Skocz do zawartości

Renowacja i naprawa obuwia


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powinnam zabezpieczyć nowe kozaki (brąz, skóra licowa)? Czy sam SAPHIR Pommadier krem do obuwia wystarczy? Lepiej użyć kremu w kolorze, czy może być bezbarwny? 

 

Przed czym zabezpieczyć? Na wszystko poza śniegiem-solą taki zestaw powinien wystarczyć. Lepiej kremu w kolorze, bezbarwny może zostawiać białe smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed czym zabezpieczyć? Na wszystko poza śniegiem-solą taki zestaw powinien wystarczyć. Lepiej kremu w kolorze, bezbarwny może zostawiać białe smugi.

 

 

 

Chciałabym je ogólnie przygotować do użytkowania. Zabezpieczyć przed deszczem (pracuję po 12h, czasem zdarza się, że rano piękne słońce a wieczorem pada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta zielona plama na nosku to złudzenie czy też istnieje w rzeczywistości?

Ta zielona "plama" na nosku widoczna zarówno na jednym bucie, symetrycznie odbita na drugim, więc logiczne jest, że pochodzi z odbicia tła. Uniknąłbym tego robiąc zdjęcia na zastawionym stole, ale myślę, że to nie odpowiednie miejsca do tego celu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kozaki wróciły od Pana Marka. Wyglądają o niebo lepiej, skóra jest bardziej miękka i zupełnie inna w dotyku. Są raczej matowe.Jak tylko będę miała dostęp do aparatu, wkleję zdjęcia. Do ich pielęgnacji zostały wykorzystane m.in. następujące produkty, które też kupiłam, aby znowu butów nie zniszczyć.

 

- Balsam ochronny (bezbarwny)
(http://www.multirenowacja.pl/balsam-ochronny-do-skor-gladkich-i-naoliwionego-nubuku-onguent-saphir.html

- Nano protector 
(http://www.multirenowacja.pl/nano-protector-spray-400ml-high-tech-protektor-idealna-impregnacja-butow.html

 

- Krem do obuwia bezbarwny (do innych kozaków ze skóry licowej)
(http://www.multirenowacja.pl/saphir-pommadier-50ml-krem-do-obuwia-butow.html

 

 

W związku z tym mam pytanie. Jak buty te, czy nawet ze zwykłej skóry licowej, są potraktowane Nano protectorem, to żeby je odświeżyć pastą czy kremem i wypolerować, muszę użyć Renomatu (płyn ewentualnie krem) aby usunąć Impregnat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żeby buty odżywić po użyciu Nano Protectora należy warstwę impregnatu usunąć Renomatem, Mydłem do skór lub innym cleanerem.

 

Daniel przydałaby się o tym informacja w sklepie internetowym. Ja dopóki niedawno nie wspomniano o tym na forum w innym wątku dziwiłem się czemu po nano mam trudności z polerką butów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

załączam zdjęcia kozaków, które wróciły od Pana Marka.

 

Co Pan Marek z nimi robił? bo poza w/w czubkami, widać wyraźne załamania skóry, która jeśli by była odpowiednio potraktowana chemią na pewno by nie miała wyraźnych "suchych" zagięć. Poza tym skóra sprawia wrażenie przesuszonej, a nie nawilżonej...

tylko nie pisz że jeszcze za to wziął pieniądze?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Pan Marek z nimi robił? bo poza w/w czubkami, widać wyraźne załamania skóry, która jeśli by była odpowiednio potraktowana chemią na pewno by nie miała wyraźnych "suchych" zagięć. Poza tym skóra sprawia wrażenie przesuszonej, a nie nawilżonej...

Zgadzam się z Tobą. Myślę, że przyczyny tego należałoby upatrywać w tym, że najprawdopodobniej (to tylko przypuszczenia) buty całościowo zostały potraktowane jakimś zmywaczem. Charakterystyką tej skóry jest dosyć wyrazista powłoka woskowa, w związku z czym traktowanie skóry mocnym cleanerem, powoduje częściowe starcie tego wosku, niejako na samych końcach wybrzuszeń skóry. Po takim zabiegu bardzo ciężko jest przywrócić stan oryginalny, aczkolwiek nie niemożliwe. Samo nawilżenie nie załatwia sprawy, bowiem brak jest środka zamykającego pory.

 

tylko nie pisz że jeszcze za to wziął pieniądze?

podobno to tyle kosztuje co zakup środków, gdzieś czytałem na poprzedniej stronie.

 

Swoją drogą najbardziej na zdjęciach rażą mnie wspomniane czubki, bo są tak jakby oderwane od rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość naszych Klientów radzi sobie z prostymi renowacjami we własnym zakresie. Poza efektem, nieocenioną wartością jest satysfakcja :)

 

Fragment e-maila:

Wprawdzie zdjęcia nie oddały pełnego efektu oraz lustra, ale to nie ma większego znaczenia.
Jestem bardzo zadowolony z uzyskanego efektu.

Pokochałem Saphir J

 

W użyciu:

 

  1. Mydło Saphir
  2. Balsam Rekoloryzujący Juvacuir
  3. Pommadier
  4. Pate de Luxe Saphir

 

Przed:

post-17-0-68134100-1395050918_thumb.jpgpost-17-0-19588400-1395050919_thumb.jpg

 

Po czyszczeniu mydłem:

post-17-0-59752300-1395050919_thumb.jpgpost-17-0-06718400-1395050920_thumb.jpg

 

Balsam Juvacuir:

post-17-0-49888400-1395050920_thumb.jpg

 

Wykończenie Pommadierem i Pastą Pate de Luxe:
post-17-0-95341300-1395050920_thumb.jpgpost-17-0-75607800-1395050921_thumb.jpgpost-17-0-26097500-1395050922_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W związku z tym wielu butach robi mi się lekkie wybrzuszenie. Dotąd w ogóle się tym nie przejmowałem. Niestety, w jednych butach skóra zaczęła mi się w tym miejscu przecierać. Po porządnym pastowaniu, wypełnieniu ubytku w zasadzie tego nie widać, w każdym razie nie na pierwszy rzut oka, więc mógłbym się nie przejmować. Jednak obawiam się, że w końcu zrobi się dziura.

 

Krótkie pytanie - jest sens myśleć o jakiegoś typu naprawie, wypełnieniu ubytku czy załataniu? Czy raczej nosić aż do przetarcia i wyrzucenia?

Przyznam, że to moje ulubione jesienno-zimowe woły robocze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.