Skocz do zawartości

Ubrania i tkaniny na upał


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze buty na calodniowe chodzenie po miescie w upalne lato bez zmeczenia stop, odparzen, etc ... to klasyczne skorzane trzewiki "country shoes" na podwojnej skorzanej podeszwie. Tricker jest chyba najlepszy "w te klocki".

Tricker's Stow - najbardziej komfortowy but na calodniowe miejskie wycieczki w upalne dni

Cały czas się nie mogę nadziwić, że tego typu buty mogą być dobre na lato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze buty na calodniowe chodzenie po miescie w upalne lato bez zmeczenia stop, odparzen, etc ... to klasyczne skorzane trzewiki "country shoes" na podwojnej skorzanej podeszwie. Tricker jest chyba najlepszy "w te klocki".

Tricker's Stow - najbardziej komfortowy but na calodniowe miejskie wycieczki w upalne dni

Cały czas się nie mogę nadziwić, że tego typu buty mogą być dobre na lato :)

Doszedlem kiedys do takiego wniosku patrzac na wojsko. Gdyby sandaly byly lepsze do calodniowych marszow w warunkach niezbyt ekstremalnych, to wiekszosc armii operujaca w goracym klimacie by ich uzywala. To troche tak jak z odzieniem arabskim. Podczas upalow zaslania sie czesci ciala na nie narazone. Podobnie i stopy ... chodzac caly dzien na upale nalezy je dobrze izolowac, jednoczesnie uzywajac "oddychajacych" materialow.

Jadac na wakacje wiem, ze bede wieksza czesc dnia chodzil w upale (bardzo to lubie). Postanowilem zatem wyprobowac metode izolowania stop od niezbyt sprzyjajacych warunkow zewnetrznych. Rezultat byl wrecz wysmienity. Zadnych oparzen, otarc, odciskow etc. A i wygladalo to dosc "smiesznie" Bylo to przed paru laty. Od tego czzasu jadac na wakacje zabieram zawsze skorzane trzewiki jako buty do calodniowych wycieczek.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak fajne i fachowe wytłumaczenie :)

Prosze bardzo ... W moich "upalnych trzewikowyborach" kierowalem sie pragmatyzmem jak i wygladem trzewikow w kompozycji z ktotkimi spodniami, ktora to "mieszanka" bardzo mi sie podoba. Poza tym jest ona w miare klasyczna - facet na pierwszym planie ma buty (country shoes), ktorym dokladajac troche wyzsza cholewke uzyskujemy trzewiki (country boots) :D (facet z rysunku nie jest tylko na wakacjach ;) )

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w innych tematach, że czasem zbaczamy z wątku, by wspomniec o garderobie na ciepłe dni - więc o to jest :)

Mam okazje tanio uszyc garnitur, ale nie wiem jak będzie z jakoscią, więc będzie to eksperyment.

Mam zamiar zlecic uszycie lnianego garnituru, który sprawdził by się nawet w największe upały. Stąd pomysł by uszyc marynarkę bez podszewki i teraz rodzi się pytanie czy tkanina jaką jest len utrzyma formę bez podszewki ?

Pytanie drugie: Gdzie (najlepiej w Polsce) dostanę klasycze bucksy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pół podszewki (nie wiem jak to się dokłądnie nazywa, na pewno zaraz ktoś dopisze). Całkowity brak podszewki sprawia, że rękawy się podciągają, marynarka naciąga na plecach itd - generalnie nie jest to najwygodniejsze. Dodatkowo dobra podszewka daje uczucie chłodu.

Kolejna uwaga, szczególne w kontekście okazji cenowej - sam len nic nie da jeśli garnitur będzie klejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w kwestii organizacyjnej do tego tematu - myślę, że temat "buty na lato" zasługuje jednak, żeby być oddzielnie. Jak pokazuje doświadczenie na forum i tak pewnie zrobi się sporo postów na ten temat ;) Jeśli nie ma nic przeciwko to pozwolę sobie taki temat założyć, a posty z tematu mokasyny można by tam przenieść. Co moderatorzy na to?

Pozdrawiam i sorry, że robię OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w kwestii organizacyjnej do tego tematu - myślę, że temat "buty na lato" zasługuje jednak, żeby być oddzielnie. Jak pokazuje doświadczenie na forum i tak pewnie zrobi się sporo postów na ten temat ;) Jeśli nie ma nic przeciwko to pozwolę sobie taki temat założyć, a posty z tematu mokasyny można by tam przenieść. Co moderatorzy na to?

Pozdrawiam i sorry, że robię OT.

Przeniosłem posty. Zobaczymy jak temat się rozwinie - moim zdaniem na razie nie ma sensu zakładać jeszcze jednego tematu dotyczącego letniej garderoby ograniczającego się tylko i wyłącznie do obuwia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, super. Dzięki wielkie. A żeby było w temacie ;)

Jeśli chodzi o obuwie na lato to dość popularne, ale chyba nie w Polsce (ja bardzo rzadko spotykam na ulicy ludzi mających je na nogach) są espadryle. W ostatnie upalne lato żałowałem, że czegoś takiego nie miałem. Tylko, że właśnie problem ze mną jest taki, że espadryle mi się nijak nie podobają. No więc co zostaje nam jeszcze z tego typu obuwia na gorące dni? Przy założeniu, że nie chcemy pokonywać wielu kilometrów? ;)

Dołączona grafika

Sandałów też nie noszę. Nie jestem w stanie. W swoim życiu miałem już kilka prób przekonania się do tego typu obuwia, za każdym razem bezskutecznie. Nie uważam, że wyglądają źle. Pod warunkiem, że to nie ja je noszę ;) Zostają więc chyba tylko mokasyny i buty takie jak kolega gccg przedstawił na dalsze eskapady. Czy koledzy mają jeszcze jakieś pomysły/sprawdzone obuwie na upały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem głównie boat shoes albo po prostu mokasyny, najchętniej w wyrazistych kolorach (granatowe, fioletowe i zielone) - w tym roku nie kupię już żadnych w odcieniach niebieskiego bo jest ich pełno wszędzie, aczkolwiek tak, espadryle też. Na niewielkie odległości, do sklepu, na plażę gdy jestem gdzieś niedaleko. Muszę przyznać, że też mi się jakoś szalenie nie podobają ale spróbować warto, wydatek to zwykle żaden, a da się przekonać i przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bucks'ow nie lubie ... poniewaz nie przepadam za Derby (Blucher) Shoes. Preferuje zatem mokasyny (poza dlugimi wycieczkami w upalne dni, gdzie najlepsze sa trzewiki (Country Shoes) o czym juz pisalem)

Np. Penny Loafers (tutaj Poulsen Skone)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma, ale ze swojej strony mogę zapewnić że Storm to porządna firma. Oglądałem kiedyś ich stoisko na targach. Myślę, że można zaryzykować bo za 50 EUR, wliczając w to przesyłkę to niestety nie da rady zamówić dobrych boat/deck shoes.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W zasadzie wystarczy mi informacja, że nie jest to jakaś tandeta tylko rozpoznawalny producent. Nie pozostaje mi nic innego jak zakupić i podzielić się wrażeniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zakupiłem te buty. Są dosyć wygodne, podeszwa bardzo miękka, myślę, że będą bardzo dobre do rekreacyjnego żeglowania, również po naszych chodnikach. Na razie chodziłem w nich dwa razy i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

espadrilles - straszne moim zdaniem:) moze i wygodne, moze i stopa w tym nie tonie i w miare oddycha, ale za cholere mi nie podchodza. Podobnie zreszta mam z boat shoes, czasami widzac je na zdjeciach uwazam, ze wygladaja znosnie, ale jak ogladam w sklepie to tez jakos tego nie widze.

Dla mnie opcja na lato to jakies klasyczne canvas plimsoles np te:

http://www.asos.com/Lacoste/Lacoste-L27 ... id=1433118

albo cos w zamszu jak to:

http://www.kurtgeiger.com/online-shop/206145-kg-bleeker

tyle, ze na cienszej podeszwie.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.