwar nadmorski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Panowie... dzielicie ten włos na czworo już wcześniej. Powiedziane w zadaniu jest jasno. Nie ma marynarki. To jak sobie poradzić z dobytkiem?

Oczywiście wziąć marynarkę, koszula to wszak bielizna, a jak mówi powiedzenie 'W samej bieliźnie nie chodzi się po ulicy'

Cząść "B" zadania.

OK. To weź letnią marynarkę i powkładaj do niej wszystkie wymienione przedmioty. Oczywiście marynarka taliowana i guzik (bo to ulica) zapięty. Zobaczysz jak będziesz wyglądał... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Panowie... dzielicie ten włos na czworo już wcześniej. Powiedziane w zadaniu jest jasno. Nie ma marynarki. To jak sobie poradzić z dobytkiem?

To zmienię rozwiązanie z "Wziąć z domu letnią marynarkę." na "Wrócić do domu po marynarkę". ;)

Dobytek można nosić w: torbach, plecakach, tobołkach.

Dobytek może też ktoś nosić za Tobą.

Jeśli przy okazji pchasz wózek z latoroślą, to możesz w zakamarkach woza coś upchnąć.

Przy takim ograniczeniu ubraniowym fakt, że będziesz miał wypchane kieszenie spodni nie będzie miał znaczenia skoro jesteś 'w bieliźnie' ;)

Możliwości jest wiele, wierzę, że coś wymyślisz. Trzymam kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portfel, komorka, kluczyki to ma byc masa rzeczy? To po co w ogole nosic te marynarke? Ja w lato codziennie nosze to plus jeszcze kindle i karty wstepu i praktycznie tylko czytnik ebookow defasonuje czesc marynarki.

W dopasowanej i zapiętej marynarce? Jestem pełen podziwu. Serio.

Mnie sam portfel z karami kredytowymi, dokumentami, kilkoma banknotami i odrobiną drobnych wypycha marynarkę. O kluczach i całej reszcie szpeju nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dopasowanej i zapiętej marynarce? Jestem pełen podziwu. Serio.

Mnie sam portfel z karami kredytowymi, dokumentami, kilkoma banknotami i odrobiną drobnych wypycha marynarkę. O kluczach i całej reszcie szpeju nie wspominając.

Problemy bogatego świata :D

Kilka pomysłów nomen omen na gorąco:

- noś płaski portfel (breast wallet)

- noś mniej kart kredytowych (i w ogóle posiadaj mniej kart kredytowych ;)

- noś mniej dokumentów (karta wędkarska i paszport polsatu zostają w domu)

- banknoty - albo nie noś w ogóle (bo masz kartę) albo do klipsa

- monety - wcale albo w spodnie.

- klucze w płaskim etui (podobne do breast wallet)

- jak musisz nosić więcej towaru, to bierzesz torbę/teczkę i po kłopocie.

Pozytywnie nastaw się do rozwiązywania problemów, to na pewno sobie poradzisz :)

BTW nawet w największy upał polecam noszenie portfela i kluczy przy sobie. Teczki mają to do siebie, że czasami bywają zostawiane w knajpach albo taksówkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

OK. To weź letnią marynarkę i powkładaj do niej wszystkie wymienione przedmioty. Oczywiście marynarka taliowana i guzik (bo to ulica) zapięty. Zobaczysz jak będziesz wyglądał... :D

Może czas zmienić krawca?

Mój jakoś potrafi zrobić to tak, że sam portfel i klucze nie defasonują marynarki. Może to też kwestia kluczy? Mam takie zwykłe, bodajże gerda, czyżbyś mieszkał w zamku z ogromnymi wrotami i równie słusznym kluczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.