Skocz do zawartości

Renowacja i naprawa obuwia


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

dziekuję za odpowiedzi; czy w takim razie cos z tym robić (zabezpieczać), czy let it be?

Zabezpiecz, bo szwy pod noskiem zaraz Ci się przetrą i but będzie chciał Cię pożreć, to znaczy, podeszwa rzeczywiście się rozwarstwi. Mam to w prawie identycznych SL Gaspar, ale brązowych (dobrze widzę na trzecim zdjęciu, że to wersja norwegian stitched?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpiecz, bo szwy pod noskiem zaraz Ci się przetrą i but będzie chciał Cię pożreć, to znaczy, podeszwa rzeczywiście się rozwarstwi. Mam to w prawie identycznych SL Gaspar, ale brązowych (dobrze widzę na trzecim zdjęciu, że to wersja norwegian stitched?)

 

Potwierdzam :)

Dziękuję za wszystkie uwagi. Rzeczywiście podzeluję buty zanim uszkodzenie dotrze do szwów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, derby Barker z kolekcji Country na podeszwie Dainite. Podeszwa źle wyprofilowana - jeśli obcas stoi równo na ziemi, przód buta jest o kilka mm podniesiony. Wymiana czy zwrot nie wchodzi w grę - sprzedawca dał mi spory upust z racji wady. Szewc z Łodzi może tylko ściąć flek pod kątem (rozmowa toczyła się raczej w tonie "jakie ładne buty" i "kiedyś już takie widziałem").

Czy możecie polecić kogoś w Łodzi, Warszawie lub Krakowie kto wymieni (lub wyprofiluje, jeżeli to jeszcze możliwe) podeszwę? Jaki może być orientacyjny koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, derby Barker z kolekcji Country na podeszwie Dainite. Podeszwa źle wyprofilowana - jeśli obcas stoi równo na ziemi, przód buta jest o kilka mm podniesiony. Wymiana czy zwrot nie wchodzi w grę - sprzedawca dał mi spory upust z racji wady. Szewc z Łodzi może tylko ściąć flek pod kątem (rozmowa toczyła się raczej w tonie "jakie ładne buty" i "kiedyś już takie widziałem").

Czy możecie polecić kogoś w Łodzi, Warszawie lub Krakowie kto wymieni (lub wyprofiluje, jeżeli to jeszcze możliwe) podeszwę? Jaki może być orientacyjny koszt?

 

Czytam i aż nie chce mi się wierzyć :)

 

1. Brawo, że w końcu wada produkcyjna, została dostrzeżona i zgłoszona sprzedawcy.

2. Brawo, że sprzedawca uznał roszczenie i dał upust.

 

Co do chodzenia w takich butach, to złe dopasowanie obcasa, ma duże przełożenie na komfort poruszania się. Przy dłuższym chodzeniu stopy będą obolałe, ponieważ powstaje efekt "progu" w butach (takie moje własne określenie). Rada ?? - wyprofilować odpowiednio obcas. Koszt ?? - praktycznie cena wykonania fleków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pytanie do doświadczonych w temacie wymiany podeszwy - czy cena 350zł za wykonanie i wymianę podeszwy Rendenbach + fleki 150zł jest do przyjęcia czy też powinienem skupić się na dalszych poszukiwaniach dobrego zakładu szewskiego? Jeśli tak to proszę o jakiś namiar na zakład, w którym mógłbym "wysyłkowo" przeprowadzić wyżej opisany zabieg.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chyba nie podawałem jeszcze tego przykładu na samodzielne radzenie sobie z dość częstymi problemami typu przetarcia, odbarwienia, rysy na skórze ...

post-17-0-70538400-1373292501_thumb.pngpost-17-0-72088800-1373292503_thumb.pngpost-17-0-48366300-1373292505_thumb.pngpost-17-0-39837700-1373292507_thumb.pngpost-17-0-49983600-1373292509_thumb.pngpost-17-0-37148000-1373292511_thumb.png

http://blog.naver.com/PostView.nhn?blogId=saphirkorea&logNo=20156720244

 

I przykład sportowy :)

http://blog.naver.com/PostView.nhn?blogId=saphirkorea&logNo=20159465825

 

pozdrawiam

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ... ale hmm ... może zerknij tu (zebranych jest trochę przykładów):

http://www.wbutach.pl/topic/1351-rysy-zadrapania-i-co-z-tym-zrobic-renowacja-lica-odnowienie-koloru-skor/page__hl__%2Brysy+%2Bzadrapania

 

Filmowo, nie na butach, ale zasada podobna:

 

Krem do renowacji jest koncentratem żywicy, dzięki czemu jest w stanie wypełnić mniejsze rysy i ubytki. Im większy ubytek, tym więcej praktyki się przydaje.

Pamiętać należy, że to środek zbliżony właściwościami do szpachli (ale nie do końca) na miejscowe zadrapania czy uszkodzenia. Na większe powierzchnie, a płytsze optymalny jest Juvacuir, który z kolei zbliżony jest właściwościami do farby (ale nie do końca) :)

 

Może podrzuć maila (na adres sklepowy) z fotkami i opisem - z czym konkretnie masz problem - wtedy pomyślimy czy da się coś zaradzić. Może w tej konkretnej sytuacji należałoby zadziałać jeszcze w inny sposób?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może podrzuć maila (na adres sklepowy) z fotkami i opisem - z czym konkretnie masz problem - wtedy pomyślimy czy da się coś zaradzić. Może w tej konkretnej sytuacji należałoby zadziałać jeszcze w inny sposób?

 

pozdrawiam

 

Może wrzucę też tutaj - ktoś już mógł mieć podobny problem i jakoś to rozwiązał?

 

Na jednym z butów (bardzo stare Loake wyhaczone na ebayu - podobno ponad 30 letnie) zrobiły mi się na nosku takie zmarszczki. Próbowałem to potraktować tym kremem do renowacji  niestety efektu nie było. (tzn. na początku wydawało się że się udało, ale po wyschnięciu i wypolerowaniu wróciły).

post-563-0-20577600-1373307867_thumb.jpg

post-563-0-36612500-1373307889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z daleka ciężko jednoznacznie stwierdzić, ale być może oryginalne wykończenie jest już na tyle przesuszone, wyeksploatowane, że nakładanie na nie innych specyfików niewiele pomoże. 

Inną opcją jest zbyt grubo aplikowany krem do renowacji lub niewłaściwe przygotowanie skóry przed samym zabiegiem.

W sumie nie wiem czy on tam był w ogóle potrzebny ...

 

Sam pewnie pojechałbym na ostro Decapantem, pomalował od nowa Tinturą i wykończył pommadierem, ale to jest jednak dość pracochłonne i ryzykowne. Z prostych rozwiązań, możesz spróbować doczyścić Renomatem, odnowić skórę Renowatorem w kremie i/lub Creme Universelle i dalej pommadierem w kolorze skóry. Krem do renowacji bym tu odpuścił, bo nie widzę specjalnie rys, ani pęknięć - raczej zmarszczki właśnie.

 

Kiedy mam wątpliwości zawsze najpierw próbuję bezpieczniejszych sposobów - Renomat, Renowator w kremie i Creme Universelle czasem potrafią zdziałać wiele.

 

Renowator w kremie potrafi skórę wyraźnie odmłodzić:

post-17-0-71676400-1373359841_thumb.jpg

http://blog.naver.com/PostView.nhn?blogId=saphirkorea&logNo=20155966942&redirect=Dlog

 

Jeżeli nie idzie, dopiero uciekam w bardziej radykalne środki - Decapant, Tintura, Krem do renowacji, Juvacuir.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

podkusiło mnie wczoraj aby posiedzieć porządnie nad butami, na początek renowator, następnie krem (Saphir). Podczas nakładania pasty na przemian z kropelką wody zauważyłem że na pierwszym bucie pojawia się coraz ciemniejszy nalot. Lekko spanikowałem, odrzuciłem pastę (również Saphir) użyłem ponownie renowator by wszystko zmyć ale niestety, pomimo że odczekałem już blisko dobę nalot widoczny jak wcześniej. Nie jest to raczej nic mokrego. Ma ktoś pomysł jaka może być tego przyczyna? oraz jak to usunąć.

Zamieszczam dwa zdjęcia, pierwsze w warunkach gdy powstało, drugie po usunięciu warstw renowatorem.

 

1.jpg

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.