Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

@pablocito

A czy będzie miało znaczenie to, że Elton to były penny loafersy, a teraz mam na oku wysokie balmorale?

W sensie czy może być tak, że producent zmienia proporcje w kopytach ze względu na to, iż dany model nie jest sznurowany?

Jak nie, to niedługo pojawią się na ryneczku czarne balmorale od Meermina, bo cena była stosunkowo okazyjna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocito
A czy będzie miało znaczenie to, że Elton to były penny loafersy, a teraz mam na oku wysokie balmorale?
W sensie czy może być tak, że producent zmienia proporcje w kopytach ze względu na to, iż dany model nie jest sznurowany?
Jak nie, to niedługo pojawią się na ryneczku czarne balmorale od Meermina, bo cena była stosunkowo okazyjna.
 

Trudno mi powiedzieć. Nie mam loaferów Meermina, ale buty sznurowane zawsze zostawiają jakieś pole manewru w przeciwieństwie do wzuwanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam Panowie.

Planuję kupić następujące oxfordy: https://eu.meermin.com/collections/mens-oxfords/products/101509-copper-antique-calf-e 

Absolutnie nie mam doświadczenia z rozmiarami. Jedyne buty skórzane jakie mam to oxfordy z Ryłko (rozmiar EU 41). Moja długość stopy wynosi 27,3 cm. Wg rozmiarówki Ryłko ta długość stopy wskazuje na rozmiar większe, czyli 42, które odpowiadają rozmiarowi 9 UK. Z drugiej strony, na witrynie Meermina widnieje rozmiarówka pokazująca, że 9 UK to 43 EU. 

I komu tu teraz wierzyć? Co byście doradzili Panowie? 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie 42 odpowiada nie UK9, tylko UK8 i tak jest u Meermina. UK 9 to 43. Nie wiem jak jest w Rylko. Długość Twojej stopy wskazuje, że moim zdaniem powinieneś wziąć 8UK lub 8,5 w zależności, czy masz szeroką, czy wąską stopę i od podbicia, generalnie Meerminy na kopycie Hiro wypadają trochę ciaśniej niż sieciówkowe odpowiedniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pablocito napisał:

Normalnie 42 odpowiada nie UK9, tylko UK8 i tak jest u Meermina. UK 9 to 43. Nie wiem jak jest w Rylko. Długość Twojej stopy wskazuje, że moim zdaniem powinieneś wziąć 8UK lub 8,5 w zależności, czy masz szeroką, czy wąską stopę i od podbicia, generalnie Meerminy na kopycie Hiro wypadają trochę ciaśniej niż sieciówkowe odpowiedniki.

Rozumiem. W swoim FAQ wspomnieli, że w przypadku niezdecydowania między dwoma rozmiarami, należy wybrać ten nieco większy. W tej sytuacji 8.5 UK wydawałby się najlepszym rozwiązaniem.

A tak z innej beczki - jakie macie doświadczenie z czasem oczekiwania na dostawę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czy warto Waszym zdaniem kupić te buty (w regularnej cenie)?
https://eu.meermin.com/products/114414-copper-alicante-suede-e?variant=34610460360749#

Mam kilka par Meermin, głównie na kopycie Hiro, w rozmiarze 7,5. Po pewnym czasie buty nabrały dopasowania i stały się wygodne, ale rozchodzenia niemal w każdym przypadku było dość bolesnym doświadczeniem.

Tutaj producent zachwala elastyczność i miękkość butów, co akurat nigdy mi sie z tą marką nie kojarzyło.
Miał ktoś doświadczenie z takimi butami? Czy rzeczywiście jest tak lekko i przyjemnie mimo szycia goodyerem?

Zastanawiam się również nad rozmiarem - czy warto zejść połówkę niżej względem sznurowanych na hiro?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Karol G. napisał:

Czy warto Waszym zdaniem kupić te buty (w regularnej cenie)?
https://eu.meermin.com/products/114414-copper-alicante-suede-e?variant=34610460360749#

Mam kilka par Meermin, głównie na kopycie Hiro, w rozmiarze 7,5. Po pewnym czasie buty nabrały dopasowania i stały się wygodne, ale rozchodzenia niemal w każdym przypadku było dość bolesnym doświadczeniem.

Tutaj producent zachwala elastyczność i miękkość butów, co akurat nigdy mi sie z tą marką nie kojarzyło.
Miał ktoś doświadczenie z takimi butami? Czy rzeczywiście jest tak lekko i przyjemnie mimo szycia goodyerem?

Zastanawiam się również nad rozmiarem - czy warto zejść połówkę niżej względem sznurowanych na hiro?
 

Miałem unlined loafersy od Meermina i są o wiele wygodniejsze od zwykłych butów na tym samym kopycie (mówię o Hiro). Tam nie ma rozchadzania, tylko proces dopasowywania do stopy. 
Jeśli chodzi o rozmiar, to sam Meermin chyba zaleca zejście o pół rozmiaru względem Hiro, więc tego bym się trzymał. Ja miałem hiro unlined w tym samym rozmiarze co inne modele i, no cóż, pięta wylatywała. 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Cześć, za miesiąc mam ślub i chcę kupić porządniejsze buty :) wybór padł na meermin, do tej pory miałem jakieś buty z ccc, więc nie mam doświadczenia. Poproszę o poradę odnośnie rozmiaru i modelu, wymiary stopy: Prawa długość 28,3cm, szerokość 10,2cm; Lewa długość 28,5cm, szerokość 10,6cm. Z tabelki wybrałem model Black Oxford Hiro w rozmiarze UK 10, będzie ok? :) 

Edit: Mam dość wysokie podbicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pi_senny napisał:

Nie mam doświadczenia z innymi kopytami, lecz przy hiro istnieje duże ryzyko, że rozwarcie będzie wizualnie nieakceptowalne, a ucisk w podbiciu nie do zniesienia. 

Rozważyłbym Crownhill lub Patine. Pierwszą markę masz dostępna w Poszetce.

Przejrzałem buty Crownhill w Poszetce i ten model Oxford (New York) wydaje mi się jakiś taki za bardzo zaokrąglony, jak dla dziadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.