Skocz do zawartości

Renowacja i naprawa obuwia


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzisz o butach „Lloyd”?

Mam je już kilka dobrych, myślę iż z 5-6. Pomijając problem z podeszwą to nie mogę powiedzieć złego słowa, a wręcz przeciwnie. 

Trochę je katuję, szczególnie w okresie jesień i zima. Żyją i mają się dobrze. 

Nie wiem jak sytuacja wygląda obecnie, bo jakiś czas temu zostali przejęci przez jakąś dużą firmę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że buty nie były kupowane z salonu ani od przedstawiciela, tylko prywatnie -ja je kupowałem najpierw, Igor ode mnie.

 

Sądzisz, że to problem? Tak poważna firma chyba przyznaje się do swoich wyrobów niezależnie od tego gdzie i od kogo były kupowane. 

Buty nie wyglądają na katowane, więc raczej nie ma mowy o złym użytkowaniu. 

Myślę, że warto złożyć reklamację, a przynajmniej napisać do producenta i załączyć zdjęcia. Jest o co zawalczyć (nowe podeszwy?). 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem :-) Użyłem Tarrago Renowator na moje boat shoes, niestety, przesadziłem z aplikacją na jednym bucie w efekcie czego powstała dziwna, błyszcząca się warstwa preparatu która po wyschnięciu nie zniknęła. Mam porównanie do drugiego buta, który wygląda świetnie po użyciu Renowatora, dlatego pytanie - jak usunąć tą za grubą warstwę preparatu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczoteczka co nieco pomogła, teraz spróbuję Cleanerem jak mówisz. Pełna zgoda, przy drugim bucie zachowałem wskazaną odległość, rozpylałem równomiernie, wyszczotkowałem - naprawdę nie spodziewałem się tak świetnego efektu. Jedyne zastrzeżenia jakie mam to barwienie reszty buta - biała podeszwa mimo oklejenia taśmą malarską nabrała gdzieniegdzie granatowych akcentów, będę musiał później to szorować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim szczoteczka + ewentualnie jakiś cleaner do zamszu/nubuku? 

Woda, Tarrago Nubuck Cleaner, szczotka gumowa i działy się cuda. Nie dość, że ta wspomniana "warstwa" zeszła, to dodatkowo, a przynajmniej odnoszę takie wrażenie, preparat z Renowatora dzięki wodzie i/lub cleanerowi rozszedł się równomiernie po całej powierzchni skóry. Teraz mają naprawdę niesamowitą głębię i wyglądają jak nowe, dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat był już tutaj poruszany ale postanowiłem go odświeżyć. Problem dotyczy rozchodzącej się podeszwy w butach. Na poprzednich stronach Kolega Lolo przedstawił zdjęcia obrazując stan podeszwy. W moich Loakach (GW) uaktywnił się podobny proces. Rozejście podeszwy nie jest jeszcze tak mocne, ale pogłębia się. Buty w chwili obecnej są podzelowane gumą. Niestety nie mam możliwości skorzystania z pomocy któregoś z warszawskich mistrzów (mieszkam na południu Polski).

 

I tutaj pojawia się pytanie czy naprawę w tym zakresie byłby wstanie przeprowadzić lokalny szewc czy jest to zabieg  na tyle skomplikowany, iż lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem ze swoimi chukka (Herring, wysoka linia - cena z tego co pamiętam przed obniżką mocno powyżej 1 tys. zł). Dzisiaj po powrocie z pracy zauważyłem, że gumowa podeszwa przy czubku jednego z butów delikatnie rozszczelniła się. Czy coś takiego kwalifikuje się do reklamacji ? A może to drobiazg, który szewc mi zreperuje od ręki za kilka złotych? Buty mam w sumie trzeci raz na nogach, ale kupiłem je już jakiś czas temu - w maju zeszłego roku.

post-563-0-51627200-1397587763_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy buty są szyte na wskroś przez gumę ? Jest do drobiazg, ale na tyle poważny, że bardzo wielu szewców nie radzi sobie z trwałym klejeniem. Wg mnie reklamacja jak najbardziej na tak.

 

Co to znaczy szyte na wskróś przez gumę? Podeszwa jest w każdym razie szyta, GYW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, ale wolałem się upewnić. Jest to częsta wada. Jeżeli będziesz zlecał komuś podklejenie przodów, zwróć wyraźną uwagę na dokładne oczyszczenie szwów, by nie pozostały żadne nici. Ostatnio musiałem niestety poprawiać po jednej renomowanej pracowni z Warszawy, dokonane klejenie było tragiczne i użyty został niewłaściwy klej. Spody ze względu na duże naprężenia w czubkach bardzo źle się klei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja, oczywiście, piszę z problemem  :oops:

Postanowiłem spróbować swoich sił w zakresie zmiany koloru obuwia i ew. patynacji. Przedmiotem moich działań stały się wysłużone, kilkuletnie ciemnobrązowe derby Ryłko. Zakupiłem polecane wyroby Saphir i zacząłem. Najpierw wyczyściłem -szczotka, potem mydło, suszenie przez noc. Następnie wziąłem Decapant (kupiłem 100ml) i tetrę i zacząłem zmywanie... Po 2 godzinach i zużyciu 100ml Decapantu, 100ml zmywacza do paznokci i prawie pół litra acetonu (tak, wiem, wiem) poddałem się. Postanowiłem załączyć zdjęcia, które obrazują problem, z jakim się zetknąłem. W niektórych miejscach nawet nie udało mi się ściągnąć wierzchniej warstwy farby. Czy coś robię źle? Nie chciałem używać żadnych szczotek, żeby nie zniszczyć skóry (może powinienem?). Czy efekt wynika tylko z braku użycia odpowiedniej siły, szorstkiego materiału?

 

1. przed czyszczeniem

DSC02193.JPG

DSC02194.JPG

DSC02196.JPG

 

2. po czyszczeniu

DSC02197.JPG

DSC02199.JPG

DSC02200.JPG

DSC02201.JPG

DSC02202.JPG

 

Ponieważ zdjęcia wyświetlają mi się jako ikonki, podaję link do folderu ze zdjęciami. https://www.dropbox.com/sc/dzesjq1pxlb9i4i/AAAgdQtIOuPVhgoC8N_AZJapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.