Skocz do zawartości

Renowacja i naprawa obuwia


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

Zapoznałem się z ofertą:

Fleki z bolcem

Fleki damskie dorabiane

Fleki – buty na koturnie

Fleki męskie

Klejenie

Mocowanie obcasów

Obciąganie obcasów skórą

Wymiana obcasów

Zabezpieczenie nowego obuwia

Zelówki

Skracanie obcasów

Regeneracja obcasów

Farbowanie obuwia

Rozciąganie obuwia

Buty motocyklowe – naprawy

W mojej ocenie jest standardowa dla zakładów szewskich proponujących coś więcej niż dorabianie kluczy. Z mojej strony EOT, bo rozmowa zamiast zainteresować zaczęła mnie irytować.

Kopiuj - wklej wyszło świetnie, ale Pan w dalszym ciągu nie rozumie co to jest prawdziwa naprawa obuwia i pewnie już nie zrozumie. Piszę bez złośliwości, choć w takim tonie. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrą metodą do nakładania pasty jest bawełniana szmatka złożona dwa razy i naciągnięta na palec wskazujący. Stosuję taką metodę do butów zrobionych z zamszu i skóry licowej. Pozwala to na bardzo precyzyjne nakładanie pasty, trzeba tylko pamiętać o używaniu niewielkich ilości pasty.

Po nałożeniu pasty, drugą czystą szmatką bawełnianą przecieram buty i usuwam ewentualny nadmiar pasty. Końcowe polerowanie zwiniętą pończochą.

Generalnie czyszczenie takich butów jest pracochłonne i wymaga dużo ostrożności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z czyszczeniem i pastowaniem tych butów. Jak pastuję brązową pastą to nie umiem uniknąć pobrudzenia materiału czego efekt widać na zdjęciach. Czy możecie mi doradzić jak mam pastować takie buty i czym i jak wyczyścić ten materiał?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zacznę od końca. Materiał możesz próbować wyczyścić specjalną pianką. Często używam do nubuku i sprawdza się w większości, mam gdzieś nawet zdjęcia takich mocno zabrudzonych butów i całkiem ładnie brud wyszedł. U Ciebie nie powinno być problemu bo materiał zdaje się być solidny. D0odatkowo obowiązkowo szczoteczka do zębów do wyszczotkowania. Jeżeli chodzi o nakładanie pasty, to jeżeli używasz takiej w puszcze to raczej dobrym pomysłem jest ten ze szmatką bawełnianą owiniętą wokół palca i ostrożność, nie polecałbym raczej taśmy malarskiej, ponieważ w zależności od kleju jaki na niej jest, to może Ci on zostawać na butach, lub też, podczas chodzenia później, miejsca gdzie była przyklejona taśma mogą łapać zdecydowanie bardziej kurz, tworząc taki pasek, który trudno już będzie usunąć. Alternatywą do pasty w puszcze jest dobrej jakości krem na bazie wosków pszczelich z gąbką, zdecydowanie łatwiej jest rozprowadzać i posiada on właściwości samonabłyszczające, więc odpada też motyw polerowania. Mówię o dobrych produktach bo jest mnóstwo na rynku wszelkich kremów "no name", których używanie może się różnie skończyć dla butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może któryś z Panów zajmujący się czyszczeniem i konserwacja obuwia oraz sprzedażą produktów przeznaczonych do tego zorganizowalby jakaś prezentacje z tym związana? Nawet połączoną ze sprzedażą takich produktów. Myśle że znaleźli by sie chętni tu na forum do przyjścia na taka prezentację. Bo jednak zobaczyć "jak to sie robi" na żywo to zupełnie co innego niż o tym czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No ale nałożyłeś wpierw tłuszcz, który jednak drastycznie obniża możliwości chłonne skóry, a potem wosk. Po nałożeniu wosku, po około 10 min szlifowałeś całość?

Szmatka, lekko nawilżyć wodą i rozsmarowywać, co jakiś czas zmieniając obszar szmatki na inny.

jeszcze nie szlifowałem, wczoraj nałożyłem wosk a dziś miałem polerować i póki co czekam..bo nie wiem co z tym zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem buty były brudne i po nałożeniu wymienionych przez Ciebie dwóch warstw preparatów doszło do reakcji chemicznej.

Nie wiem czy były idealnie czyste ale umyłem je specjalną pianką...
Buty wypolerowane wyglądają dużo lepiej :) schowałem je do woreczka, może bliżej jesieni podejdę do nich jeszcze raz:)..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, Wczoraj nałożyłem na noski butów Saphir medaille d'or a rano moim oczom ukazał się taki widok. ( zaznaczam, że przed nałożeniem wosku buty nie miały takich odbarwień a przed woskiem były natłuszczane) pozdrawiam N.

Wydaje się, że terpentyna zawarta w paście weszła w reakcję z niezbyt dobrze utrwalonym wykończeniem. Może dojść do takiego zjawiska, kiedy wykończenie skóry nie jest właściwie utrwalone. Choć hipotez może tu być kilka :)

Generalnie pasty Saphira należy nakładać naprawdę w niewielkich ilościach, gdyż są bardzo wydajne. Po nałożeniu polerujemy osiągając efekt i ściągając nadmiar. Nie ma potrzeby zostawiać warstwy nałożonej pasty na całą noc. Jeżeli po wypolerowaniu jest już OK to w porządku :)

Jeżeli natomiast wykończenie zostało trwale naruszone, można spróbować je zregenerować - Renovating Cream w kolorze, Juvacuir w kolorze lub gruntownie - farbą Tinture.

Mniej więcej na tej zasadzie:

viewtopic.php?p=58160#p58160

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, Wczoraj nałożyłem na noski butów Saphir medaille d'or a rano moim oczom ukazał się taki widok. ( zaznaczam, że przed nałożeniem wosku buty nie miały takich odbarwień a przed woskiem były natłuszczane) pozdrawiam N.

Wydaje się, że terpentyna zawarta w paście weszła w reakcję z niezbyt dobrze utrwalonym wykończeniem. Może dojść do takiego zjawiska, kiedy wykończenie skóry nie jest właściwie utrwalone. Choć hipotez może tu być kilka :)

Generalnie pasty Saphira należy nakładać naprawdę w niewielkich ilościach, gdyż są bardzo wydajne. Po nałożeniu polerujemy osiągając efekt i ściągając nadmiar. Nie ma potrzeby zostawiać warstwy nałożonej pasty na całą noc. Jeżeli po wypolerowaniu jest już OK to w porządku :)

Jeżeli natomiast wykończenie zostało trwale naruszone, można spróbować je zregenerować - Renovating Cream w kolorze, Juvacuir w kolorze lub gruntownie - farbą Tinture.

Dziękuję za radę, jednakże to C&J model grasmere, także nie sądzę aby wykończenie skóry było nietrwałe ale kto wie!:) pozdrawiam.

Mniej więcej na tej zasadzie:

viewtopic.php?p=58160#p58160

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zrobisz więcej fotek i podeślesz mailem, chętnie podeślę je Francuzom - dobrze żyją z C&J. Może zrobią burzę mózgów i coś ciekawego nam odpiszą, bo sprawa faktycznie z teczki z napisem: Archiwum X :)

pozdrawiam[/quote

"niestety" buty już wczoraj wypolerowałem i wyglądają lepiej ale przynajmniej na lewym widać..ale dziękuję za dobra wolę:)

post-1858-1365892246758_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.