Skocz do zawartości

Renowacja i naprawa obuwia


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

To może nie koniecznie Szewc, a pucybut potrzebny :)

 

Ale takie rzeczy robi się najpewniej i najlepiej samodzielnie:

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/152-buty-i-s%C3%B3l-jak-usun%C4%85%C4%87-s%C3%B3l-z-but%C3%B3w-jak-je-zabezpieczy%C4%87/page-4#entry99105

 

Grunt to mieć pewność i wiedzieć, co robi dobrze Twoim butom :P

 

Jak odbierzesz z punktu odpicowane i dobrze wyglądające trzewiki, nie zawsze masz pewność czy to uczciwa robota, czy też szybki efekt osiągnięty za pomocą szkodliwych dla skór nabłyszczaczy i innych sztuczek nastawionych na efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten "wybrak" da się jakoś załatać? w zeszłą zimę zasuwałem bramę i przejechała mi po bucie... na obu zdjęciach to widać, choć na żywo nie aż tak bardzo. Pytałem dwóch szewców, jednak zdziwili się "w czym  to panu przeszkadza" :wacko:

 

post-1121-0-45620800-1378575451_thumb.jp

 

 

drugą sprawą jest sól która zaszła pod skórę, tu chyba trzeba będzie wspomóc się mydłem saphira?

 

post-1121-0-37934800-1378575449_thumb.jp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na ten temat - uszkodzenia butów po zimie całkiem podobne do twoich:

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/1712-ma%C5%82a-renowacja/

 

 

A co do tego ubytku to ja bym spróbował z tym:

http://www.multirenowacja.pl/krem-do-renowacji-z-pigmentem-25ml-renovating-cream-saphir.html

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak, Horween.

 

To prawda na zdjęciach fałdy są bardziej widoczne - kiedy buty są na stopach, efekt fałd jest zdecydowanie mniej zauważalny. Druga sprawa - bardzo intensywnie je użytkuję i nigdy nie stosuję do tych butów prawideł, także są bardziej pofałdowane niż np. buty Kamila o które pytasz w innnym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak chodziłem po deszczu zrobiło mi się takie coś. Całe buty wyschły i wróciły do normalnego koloru, tylko to z przodu zostało. Wygląda jak zamoczone, tyle, że permanentnie. Poradźcie koledzy jak się tego pozbyć.

IMG_1001.jpg

Jak zamieszczałeś zdjęcie chyba buty nie były jeszcze całkiem wysuszone (ale mogę się mylić). Raczej wątpię, by udało się przywrócić oryginalny kolor, niemniej jednak można to zgubić woskami, dokonując przejść tonalnych, albo pobawić się w małe farbowanie, ale skóra ta jest strasznie niewdzięczna do tej czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bookbinder/polished binder Churches'a, czyli już nie licowa, jeszcze nie lakierek no i taka oto rysa, zrobiona nie wiadomo kiedy, nie wiadomo od czego.

 

post-4040-0-22357900-1380040619_thumb.jp

 

Na zdjęciu specjalnie wygląda nieco dramatyczniej niż w rzeczywistości, ale i tak jest widoczna i mierzi.

Czy nieoceniony saphir.pl może zarekomendować jakąś kurację? (standardowe specyfiki jakie posiadam, jak i preparat do "patentu" nie dają tu rady, powłoka jest naruszona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba nie... stoi jak byk, że to do skór licowych. Nie wydaje mi się, by renovator coś zdziałał przy korygowanym licu.

Saphir w sumie ma rację, odpowiednie zastosowanie tego renowatora może zgubić rysę. Niemniej jednak pozostaje problem odpowiedniej aplikacji. Trzeba wziąć pod uwagę, że nawet najlepiej wypełniona rysa, będzie się odznaczała i potrzebny jest jakiś zabieg zgubienia tego, co w warunkach domowych może być trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj podczas zakupów w w sklepie pani, która stała obok mnie upuściła butelkę oleju i niefortunnie ochlapała mi zamszowe buty (patrz fotka).

post-1264-0-84610500-1381680373_thumb.jp

Zaraz po powrocie do domu, próbowałem usunąć je odplamiaczem Saphira, i stan po wyschnięciu jest podobny jak przed próbą.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.