Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wiem  powinienem się zmieścić w model Hiro czy jakiś inny model Meermin ma więcej miejsca na podbicie?

Elton ma trochę wyższe podbicie i jest wizualnie dłuższy/smuklejszy. Jest większa szansa że będzie mniejsze rozwarcie. Ale rozmiar zostawiłbym ten sam. Mam ok 275 mm, czyli o 1 cm mniej niż Ty i 9 jest ok. Z 8,5 się męczyłem i musiałem rozbijać. Nie warto.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pablocito napisał:


Elton ma trochę wyższe podbicie i jest wizualnie dłuższy/smuklejszy. Jest większa szansa że będzie mniejsze rozwarcie. Ale rozmiar zostawiłbym ten sam. Mam ok 275 mm, czyli o 1 cm mniej niż Ty i 9 jest ok. Z 8,5 się męczyłem i musiałem rozbijać. Nie warto.

A jak ma sie model Elton do YANKO Oxford Cap Toe 558 G Black? Yanko są dostępne z polskiej dystrybucji a to plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, motpaw napisał:

Przejrzałem buty Crownhill w Poszetce i ten model Oxford (New York) wydaje mi się jakiś taki za bardzo zaokrąglony, jak dla dziadka

Crownhille masz też w bergu: https://emanuelberg.com/pl/akcesoria/mezczyzna/kategorie.html/obuwie?brand=CROWNHILL+SHOES 

"Zaokrąglone" modele zazwyczaj są obszerniejsze w palcach i podbiciu, więc coś za coś...

edit: o Meerminach z Twoim podbiciem bym zapomniał, chyba że znajdziesz w tęgości G. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gocławianin napisał:

Crownhille masz też w bergu: https://emanuelberg.com/pl/akcesoria/mezczyzna/kategorie.html/obuwie?brand=CROWNHILL+SHOES 

"Zaokrąglone" modele zazwyczaj są obszerniejsze w palcach i podbiciu, więc coś za coś...

edit: o Meerminach z Twoim podbiciem bym zapomniał, chyba że znajdziesz w tęgości G. 

Mają model G (wide) ale akurat wyprzedany 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, motpaw napisał:

I już ta tęgość G powinna być dobra na moje stopy z wymiarami jak wyżej + wysokie podbicie? Jakie rozwarcie jest akceptowalne w oxfordach?

Ja nie zmieściłem się w Hiro F i Elton. Za to w Hiro G tak, i to 0,5 rozmiaru mniejsze. Moja większa stopa ma ~28,2 cm długości i ~10,5 cm szerokości (pomiar szerokości pewnie jest niedokładny). Zobacz ten post: 

Musisz liczyć się z ryzykiem zwrotu (ale widzę, że teraz można za 15€).

Ostatecznie wziąłem Patine na Ina G i zrobiłbym to ponownie (ładniejsze kopyto niż Hiro G):

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Parker napisał:

Ja nie zmieściłem się w Hiro F i Elton. Za to w Hiro G tak, i to 0,5 rozmiaru mniejsze. Moja większa stopa ma ~28,2 cm długości i ~10,5 cm szerokości (pomiar szerokości pewnie jest niedokładny). Zobacz ten post: 

Musisz liczyć się z ryzykiem zwrotu (ale widzę, że teraz można za 15€).

Ostatecznie wziąłem Patine na Ina G i zrobiłbym to ponownie (ładniejsze kopyto niż Hiro G):

 

 

Miałeś może styczność z Partigiani 7748 Black Oxford? Jak ogólnie opinie o butach Partigiani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pi_senny napisał:

Kompletna bzdura. Zresztą nie pierwsza z ich strony. To nie są buty na wysokie podbicie i przy swoim rozmiarze nie ma opcji abyś wszedł w 42.5

Zmierzyłem obwody i wyszło lewa: tęgość śródstopia 24,8; tęgość podbicia 29 / prawa: długość 28,3; szerokość 10,2; tęgość śródstopia 24,6; tęgość podbicia 28 czyli spore podbicie przy wąskim śródstopiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pi_senny napisał:

Kompletna bzdura. Zresztą nie pierwsza z ich strony. To nie są buty na wysokie podbicie i przy swoim rozmiarze nie ma opcji abyś wszedł w 42.5

Mam te buty w dokładnie tym rozmiarze, ale w zamszu. Podbicie faktycznie jest wyższe, ale to względem np. Yanko na 915. Szerokość też daje trochę więcej luzu. Ogólnie zgadzam się, do tak wysokiego podbicia jak kolegi 42.5 mogą nie dać rady, ale 43 bym przemyślał.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, john220 napisał:

Mam te buty w dokładnie tym rozmiarze, ale w zamszu. Podbicie faktycznie jest wyższe, ale to względem np. Yanko na 915. Szerokość też daje trochę więcej luzu. Ogólnie zgadzam się, do tak wysokiego podbicia jak kolegi 42.5 mogą nie dać rady, ale 43 bym przemyślał.

Szkoda, że na tej stronie mają te berwicki na starym kopycie-156. Nowe podobno jest smuklejsze i lepiej się prezentują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, john220 napisał:

Mam te buty w dokładnie tym rozmiarze, ale w zamszu. Podbicie faktycznie jest wyższe, ale to względem np. Yanko na 915. Szerokość też daje trochę więcej luzu. Ogólnie zgadzam się, do tak wysokiego podbicia jak kolegi 42.5 mogą nie dać rady, ale 43 bym przemyślał.

A masz może porównanie Berwick 3010 do Meermin Hiro G? :) Meerminy wydają mi się ładniejsze.

Edit: głownie chodzi o miejsce na podbicie i śródstopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Takie pytanie - nosząc Yanko 961 (tęgość "G") jest sens zawracać sobie głowę Meerminem Hiro (tęgość "E")? Wspomniane Yanko mam w rozmiarze 7,5 UK, które były "przylegające", wymagały bolesnego rozchodzenia i teraz są tak "przyjemnie przylegające". Mierzyłem kiedyś Hiro 7,5 UK i były od początku za ciasne. Czy rozmiar bądź pół w górę może rozwiązać problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ciasteczkowy napisał:

Takie pytanie - nosząc Yanko 961 (tęgość "G") jest sens zawracać sobie głowę Meerminem Hiro (tęgość "E")? Wspomniane Yanko mam w rozmiarze 7,5 UK, które były "przylegające", wymagały bolesnego rozchodzenia i teraz są tak "przyjemnie przylegające". Mierzyłem kiedyś Hiro 7,5 UK i były od początku za ciasne. Czy rozmiar bądź pół w górę może rozwiązać problem?

Ja mam 961 w UK 9 i Hiro w UK 9,5 - na pewno jest inne odczucie, bo Hiro jest mimo wszystko węższe w palcach, ale poza tym fitują dość podobnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.