Skocz do zawartości

Ubrania i tkaniny na upał


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tak ;)

 

Pomyślałem sobie, żeby nabyć jakiś letni garnitur. Jak wiadomo, reprezentuję zakamuflowaną opcję suitsupplyowską ;)

 

Zastanawiam się na przykład na ile jest różnica w oddychalności między czymś takim http://eu.suitsupply.com/suits/suit-light-grey-plain-lazio-p3545/P3545,en,pd.html?start=6&cgid=Suits&prefn1=collection&prefv1=Spring%2fSummer%202013

 (len) 

a takim http://eu.suitsupply.com/suits/suit-blue-stripe-lazio-p3527/P3527,en,pd.html?start=13&cgid=Suits&prefn1=collection&prefv1=Spring%2fSummer%202013

(moher)

 

Wiem, że ten sposób ciężko stwierdzić... nie bijcie ;)

 

SS twierdzi, że w tym wypadku len jest bardziej przewiewny. Z drugiej strony lniany garnitur to w sumie luzacki garnitur. Wygląda po paru minutach jak harmonijka. W zasadzie chyba jeśli dress-code dopuszcza garnitur lniany, to na dobrą sprawę można darować sobie garnitur. W końcu chyba nie założylibyśmy na czyjś ślub takiego garnituru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wysłałem zapytanie do Modern Tailor, jakie tkaniny na koszulę polecają na upał. Odpisali mi to:

 

Hi Wiktor!
Wonderful news! Thank you!
I have here a link where you can find fabrics which may interest you:
http://www.moderntailor.com/pub/design.do?page=&objectsPerPage=&salesCode=&pt=shirt&popup=&poptype=&action=selectFabric&postFnName=&other=noniron&multiselect_other=noniron&fabricno=&orderby=

Please use single-ply if you need a thin weave for a thinner shirt material. These are all non-iron fabrics.

Kind regards,
Leah

 

Wszystko fajnie, pięknie ale ponad połowa z nich to poliester :wacko: z bawełną. I tym samym zaburzyli mój zalążek wiedzy o tkaninach :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W Złotych Tarasach koszule garniturowe lambert lniane (sklep lambert).

 

Do dziś promocja 199 zł na białe i różowe. Błękitne - 299 zł.

 

Robią dobre wrażenie. Na tle innych oferowanych w CH - bardzo dobry wybór.

 

Długi rękaw, hidden button down, są minimalnie węższe w klacie i pasie od bawełnianych koszul z poprzednich kolekcji. To był jedyny powód, dla którego nie kupiłem chociaż jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szorty zostawmy sobie na weekend nad jeziorem albo nad morzem. W krótkich spodenkach uprawiamy sporty, chodzimy na siłownię, biegamy. Jest to zrozumiałe, ale czy powinniśmy w nich także chodzić do pracy, sklepu, kawiarni czy kina?

Uważam, że nie. Istnieją przecież materiały stworzone wręcz do długich spodni, które z powodzeniem zastąpią szorty z bawełny albo poliestru. Pomijając kwestie estetycznie nie zapominajmy, że szorty nie dają nam żadnej ochrony przed palącym słońcem. Możemy je zastąpić długimi spodniami wykonanymi z oddychającego materiału"

 

summer-kid-mohair1-500x333.jpg

 

Więcej na http://www.szarmant.pl/blade-nozki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

"Fresco wykonane bez podszewki i koszula o otwartym splocie mogą sprawić, że latem w klimatyzowanym pomieszczeniu możesz dostać nawet gęsiej skórki icon_smile.gif Jej szorstka, chropowata struktura sprawia, że średnio nadaje się na formalne okazje. Jest idealna na garnitur biurowy lub marynarkę do zestawu koordynowanego. Użytkownicy fresco chętnie łączą ją z dżinsami."

 

 

minnis520fresco-500x358.jpg

 

Więcej na szarmat.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Szorty zostawmy sobie na weekend nad jeziorem albo nad morzem. W krótkich spodenkach uprawiamy sporty, chodzimy na siłownię, biegamy. Jest to zrozumiałe, ale czy powinniśmy w nich także chodzić do pracy, sklepu, kawiarni czy kina?

 

Nie, nie i jeszcze raz nie. Dorosli ludzie noszą długie spodnie, jedynym dopuszczalnym wyjątkiem jest udział w obronie Tobruku. Nie mogę wiecej pisać, bo zaraz się denerwuję.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

@TomekB 

 

dzięki za spostrzegawczość, ale po sprawdzeniu znaczenia "Hopsack" za pomocą wyszukiwarki w drukowanych opracowaniach mogę stwierdzić, że nie ogranicza się do splotu 2x2, bo w podstawowym sensie to luźno tkany, szorstki materiał z wełny, bawełny, lnu itd.:

 

http://www.omnilexica.com/?q=hopsack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.