Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Tadeusz Januszkiewicz – artysta wśród szewców


cez

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, proszę o poradę.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem uszycia butów. Teraz nadarzyła się idealna okazja - w przyszłym roku biorę ślub 😉. Problemem jest tylko wybór modelu. Od zawsze marzyłem o czarnych lotnikach, jednak mam dość długie (29,5 cm przy 180 cm wzrostu) i szerokie stopy, o niskim podbiciu, więc obawiam się, że w butach bez "cap toe" będę wyglądać niekorzystnie.

Może lepiej wybrać klasyczne czarne wiedenki z nakładanymi noskami?

Pytanie: czy przed wizytą u TJ należy się umówić telefonicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o poradę.
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem uszycia butów. Teraz nadarzyła się idealna okazja - w przyszłym roku biorę ślub . Problemem jest tylko wybór modelu. Od zawsze marzyłem o czarnych lotnikach, jednak mam dość długie (29,5 cm przy 180 cm wzrostu) i szerokie stopy, o niskim podbiciu, więc obawiam się, że w butach bez "cap toe" będę wyglądać niekorzystnie.
Może lepiej wybrać klasyczne czarne wiedenki z nakładanymi noskami?
Pytanie: czy przed wizytą u TJ należy się umówić telefonicznie?

Teoretycznie cap toe optycznie skraca stopę, ale również ją poszerza. Wszystko to na pewno jest do skorygowania odpowiednimi proporcjami i kształtem kopyta, co najlepiej doradzi szewc. Ale przede wszystkim: jeżeli marzysz o lotnikach, to każde inne buty będą kompromisem i nie będziesz ich nosił z taką przyjemnością. Moja rada - spełniaj marzenia
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 07:21, MrAeonam napisał:

Panowie, proszę o poradę.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem uszycia butów. Teraz nadarzyła się idealna okazja - w przyszłym roku biorę ślub 😉. Problemem jest tylko wybór modelu. Od zawsze marzyłem o czarnych lotnikach, jednak mam dość długie (29,5 cm przy 180 cm wzrostu) i szerokie stopy, o niskim podbiciu, więc obawiam się, że w butach bez "cap toe" będę wyglądać niekorzystnie.

Może lepiej wybrać klasyczne czarne wiedenki z nakładanymi noskami?

Pytanie: czy przed wizytą u TJ należy się umówić telefonicznie?

Update:

Szewc zmierzył stopy i zaproponował klasyczne wiedenki z nakładanymi noskami, potwierdzając moje obawy, że wydłużone noski w lotnikach przy dość szerokim przedstopiu nie będą wyglądały korzystnie. 

Powiedział, że przy grubszej skórze i mniej formalnej wersji lotników można by pomyśleć nad takim modelem, ale jako, że chciałem zamówić formalne buty na ślub to na razie stanęło na oksfordach.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak, to prawda. Miara była zbierana około godziny 17, a buty odbierałem o 11. Problem w tym, że przez ostatnie 2 dni przymierzałem buty po całodziennym chodzeniu i lekki luz nadal występuje. Obawiam się po prostu, że w trakcie użytkowania skóra w butach się rozciągnie i buty będą na mnie za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2022 o 19:31, MrAeonam napisał:

Tak, to prawda. Miara była zbierana około godziny 17, a buty odbierałem o 11. Problem w tym, że przez ostatnie 2 dni przymierzałem buty po całodziennym chodzeniu i lekki luz nadal występuje. Obawiam się po prostu, że w trakcie użytkowania skóra w butach się rozciągnie i buty będą na mnie za duże.

Przy drugiej parze też miałem lekki luz, po paru wyjściach pasuje lepiej niż pierwsza, w której takiego luzu nie było na początku. Najlepiej trochę pochodzić w butach i zobaczyć.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zbieram się do uszycia pierwszych loafersów na lato - do tej pory nie udało mi się zakupić żadnej pary RTW, do tej pory letnim obuwiem były boaty. Co byście polecili? Mam dość szeroką stopę z wysokim podbiciem i zastanawiam się czy najprostsze warianty slipper albo belgian nie będą optycznie mi jej powiększały. Myślę również nad skórą, osobiście preferują licową ze względu na warunki wizualne/łatwiejsze ukrywanie uszkodzeń, ale nie wiem czy zamsz nie będzie wygodniejszy w użytkowaniu, zwłaszcza na bosą stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jakub.B zwykłe penny loafers z zamszu (np. polo snuff) będą optymalne moim zdaniem. Tylko razem z butami zaopatrzył bym się w kilka par invisible socks - zakładanie klasycznych butów (nawet bardziej casualowych jak loafersy) na bosą stopę to IMHO objaw ostrej dandysiozy ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

@Servetch dzięki! Nie miałem takiej pokusy. Do złożenia zamówienia bespoke w ogóle przekonała mnie przede wszystkim magia TJ i świadomość, że może to są ostatnie lata na zamówienie butów u Niego. Poza tym wydaje mi się, że wizyta w pracowni Kielmana to trochę inna półka budżetowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.