Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Otrzymałem dzisiaj Meermin. Jakość wykonania tragiczna. Na nogach pewnie tego nie widać ale w rękach w porównaniu do CS wyglądają jak zrobione... hmm przez Chińczyka za miskę ryżu. Chyba miałem zbyt wysokie oczekiwania. Loake za 1300 zł są moim zdaniem adekwatnie droższe.
Rozmiarowo wypadają mniejsze o pół rozmiaru od Loake. Podeszwa już porysowana, na rantach pełno zadziorów, gdzie nie gdzie wychodzi klej. 7df407f0201011bff5bd9c15a59ac984.jpg
bee13dbf075daac5861cb06138cb947d.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety QC bywa zawodne w przypadku, przynajmniej niektórych, producentów z Hiszpanii. Jeśli płaciłeś PayPalem, sprawdź czy nie mają nadal aktywnej oferty na oddanie kosztu odesłania produktu. Miałem kiedyś secondsy Meermina z EBay i były staranniej zrobione, niż na fotach wyżej.

Sidenote - mając ok. 400 EUR na buty, nie kupiłbym Carminy mając TLB Artista jako alternatywę, przy założeniu że wzornictwo się podoba i kopyto pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety QC bywa zawodne w przypadku, przynajmniej niektórych, producentów z Hiszpanii. Jeśli płaciłeś PayPalem, sprawdź czy nie mają nadal aktywnej oferty na oddanie kosztu odesłania produktu. Miałem kiedyś secondsy Meermina z EBay i były staranniej zrobione, niż na fotach wyżej.

Sidenote - mając ok. 400 EUR na buty, nie kupiłbym Carminy mając TLB Artista jako alternatywę, przy założeniu że wzornictwo się podoba i kopyto pasuje.

Dzięki za przypomnienie o TLB. Trafiłem na nich przez patine.pl i zapomniałem, że chciałem po nie sięgnąć. 

 

Jedna rzecz mnie zdziwiła. Ten model loafersów, który mnie interesuje ma akurat gumową podeszwę: https://www.tlbmallorca.com/117-artista-goya-shoe-ante-suede

 

a inny kolor już nie https://www.tlbmallorca.com/products/396

 

Zastanawia mnie jaki jest klucz podejmowania takich decyzji przez producenta. 

Nie mam obsesji na punkcie skórzanych spodów ale mimo wszystko - interesujące.

 

Chciałem zamknąć się w granicach 400€ ale skuszony pozytywnymi opiniami popularnych ostatnio szewców z Nashville, pomyślałem - może będzie tanio i dobrze :)

Wyszło jak zwykle.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Drodzy forumowicze,

Zachęcony letnią wyprzedażą, postanowiłem dać szanse marce Meermin. Wybór padł na unlined soft calf loafers.

Po rozpakowaniu obuwia mam pewien dylemat, w którego rozwianiu prosiłbym bardziej doświadczonych. Otóż jak widać (bądź nie) na załączonych zdjęciach, mam dziwne wrażenie jakby oba buty pochodziły nie od pary. But prawy wygląda jakby był zrobiony ze skóry ziarnistej, natomiast lewy charakteryzuję się bardziej licowym wyglądem. Czy sądzicie, że wygląda to dziwnie i powinien je odesłać, czy to tylko moje dziwne odczucie, którym nie należy się martwić? To mój pierwszy kontakt z tą marką i rzeczywiście potwierdziły się wszystkie wcześniej opisane tu doświadczenia - jakość wykończenia na zdecydowanie niższym poziome niż w dotychczas posiadanych przeze mnie TLB, Yanko, CS czy nawet Berwickach, ale skoro to inna półka cenowa, to i porównanie jest raczej nietrafne.

Odpowiedź z ich customer service: "(...) sometimes some softcalf leather can be more granulated than other when we make the pair, but it is part of the soft calf shoes. But on the pictures provided we can not appreciate both shoes look completly different. We could accept an echange order for the same shoes but we are out of stock of this style". 

Trochę zabawne, że są out of stock, skoro mogę je swobodnie zamówić...

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

image6.thumb.jpeg.854e2f7bfe804e1d02b04830aa5dbd93.jpeg

 

 

 

 

image4.thumb.jpeg.bc8b19cae34c8376a0722ee5ec323674.jpegimage3.thumb.jpeg.55166b8c7e73ec2a2a38f8fea600870b.jpegimage1.thumb.jpeg.92d5c37e84152cd66558c82d5839f2d2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że Hiro i Elton trzeba brać pół rozmiaru większe, niż inne buty, nawet Yanko 915, a mam dość wąską stopę o średnio wysokim podbiciu. Albo zdrowo się pomęczyć, albo rozciągać u szewca.

Edit: Olfe też. Jedyne true to size to dla mnie Rui.

Z mojego z kolei 915 = Hiro = Olfe. Trudno tak generalizowac, to jest zawsze loteria troche:)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pierwszy raz zdecyduję się na buty Meermin i oczywiście zastanawiam się nad rozmiarem. Przejrzałem wątek i niestety nie znalazłem nic o kopycie HOK. Może jest na forum jakiś użytkownik tego kopyta?

Przeważnie noszę 8.5 UK (Yanko 915, Berwick), stopa długości 278mm, a doradca z Meermina podpowiada rozmiar 8 UK. Trochę mnie to zdziwiło, bo rozważałem między 8.5 i 9 UK.

Będę wdzięczy za każdą sugestię, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.