Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, h8r3d napisał:

Szybkie porównanie dla potomnych jeszcze.
Nosząc yanko śmiało mogę powiedzieć, że meerminów bym już nie kupił. Nie ma podjazdu przede wszystkim jeśli chodzi o wygodę. Kopyta kwestia gustu, ale tutaj moim zdaniem też na plus dla yanko.

125838486_1244132875957995_4731988572983212023_n.thumb.jpg.76072f122367f4aeef5aca72d8aee357.jpg

126212257_2855297588028399_6404203788664949008_n.thumb.jpg.905eecc92e38cb9d115ad4886997d2b9.jpg

Mam dwie pary meermina na hiro i są dla mnie tak samo wygodne jak yankowe 960. Mogę w obu chodzić cały dzień i jest mi wygodnie. Nie ma dynamiki 915, ale ten dylemat wczesnego dandysa mam już za sobą 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mają poczucie humoru w tym Meerminie: "Because of the discounts, product and nature of this Event, all orders made during this sale will be final, and so no returns or exchanges will be accepted."

 

Chyba na głowę upadli. Tym bardziej, że nawet im się nie chciało zdjęć zrobić tych uszkodzeń. Będą pozwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2020 o 14:55, mlesniowski napisał:

Zastanawiam się nad doborem odpowiedniego kopyta i rozmiaru — w Yanko na kopycie 915 F 6.5 UK czuje się cudownie, idealnie trzymają mi pięte i zostawiają miejsce na palce. Berwicki na kopycie 180 (F/G) 6 UK wymagały już solidnego rozchodzenia w okolicy palców. Może ktoś z większym doświadczeniem ma jakąś sugestie?

mam y915 6,5 a meermin hiro / park 7, przymierzałem 6.5 meerminy i było tak ciasno, że nie do zniesienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po outletowym strzale w ciemno, wracam z porównaniem rozmiarów. Zamówiłem monki na Hiro 6,5 UK i niestety okazały się być za ciasne — ledwo zapinam klamerki, a naprawdę nie mam wysokiego podbicia. Wydaje mi się, że rozmiar 7 UK byłby odpowiedni. Szkoda, bo chętnie bym sobie je zostawił.

Do tej pory miałem przyjemność z monkami Yanko na 915F 6.5 UK które jest na mnie idealne (trzyma w pięcie, nie ciśnie w palcach), monkami Yanko na 960G 6.5 UK które mają już za dużo luzu (mniejsze są za ciasne) oraz Berwickami 3567 6 UK (kopyto było opisywane jako F/G, raczej jest dość wąskie) które oprócz palców pasują idealnie, a po rozchodzeniu nie mam problemu żeby spędzić w nich intensywny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nikosobo napisał:

Macie pomysł co byłoby meerminowym najbliższym odpowiednikiem 960G yanko? Rozmiar 9UK na tym kopycie jest dla mnie idealny. Może ten punkt odniesienia i doświadczenie któregoś z forumowiczów pozwoli mi uniknąć rozczarowań.

Nie ma prostej odpowiedzi. Każdy ma inną stopę (niektórzy, w tym ja, nawet dwie inne ;)). U mnie porównanie kopyt Meermina z Yanko 960 wygląda tak:

  • Yanko 960 G 9UK (oxfordy) – od początku wygodne, sporo miejsca na palce i przed nimi (but łamie się w sposób wskazujący, że jest tam jeszcze luz), po rozchodzeniu przyszwa prawie całkowicie się schodzi.
  • Meermin Rui F 9UK (trzewiki derby) – obecnie wygodne, ale musiały się trochę rozciągnąć w palcach (widać to na skórze).
  • Meermin Elton F 9UK (oxfordy) – za ciasne w podbiciu, prawie nie da się włożyć stopy. Odesłane.
  • Meermin Hiro F 9UK (oxfordy) – jak wyżej, mimo że szersze (więcej miejsca na palce) i krótsze niż Elton. Odesłane.
  • Meermin Hiro G 8.5UK (oxfordy) – wygodne, przyszwa całkowicie się schodzi i jest w niej jeszcze miejsce. Gdyby się jeszcze dopasowały do stopy, to prawdopodobnie byłyby trochę za duże. Kopyto wizualnie obszerne, moim zdaniem nieciekawe w porównaniu do Yanko 962 G i Patine Ina G (porównywałem do innych czarnych oxfordów cap toe). Odesłane.
  • Meermin Hiro G 9UK (oxfordy) – nie przymierzałem, bo byłyby za duże. Odesłane.
  • Meermin Ron F 9UK (loafersy) – dobre w palcach, ale za luźne w pięcie. Odesłane.
  • Meermin Ron F 8.5UK (loafersy) – za ciasne w palcach i na długość. Zaryzykowałem i nie odsyłałem, tylko oddałem do rozciągnięcia szewcowi. Teraz wydają się akceptowalne, ale nie zdążyły przejść poważnych testów.

Może uda Ci się wstrzelić, ale musisz być też gotowy na ewentualny zwrot. :) 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mam za sobą zakup pierwszych Meerminów - postawiłem na derby na kopycie RUI i leżą bardzo przyzwoicie. Jeśli miałbym się czepiać to wolałbym może minimalnie mniej miejsca w palcach. Jakościowo jestem mile zaskoczony, najsłabszy punkt to sztywna gumowa podeszwa.

Kupowałem w promocji na BF i dostałem właśnie kupon o wartości 25% pierwszego zamówienia, więc zaczynam myśleć o kolejnym zakupie :)

Czy ktoś z Was ma ich lotniki na kopycie Jim/Mark? Moje Yanko na kopycie 961G leżą w rozmiarze 9UK bardzo dobrze, Meerminowe RUI 9UK jak wyżej. Czy jest szansa żeby przyszwa się ładnie schodziła przy Meerminowej tęgości E?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.