Jump to content

Renowacja i naprawa obuwia


Recommended Posts

Posted

Przejrzałem cały temat oraz poszukałem na forum.

Interesuje mnie kwestia ile średnio kosztuje podzelowanie butów klejonych gumą oraz naprawa obcasa?

Zapytałem o polecane adresy w Szczecinie w Przewodniku Miejskim jednak nie otrzymałem odpowiedzi.

Poszukałem na internecie i znalazłem punkt szewski niedaleko mnie, który na internecie był pozytywnie komentowany.

W związku z tym wybrałem się tam w ubiegły piątek celem zlecenia usługi.

Dzisiaj odebrałem i zapłaciłem za same obcasy 45 zł. Na moje pytanie o cenę podzelowania butów usłyszałem kwotę 50 zł.

Według mnie 95 zł za podzelowanie obuwia i zajęcie się obcasem to całkiem sporo.

Posted

Zapłaciłeś 45 zeta za naprawę obcasów czy za zwykłą wymianę fleków (to dość istotna różnica)? Co do kwoty za podzelowanie to nieco więcej niż u mnie w mieście (40 zł), ale raczej w normie.

Posted

ja za naprawde obcasa i podzelowanie placilem ostatnio 60zl w sumie, ale szewc troche chlapnal farba przy malowaniu podeszwy i najechal na skore w kilku miejscach wiec nastepnym razem nie bede oszczedzal. Btw jakies pomysly jak pozbyc sie tych sladow farby?

Posted

... szewc troche chlapnal farba przy malowaniu podeszwy i najechal na skore w kilku miejscach wiec nastepnym razem nie bede oszczedzal. Btw jakies pomysly jak pozbyc sie tych sladow farby?

Hmmm. Farba powiadasz ... zależy jak to wygląda. Wklej, albo podeślij mailem fotki. Może coś wspólnie wymyślimy ...

Tymczasem kilka renowacyjnych przykładów z ciekawego bloga (de).

W większości przypadków w użyciu Saphir Juvacuir i Saphir Renovating Cream (oba produkty do pokrywania zadrapań, drobnych uszkodzeń lica i renowacji koloru).

Crockett & Jones Drummond

Przed

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Santoni

Przed

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Alt Wien, Cap Toe

Przed

Dołączona grafika

W trakcie

Dołączona grafika

Po

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2011/12/alt_wien_wien_003.jpg

Crockett & Jones

Przed

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2011/07/crockett-jones-westfield_001.jpg

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2011/07/crockett-jones-westfield_002.jpg

Po

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2011/07/crockett-jones-westfield_004.jpg

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2011/07/crockett-jones-westfield_005.jpg

Crockett & Jones

Przed

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2011/08/crockett_jones_westbourne_8-5_001.jpg

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2011/08/crockett_jones_westbourne_8-5_002.jpg

Po

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2011/08/crockett_jones_westbourne_8-5_005.jpg

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2011/08/crockett_jones_westbourne_8-5_006.jpg

No i może na koniec - konie, kości ... :)

Dinkelacker Cordovan

Przed

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2012/07/dinkelacker_cordovan_001.jpg

W trakcie

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2012/07/dinkelacker_cordovan_001a.jpg

Po

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2012/07/dinkelacker_cordovan_002.jpg

Alt Wien Cordovan

Przed

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2012/02/alt_wien_cordovan_schuh_vorher_nachher_001.jpg

Po

http://shoeshinecoach.files.wordpress.com/2012/02/alt_wien_cordovan_schuh_vorher_nachher_005.jpg

Więcej wraz z opisami (de) na blogu:

http://shoeshinecoach.wordpress.com

Posted

ja za naprawde obcasa i podzelowanie placilem ostatnio 60zl w sumie, ale szewc troche chlapnal farba przy malowaniu podeszwy i najechal na skore w kilku miejscach wiec nastepnym razem nie bede oszczedzal. Btw jakies pomysly jak pozbyc sie tych sladow farby?

Fleki i zelówki nie powinny przekroczyć kwoty 60 zł, to jest max, chyba że obcas wymaga naprawy, lub np. spód klejenia. Prześlij fotki to może coś podpowiem, chociaż w przypadku zamalowań, trudno coś pisać nie widząc butów.

Posted

A dzień dobry :)

Ja za fachowca się nie mam (fajnie byłoby mieć na forum takiego TJ'a :) ), ale spróbujmy doprecyzować na początek.

1. Co się z butem stało?

2. Jaki efekt chcesz osiągnąć?

Mogę się mylić, ale na pierwszy rzut oka, wygląda to tak, jakbyś usunął licowe wykończenie skóry i zrobiło się nubukowo :) Jeżeli tak, to teraz można różnie. Zależy co kto lubi :) Obawiam się jedynie, że przyciemnienia może być ciężko uniknąć. No, ale póki nie poznamy intencji, ciężko coś sugerować. Na razie gdybam :)

pozdrawiam

Posted

A dzień dobry :)

Ja za fachowca się nie mam (fajnie byłoby mieć na forum takiego TJ'a :) ), ale spróbujmy doprecyzować na początek.

1. Co się z butem stało?

2. Jaki efekt chcesz osiągnąć?

Mogę się mylić, ale na pierwszy rzut oka, wygląda to tak, jakbyś usunął licowe wykończenie skóry i zrobiło się nubukowo :) Jeżeli tak, to teraz można różnie. Zależy co kto lubi :) Obawiam się jedynie, że przyciemnienia może być ciężko uniknąć. No, ale póki nie poznamy intencji, ciężko coś sugerować. Na razie gdybam :)

pozdrawiam

Buty wyczyściłem gąbką i szarym mydłem... to efekt po wyschnięciu, obawiam się, że po nałożeniu tłuszczu buty zdecydowanie pociemnieją a tego nie nie chciałbym:)
Posted

część buta do przyszwy jest jaśniejsza niż tył, ale skóra nie jest sucha, faktura skóry nie wykazuje istotnych zmian:) przepraszam, ale nie mam możliwości zrobienia zdjęcia, no puściłbym chętnie wodze fantazji gdybym miał dostęp do farb...:)

Posted

No to opierając się na tym co widzę na tej malutkiej fotce wydaje mi się, że każdy zabieg natłuszczający skórę przyciemni i zlicuje.

Jeżeli chcesz uniknąć jakichkolwiek zmian to chyba pozostanie potraktować je Nano Protectorem.

Jeżeli się mylę i tam jest jednak lico, to w celu uniknięcia zmian na jasnych, delikatnych skórach polecałbym Delicate Cream Saphir.

pozdrawiam

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
Posted

Dzień dobry.

Zwaracam się z prośbą o poradę dotyczącą załąłczonych zdjęć.

Kupione w lutym br buty Septieme Largeur z myślą o porze zimowej (gumowa podeszwa).

Kilka dni temu zauważyłem coś jakby "lekkie rozwarstwianie się gumy".

Czy Waszym zdaniem jest to sprawa do reklamacji czy zwykłe zużycie...

post-5529-13658924898055_thumb.jpg

post-5529-1365892489834_thumb.jpg

post-5529-13658924898624_thumb.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.