Jump to content

Renowacja i naprawa obuwia


Recommended Posts

Posted

To może nie koniecznie Szewc, a pucybut potrzebny :)

 

Ale takie rzeczy robi się najpewniej i najlepiej samodzielnie:

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/152-buty-i-s%C3%B3l-jak-usun%C4%85%C4%87-s%C3%B3l-z-but%C3%B3w-jak-je-zabezpieczy%C4%87/page-4#entry99105

 

Grunt to mieć pewność i wiedzieć, co robi dobrze Twoim butom :P

 

Jak odbierzesz z punktu odpicowane i dobrze wyglądające trzewiki, nie zawsze masz pewność czy to uczciwa robota, czy też szybki efekt osiągnięty za pomocą szkodliwych dla skór nabłyszczaczy i innych sztuczek nastawionych na efekt.

Posted

Czy ten "wybrak" da się jakoś załatać? w zeszłą zimę zasuwałem bramę i przejechała mi po bucie... na obu zdjęciach to widać, choć na żywo nie aż tak bardzo. Pytałem dwóch szewców, jednak zdziwili się "w czym  to panu przeszkadza" :wacko:

 

post-1121-0-45620800-1378575451_thumb.jp

 

 

drugą sprawą jest sól która zaszła pod skórę, tu chyba trzeba będzie wspomóc się mydłem saphira?

 

post-1121-0-37934800-1378575449_thumb.jp

 

 

  • 2 weeks later...
Posted

Nie mam, po prostu po półtora roku bardzo intensywnego użytkowania krupon na czubkach starł się na tyle, że starcie zaczęło wchodzić na pas, więc zareagowałem.

 

 

To ten słynny kordowan?

Nie wiem czy to ten i czy słynny, ale to cordovan.

Posted

 

Nie wiem czy to ten i czy słynny, ale to cordovan.

Pisząc TEN miałem na myśli Horween.

 

Jestem zapewne w zdecydowanej mniejszości ale nie podobają mi się te fałdy. Pewnie na żywo wygląda to lepiej ale na zdjęciach, imo, fatalnie.

  • Upvote 2
Posted

Tak, Horween.

 

To prawda na zdjęciach fałdy są bardziej widoczne - kiedy buty są na stopach, efekt fałd jest zdecydowanie mniej zauważalny. Druga sprawa - bardzo intensywnie je użytkuję i nigdy nie stosuję do tych butów prawideł, także są bardziej pofałdowane niż np. buty Kamila o które pytasz w innnym temacie.

Posted

Ostatnio jak chodziłem po deszczu zrobiło mi się takie coś. Całe buty wyschły i wróciły do normalnego koloru, tylko to z przodu zostało. Wygląda jak zamoczone, tyle, że permanentnie. Poradźcie koledzy jak się tego pozbyć.

IMG_1001.jpg

Posted

Ostatnio jak chodziłem po deszczu zrobiło mi się takie coś. Całe buty wyschły i wróciły do normalnego koloru, tylko to z przodu zostało. Wygląda jak zamoczone, tyle, że permanentnie. Poradźcie koledzy jak się tego pozbyć.

IMG_1001.jpg

Jak zamieszczałeś zdjęcie chyba buty nie były jeszcze całkiem wysuszone (ale mogę się mylić). Raczej wątpię, by udało się przywrócić oryginalny kolor, niemniej jednak można to zgubić woskami, dokonując przejść tonalnych, albo pobawić się w małe farbowanie, ale skóra ta jest strasznie niewdzięczna do tej czynności.

Posted

To jak długo to może teoretycznie schnąć? Pół dnia na osuszaczu powietrza i parę dni (5?) w domu na podłodze (podgrzewanej czasem). No nic, będę walczył, gorzej nie będą wyglądać. Jakiś konkretny ten wosk?

Posted

Bookbinder/polished binder Churches'a, czyli już nie licowa, jeszcze nie lakierek no i taka oto rysa, zrobiona nie wiadomo kiedy, nie wiadomo od czego.

 

post-4040-0-22357900-1380040619_thumb.jp

 

Na zdjęciu specjalnie wygląda nieco dramatyczniej niż w rzeczywistości, ale i tak jest widoczna i mierzi.

Czy nieoceniony saphir.pl może zarekomendować jakąś kurację? (standardowe specyfiki jakie posiadam, jak i preparat do "patentu" nie dają tu rady, powłoka jest naruszona)

Posted

Oj, chyba nie... stoi jak byk, że to do skór licowych. Nie wydaje mi się, by renovator coś zdziałał przy korygowanym licu.

Saphir w sumie ma rację, odpowiednie zastosowanie tego renowatora może zgubić rysę. Niemniej jednak pozostaje problem odpowiedniej aplikacji. Trzeba wziąć pod uwagę, że nawet najlepiej wypełniona rysa, będzie się odznaczała i potrzebny jest jakiś zabieg zgubienia tego, co w warunkach domowych może być trudne.

  • 3 weeks later...
Posted

Dzisiaj podczas zakupów w w sklepie pani, która stała obok mnie upuściła butelkę oleju i niefortunnie ochlapała mi zamszowe buty (patrz fotka).

post-1264-0-84610500-1381680373_thumb.jp

Zaraz po powrocie do domu, próbowałem usunąć je odplamiaczem Saphira, i stan po wyschnięciu jest podobny jak przed próbą.

Proszę o pomoc.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.