Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przerabialiśmy ten temat na Berwickach. Ktoś wrzucił zdjęcie popsutych Berwicków i natychmiast znalazła się grupa miłośników Berwicków odsądzająca go od czci i wiary, na dowód publikując zdjęcia swoich perfekcyjnych butów. Pojawiły się oskarżenia o kłamstwa, manipulacje i brukanie dobrego imienia Berwicków.

Teraz mamy powtórkę z rozrywki, tym razem z Meerminem w roli głównej. Ludzie, dajcie spokój, to tylko buty.

PS. Sprzedam Meerminy;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ciasteczkowy napisał:

Niedawno przerabialiśmy ten temat na Berwickach. Ktoś wrzucił zdjęcie popsutych Berwicków i natychmiast znalazła się grupa miłośników Berwicków odsądzająca go od czci i wiary, na dowód publikując zdjęcia swoich perfekcyjnych butów. Pojawiły się oskarżenia o kłamstwa, manipulacje i brukanie dobrego imienia Berwicków.

Teraz mamy powtórkę z rozrywki, tym razem z Meerminem w roli głównej. Ludzie, dajcie spokój, to tylko buty.

PS. Sprzedam Meerminy;)

Myślę, że nie przesadzajmy też w drugą stronę, że już o nic zapytać nie można czy nic powiedzieć . Kolega wrzucił bardzo zajechane buty z dopiskiem (tyci prowokującym imo ;) , że tak mogą wyglądać nasze buty meermin po jednym sezonie. Nie mam żadnej pary w takim stanie po nawet 5 czy więcej sezonach, żadnego producenta, a raczej nie jestem rekordzistą w liczbie i możliwości rotowania. Zatem naturalne chyba jest, że ww. sytuacja wydaje się niestandardowa, intrygująca i budzi zainteresowanie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
W dniu 17.05.2019 o 11:57, eye_lip napisał:

Dziś dojechały moje loafersy zamówione na trunk show. To moje pierwsze Meerminy. Mają sporo różnych małych niedoskonałości, ale muszę przyznać że jakość zastosowanej skóry na cholewce jak i podszewce jest wyśmienita, jestem pod wrażeniem, do tego świetnie leżą na stopie. Za 688pln (z darmową wysyłką) nic lepszego się nie znajdzie.2d5d6e952feddbb0522671a2ca8ceba7.jpgc8e1404962cf0d8391a8a8a0a21c9933.jpg

  @eye_lip jak oceniasz zamsz po pół roku użytkowania? Zaznaczone przeze mnie łączenie to pełne wywinięcie, czyli lamówka czy zszycie dwóch
kawałków z widocznym brzegiem każdego z tych kawałków skóry?
Faktycznie kopyto jest tak szczupłe i cholewka tez mocno wytaliowana (kopyto Ron E), jak na zdjęciach prezentowanych na stronie Meermin?
Pięta szeroka jak w większości butów hiszpańskich?

meermin.jpg

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakoś dużo w nich nie chodziłem, ale zamsz jest świetny, łączenie tak jak piszesz, dwa kawałki na sztorc, z surowymi bokami. Co do kopyta to jest wąskie, ja noszę głównie takie bo mam szczupłe stopy, piąta raczej normalna nie mam porównania do innych butów poza Yanko z tego regionu.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakoś dużo w nich nie chodziłem, ale zamsz jest świetny, łączenie tak jak piszesz, dwa kawałki na sztorc, z surowymi bokami. Co do kopyta to jest wąskie, ja noszę głównie takie bo mam szczupłe stopy, piąta raczej normalna nie mam porównania do innych butów poza Yanko z tego regionu.
 
 

Brałeś swój standardowy rozmiar?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pary na Hiro w tym samym rozmiarze. Czwarta para (unlined loafers w zamszu na Hiro) do mnie jedzie. Wszystkie 3 (4) w rozmiarze 8.5UK.
1. Zamszowe chukka na dainite - najbardziej dopasowane na początku z wszystkich, ale nie ciasne, poza jednym miejscem - prawa stopa na wysokości małego palca. Po czasie ładnie się ułożyły. Oczywiście "luźne" trzymanie pięty, ale przez dopasowanie nie mam z tym problemu.
2. Monk boots z museum calf na skórzanej podeszwie - jak wyżej, ciasne w tym samym miejscu, pięta luźnawa, ale miałem więcej miejsca na szerokość, ale nie zmieniłbym rozmiaru.
3. Chelsea z licówki na dainite - ciasne tak samo w tym samym miejscu, poza tym wygodnie, pięta chyba najszersza z tych trzech, ale stopa się trzyma. 

Podsumowując, w żadnym przypadku nie zmieniłbym rozmiaru, czy to w górę, czy w dół. Po lekkim rozejściu ucisku w palcach nie ma, pięta akurat w moim przypadku jest akceptowalna.
Wiem, ze problem z tym kopytem rozwiązuje Yanko na 915F (wg mnie jest szerzej w palcach a trzymanie pięty to niebo a ziemia), ale możliwość kupna butów ze skóry tej jakości w tych pieniądzach (zwłaszcza na ebayu) nie pozwala mi na porzucenie Meermina ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Panowie,
 
W moich Meerninach po trzech latach przetarły mi się przeszycia w podeszwie. Buty regularnie zabezpieczalem tłuszczem do skór do podeszw. Złożyłem reklamacje, ale uznali ją za niezasadną. Szczerze mówiąc jestem rozczarowany, że po tak szybkim czasie przetarły się przeszycia. Najbardziej zawiodłem się jakością i podejściem producenta do sprawy. Nie jest to budowaniem długotrwałej relacji z klientem. Gdzie mógłbym dokonać renowacji tych butów i ponownego szycia?
Ponadto dodam, że skóra na wysokości dużego palca przetarła się od wewnętrznej strony.

IMG_20200212_063451.jpg

IMG_20200212_063403.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tłuszcz trzeba zareklamowaćdefault_wink.png

.. a na poważnie tłuszcz odżywia i impregnuje, ale nie sprawia że podeszwa się nie ściera.

Ba, z moich doświadczeń wynika, że tłuszcz zmiękcza podeszwę i sprawia, że ściera się ona szybciej.
Na zdjęciach ciekawi mnie jedna rzecz: nie widać przetartych szwów na podeszwie, a but woła jeść. To wyglada jakby szwy puściły mimo, iż nie zostały przetarte od spodu.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.