Skocz do zawartości

Renowacja i naprawa obuwia


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś chyba już miał ten problem. Jak szwy są poprowadzone w krytym kanale to wierzchnia warstwa podeszwy jest pokryta dodatkową cienką warstwą skóry. Ten kawałek skóry chyba lubi się odklejać i zwijać...

Podobno to żaden problem i nie ma się tym co przejmować.

Chyba że to zupełnie inny problem :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem że wewnątrz buta na pięcie przetarła się skóra. Zza przetarć widać usztywnienie pięty.

Orientujecie się jak szewcy radzą sobie z czymś takim? Przykleja się jakiś nowy kawałek skóry w to miejsce? Przyszywa się tam skórę? Czy to jest na tyle skomplikowane że trzeba sprawdzonego szewca?

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barker Luton, 6 miesięcy z czego może 2-3 użytkowania co drugi dzień. Wydawało mi się że buty w miarę dobrze trzymają piętę. Jednak jak teraz w nich chodzę i zwracam na to uwagę to rzeczywiście pięta się trochę podnosi. W G&B których używam o 2 miesiące dłużej nie mam takiego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, pisałem jakiś czas temu i wstawiłem to zdjęcie:
 AcdsTrv.jpg

Doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie nie jest to odbarwienie, a przetarcie i teraz pojawiło mi się jeszcze jedno w innym miejscu (po przyjrzeniu się w słońcu widać, że powierzchnia jest trochę bardziej porowata, więc myślę, że się przetarły). Jak myślicie, czy pomalowanie ich np. sprayem kaps renovator może trochę wyrównać kolor? Nie mam nic przeciwko temu, że buty trochę ściemnieją, ale te przetarte miejsca są zauważalnie jaśniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dziś przyszły do mnie monki Berwicka. Ogólnie wszystko w porządku, buty ładne, rozmiar trafiony, a nie jest to łatwe w moim przypadku, bo mam dość wysokie podbicie. Niestety, w jednym miejscu zauważyłem uszkodzenie skóry (na zdjęciach). Czy da się coś z tym zrobić domowym sposobem albo tanim kosztem u szewca? Czy lepiej buty zwrócić i czekać na nową dostawę (sklep nie posiada takiej samej pary w tym rozmiarze na wymianę)? Czy może się tym w ogóle nie przejmować bo uszkodzenie się nie powiększy?  

 

dziura1_by_ulro-d91j5hq.jpg

 

dziura2_by_ulro-d91j5we.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to po wewnętrznej stronie, w miejscu, gdzie cholewka nie pracuje. Jak Ci nie będzie "siedziało w głowie", że masz lekkie przecięcie skóry na bucie, to po prostu chodź i tyle. Nie ma czym się przejmować. Możesz ewentualnie to zabezpieczyć ( jak masz ) np. renovating cream.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentne cięcie, zatem zwroty lub rabat jak najbardziej na miejscu. Gdybyś zostawiał je u siebie, koniecznie po odtłuszczeniu tego miejsca zabezpiecz produktem Saphir Renovating Cream, jak @szewc24 polecił. To koncentrat na bazie żywicy, który działa jak szpachla i przy właściwym zastosowaniu nie wykrusza się. Piekielnie mocny produkt. Miejsce, w którym cholewka specjalnie nie pracuje, ale wbrew pozorom newralgiczne ze względu na bliskość podłoża. Jak skóra w tym miejscu zacznie chłonąć wilgoć może być nieciekawie, dlatego w mojej opinii zabezpieczenie konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcę naprawić swoje buty zimowe z nubuku oraz półbuty ze skóry licowej.

 

Najbardziej mi chodzi o to jak zniwelować rysy zarówno na butach z nubuku jak i ze skóry licowej.

 

Podczas naprawiania fleków zapytałem o to szewca i powiedział mi, że wystarczy tylko jak zaaplikuję tłuszcz i rysy same znikną. Na moje pytanie czy zaaplikować jeszcze pastę do butów odpowiedział, że pasty są tylko do skór ekologicznych, a nie naturalnych, więc postanowiłem zapytać i upewnić się jeszcze tutaj na forum jak to zniwelować i naprawić.

 

Co do butów nubukowych (tych brązowych) to zastanawiam się jeszcze czym wyczyścić ten bród, który jest w zagięciach wskazujących przez 2 górne strzałki.

 

a3a6bc4d3dd06.jpg

 

46f2ed5ce4895.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj nigdzie nie widzę nubuku, a same buty potrzebują gruntownego czyszczenia i aplikacji dobrego kremu, ewentualnie na końcu wosk na czubki w brązowych. A tak na marginesie dobra rada - zmień szewca na bardziej (eko) logicznego.

 

edit:

W tych brązowych widać warstwę popękanego wosku na powierzchni skóry, pytanie, czy jest to fabryczny, czy może to Twoje działanie sprawiło, chociaż samemu obstawiam to pierwsze. Tak czy inaczej gruntowne czyszczenie, możesz użyć środka o nazwie Renomat, ale trzeba pewnie będzie się liczyć z tym, że zejdzie trochę wybarwienia i może być potrzebna rekoloryzacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj nigdzie nie widzę nubuku, a same buty potrzebują gruntownego czyszczenia i aplikacji dobrego kremu, ewentualnie na końcu wosk na czubki w brązowych. A tak na marginesie dobra rada - zmień szewca na bardziej (eko) logicznego.

 

edit:

W tych brązowych widać warstwę popękanego wosku na powierzchni skóry, pytanie, czy jest to fabryczny, czy może to Twoje działanie sprawiło, chociaż samemu obstawiam to pierwsze. Tak czy inaczej gruntowne czyszczenie, możesz użyć środka o nazwie Renomat, ale trzeba pewnie będzie się liczyć z tym, że zejdzie trochę wybarwienia i może być potrzebna rekoloryzacja

 

Te brązowe są z nubuku. Przynajmniej tak mi powiedziano jak kupowałem je w Ryłko kilka lat temu. Wcześniej nie wiedziałem jeszcze jak dbać o buty, więc używałem rzadko tego co ekspedientka dodała mi do pielęgnacji. Teraz zobaczyłem, że jest to "Brązowy krem do skór licowych".... Aplikacja tego kremu wcześniej nie niwelowała tych rys i przetarć.

 

Na czarne aplikowałem też krem do czarnych skór licowych, ale bardzo kiepsko niwelowało te rysy.

 

Szewc powiedział mi, żeby wyczyścić te brązowe mydłem szarym, co wzbudziło moją wątpliwość, ale ja się nie znam. Trochę mnie to dziwi, bo po opiniach w internecie miał to być najlepszy szewc we Wrocławiu ;)

 

Piszecie, że krem i wosk, a nie powinno się też natłuścić butów tłuszczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie buty, ale może pomożecie. Próbowałem wyczyścić mydłem do skór torbę i niestety chyba za bardzo ją przemoczyłem, bo zostały zacieki. Potem kilka razy jeszcze ją delikatnie przetarłem i dzięki temu już ich tak bardzo nie widać.

 

Zastanawiam się, co mógłbym jeszcze zrobić? Myślałem, czy by Renomatem nie spróbować tego zmyć, ale nie używałem tego jeszcze i trochę nie wiem, czego się spodziewać. Z drugiej strony może krem w odpowiednim kolorze mógłby to zakryć. A wtedy lepiej Saphir Pommadier czy Renovating Cream Tube?

 

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

post-3124-0-37104100-1438429627_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jasnymi skórami trzeba uważać. Jeżeli masz Creme Universelle, spróbuj najpierw nim. Jeżeli myślisz o regeneracji koloru to Renovating Cream polecam raczej na miejscowe rysy, ubytki, odbarwienia. Jeżeli chodzi o większe powierzchnie i galanterię to raczej Juvacuir i/lub Canadian.  Pamiętaj o próbie na skrawku, by przed robotą ocenić czy efekt Cię satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz u siebie Saphir Renovateur Cream to polecam, a dalej krem i powinno wystarczyć. Jeżeli brak tego środka, to delikatnie Renomatem, jeżeli wcześniej coś nakładałeś na skórę. Po oczyszczeniu krem. Jeżeli nic nie nakładałeś i żadne woski nie zalegają w tym miejscu, można od razu odżywić skórę kremem, bez gruntownego czyszczenia.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością dołączam do rzeszy zadowolonych klientów szewc24.pl :) Jakiś czas temu zrobiłem bardzo brzydkie kuku moim Yankom - w lewym bucie zadrapania na czubku i głęboka rysa po wewnętrznej stronie buta. Ponadto zelówki, mające na koncie około piętnaście wyjść, zaczęły się odklejać (zwłaszcza w prawym bucie), mimo, że poprosiłem o wersję droższą i - jak mnie zapewniano - lepszą (pan z Kwinto przy Metrze Ratusz Arsenał zapewniał, że będzie to "zelówkowy Mercedes" - cóż, w ostatnich latach faktycznie spadła im jakość, choć nie sądziłem, że aż tak).

 

Dziś Yanki wróciły z reanimacji - efekty można ocenić samemu. Dla uczciwości dodam, że zdjęcia przed renowacją były robione gorszym aparatem, ale zdecydowana różnica jest widoczna również gołym okiem.

post-4162-0-09910000-1438947284_thumb.jp

post-4162-0-81927700-1438947288_thumb.jp

post-4162-0-53655800-1438947303_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością dołączam do rzeszy zadowolonych klientów szewc24.pl :) Jakiś czas temu zrobiłem bardzo brzydkie kuku moim Yankom 

 

Fajnie, że udało się je uratować, szewc24 to jednak fachowiec.

 

Z drugiej strony, za doprowadzenie ich do stanu sprzed renowacji powinieneś się trochę wstydzić. Pomijając nieudolną naprawę przez szewca, same cholewki wyglądają jakby czyszczenia i kremu nie zaznały od bardzo dawna. Większość tych zarysowań usunąłbyś sam poddając je podstawowej pielęgnacji.

 

Wiem, wiem… za wszystko można zapłacić i od tego jest szewc… ale jednak, trochę szkoda butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, za doprowadzenie ich do stanu sprzed renowacji powinieneś się trochę wstydzić. Pomijając nieudolną naprawę przez szewca, same cholewki wyglądają jakby czyszczenia i kremu nie zaznały od bardzo dawna. Większość tych zarysowań usunąłbyś sam poddając je podstawowej pielęgnacji.

 

Wiem, wiem… za wszystko można zapłacić i od tego jest szewc… ale jednak, trochę szkoda butów.

 

W tym konkretnym przypadku zdjęcie butów sprzed renowacji może być bardzo mylące. Kolega @PlainChandler nałożył na cholewki butów naprawdę sporo środków, do tego stopnia, że nie wchłonięty krem, przy mocniejszym potarciu zostawał nawet na palcach. Same rysy były bardzo głębokie, o mało co, a skóra na cholewkach byłaby przecięta na wskroś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.