Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mały update, może komuś się przyda: utrafiłem na Vinted nietknięte, nawet według forumowych standardów loafersy z kutasami bez podszewki na Hiro (zdjęcie w wątku JBMDNS). Nie mogłem się zdecydować na normalny zakup, gdyż nie byłem pewien rozmiaru, ale za połowę ceny nie żal było ryzykować. Normalnie w Meerminach (Hiro, Olfe, Elton) mam rozmiar UK 9, a w trzewikach (Hiro) nawet 9,5. Tu trafił się rozmiar UK 8,5. Okazuje się że w moim przypadku był to strzał w 10. Są mocno dopasowane, ale skóra (skądinąd piękna), która nadawałaby się na rękawiczki rozciąga się bardzo łatwo i BEZ chemii przy drugim założeniu są zupełnie komfortowe.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Super :) Przyda się.

Ostatnio pytałem w sklepie Carminy to też pokazywali jakieś dokładne wymiary, ale niestety ich nie mam. Zapamiętałem jedynie swój rozmiar. 

Wnioski są takie, że A - producenci mają wszystko pomierzone B)  B - Nie wiadomo dlaczego nie pokazują nigdy takich rzeczy na stronach internetowych... Dziwny jest ten świat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
19 godzin temu, iskander napisał:

Panowie ma ktoś Yanko na 960G i ma porównanie do rozmiarówki meermina na hiro E (chukka lub trzewiki) lub Elton ?

Jak wyżej. Elton i Hiro E są dużo węższe. Jeśli 960G dobrze pasuje, to Hiro/Elton E będą za ciasne.

Tutaj moje porównanie (F znaczy tam meerminowe E, a G – meerminowe EEE): 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 6 months later...

Witajcie,

z okazji black friday zdecydowałem się na zakup mojej pierwszej pary od Meermina. Wybrałem zamszowe Chelsea Boot na kopycie Hiro, tęgość E w rozmiarze 6,5 UK. Okazało się, że o ile lewy but dobrze przylega do stopy i może delikatnie tylko ugniata palce (myślę, że kwestia rozbicia), to prawy niestety ściska palce i jest odczuwalne śródstopie. Na długość buty wydają się być w porządku. Nigdy nie obcowałem z butami Meermina i zastanawiam się czy warto je zostawić i dać czas na rozbicie, czy jednak nie ma na to szans i lepiej zwrócić?

405960869_353435093900399_2854232836893181889_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mily napisał:

Witajcie,

 

z okazji black friday zdecydowałem się na zakup mojej pierwszej pary od Meermina. Wybrałem zamszowe Chelsea Boot na kopycie Hiro, tęgość E w rozmiarze 6,5 UK. Okazało się, że o ile lewy but dobrze przylega do stopy i może delikatnie tylko ugniata palce (myślę, że kwestia rozbicia), to prawy niestety ściska palce i jest odczuwalne śródstopie. Na długość buty wydają się być w porządku. Nigdy nie obcowałem z butami Meermina i zastanawiam się czy warto je zostawić i dać czas na rozbicie, czy jednak nie ma na to szans i lepiej zwrócić?

 

405960869_353435093900399_2854232836893181889_n.jpg

Zwrócić.

Jeśli buty nie pasują, nie trzymaj ich na siłę.

Doszedłem do tego po latach błędów ;)

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Velahrn dziękuje za odpowiedź.

Zaciekawiło mnie jeszcze, że buty są niesymetryczne. Dlatego pozwolę się zapytać bardziej doświadczonych kolegów, czy to normalne, że lewy but na zdjęciu jest zdecydowanie bardziej „zadarty” do góry niż prawy? Dodatkowo mam wrażenie, że prawy but ze zdjęcia jest jakiś pochylony w kształt litery „C”. Co o tym myślicie? Z góry dziękuje 🙂

403416255_313511818223874_375111275910027709_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mily napisał:

@Velahrn dziękuje za odpowiedź.

Zaciekawiło mnie jeszcze, że buty są niesymetryczne. Dlatego pozwolę się zapytać bardziej doświadczonych kolegów, czy to normalne, że lewy but na zdjęciu jest zdecydowanie bardziej „zadarty” do góry niż prawy? Dodatkowo mam wrażenie, że prawy but ze zdjęcia jest jakiś pochylony w kształt litery „C”. Co o tym myślicie? Z góry dziękuje 🙂

 

 

Nie jest to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.