Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim,

 

zaraz wprowadze w temat. Jakis czas zamierzam kupic druga pare loafersow, choc mozliwe, ze nawet zostanie ona jedyna poniewaz buty (SS), ktore posiadam, jakos zaczynam oceniac (paradoksalnie po dlugim czasie) za ciasne.


Teraz tak. Mialem przyjemnosc naraze probowac 2 modele od berwicka, tegosc G, jedno z uszym kopytem jedno z szerszym (08). Wiec przymierzylem 41,5 i 42, ale w oba modelach mi jakos sie nie dopasowalo...byc moze, ze w sklepie by mi innaczej doradzyli, ale...w jednym spoko, ale malo przestrzeni na palce i w drugim duzy luz (moim zdaniem) na piecie. Wiem, ze cos mozna zapietkem wyregulowac, ale nigdy sie z tym nie spotkalem, wiec postanowilem szukac dalej. Buty zwrocilem.

 

Wspomne, ze tassel loafersy od SS mam w rozmiarze 41, ktory moze nawet jeszcze o pol rozmiaru naciagnolem (podatek poniesza moje stopy, ale az do "dzis" mi sie w nich fajnie chodzilo-co prawda, spacery byly krotkie).

 

Zamowilem wiec od SS podobne 41,5 zeby sprobowac > za male (wiec zamowie 42 i 42,5 moze wypali)...

 

Teraz pointa...MEERMIN przedstawil fajne loafersy>

 

https://www.meermin.es/en/11441422130000se-13-114414-copper-alicante-suede-e-cobre.html

Z marka mam 2 doswiadczenia. Zle kiedy mi sie wybil gwozdzik pod palcami pierwszy dzien noszenia. Dobre, bo zaraz sciagnely je i zworcili $.

 

Co myslicie o tych loafersach.

 

Ewentualnie sie zastanawialem nad loake, chociaz fajnie byloby w koncu najpierw przymierzyc jak kupowac i zwracac (https://www.lepremier.pl/loake-shoemakers-eton-brown-suede,3,1253,2065)

 

Bede wdzieczliwy za pare slow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie,

przepraszam za dublowanie posta, ale mam ograniczony czas na decyzję. Potrzebuje informacji na temat kopyta New Rey od Meermina, czy polecacie pójść pół rozmiaru w górę w stosunku do standardowego rozmiaru ?

Po drugie, jak klasyfikuje się Linea Maestro w porównaniu z innymi markami ? Czy to jest coś pomiędzy Yanko a Carmina ? (specjalnie wymieniam marki, które pochodzą z tej samej "rodziny"). Czy one są szyte w Chinach czy w Hiszpanii ?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Panowie,

przepraszam za dublowanie posta, ale mam ograniczony czas na decyzję. Potrzebuje informacji na temat kopyta New Rey od Meermina, czy polecacie pójść pół rozmiaru w górę w stosunku do standardowego rozmiaru ?

Po drugie, jak klasyfikuje się Linea Maestro w porównaniu z innymi markami ? Czy to jest coś pomiędzy Yanko a Carmina ? (specjalnie wymieniam marki, które pochodzą z tej samej "rodziny"). Czy one są szyte w Chinach czy w Hiszpanii ?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Cześć,

nie wiem jakie kopyto Yanko nosisz, ale mam Meerminy na tym kopycie i noszę identyczny rozmiar jak Yanko 915. Odnośnie jakości skóry to posiadam dokładnie ten model: http://www.e-meermin.com/grupoMTO.php?idGrupo=515 i IMHO jest duuużo lepsza niz Yanko, nie wiem czy Meermin stosuje taką samą skórę do wszystkich modeli z tej linii. Niestety nie mam porównania do Carminy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę, co robić z tym fantem. Znalazłem na eBayu takie buty.

IMG_20180716_165619322.thumb.jpg.ceb5d2d16cd0670103624d11be094523.jpgIMG_20180716_165624015.thumb.jpg.12d52ccff4a06c76d449ef619856ebb5.jpgIMG_20180716_170325239.thumb.jpg.ac0cd8fbf4c3c17f057942c3800b1059.jpg

Meermin, Linea Maestro na kopycie New Rey, które reklamowano jako super wąskie i dynamiczne. Wszystkiego się po nich spodziewałem, tylko nie tego, że z butów będzie mi wypadała pięta...może trochę przesadzam, ale musiałem założyć lekko grubszą skarpetkę i wciąż prawa stopa lekko się przesuwa góra-dół.

Na długość raczej nic mniejszego nie wcisnę, szerokość na wysokości palców i w śródstopiu też ok, tylko otwór na piętę ma moim zdaniem bardzo duży obwód. Czy Waszym zdaniem zwykłe zapiętki załatwią sprawę ?

Dla porównania z butami Bally, które mają może 1cm szerszy obcas, ale przy 6 dziurkach otwarcie cholewki jest znacznie węższe i super trzyma stopę.

IMG_20180716_171632050.thumb.jpg.41e74013a008ba0a2a5ceac816c27cd1.jpg

 

IMG_20180716_172429341.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, gajdowskip napisał:

Nie znam Meerminów, ale miałem podobny problem z Berwickami. Wszystko super oprócz pięty. Zapiętki nic nie załatwiły. Przyzwyczaiłem się do tego luzu, ale nie powtórzyłbym tej przygody

Rozumiem, u mnie podejrzewam, że grubsza skarpetka + zapiętek zlikwidują luz całkowicie, ale zastanawiam się nad sensem projektowania tak wielkiego otworu w najwęższym kopycie w ofercie. Ja do tego stopnia mam wąską stopę, że wkładam ją do tego buta bez łyżki, a New Rey miał być ultra-wąski. 

Poczekam co powie sprzedawca, choć nie umawialiśmy się na zwroty 😕 Wszystko, dosłownie wszystko w tych butach jest OK, skóra, cena, wykonanie, dokładnie model, o który mi chodziło, a latająca pięta wszystko psuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję porady. Jak dotąd, posiadam około 10par butów Yanko (kopyto 915, rozmiar 42,5 czyli 8,5UK).

W związku z tym, że Patine na dłuższy czas wstrzymało zamówienia MTO, wybór padł na Meermin. Chciałbym kupić dwie pary, double Monk oraz bootsy na zime, oba w kolorze ciemny brąz.

Które kopyto jest najbliższe 915 od Yanko i jak ma się rozmiarówka? Czy różnica w jakości pomiędzy tymi firmami jest znacząca? 

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam male doświadczenie z obiema markami, ale jeśli kopyto New Rey jest najwęższe w ofercie Meermina, to nawet nie chcę myśleć jakie są te szersze. W moim standardowym rozmiarze 9.5 UK (a polecali w New Rey pójść jeszcze 0.5 wyżej) pięta wyślizgiwała się z buta. Jeśli nosisz 915 to chyba może być tylko gorzej w Meerminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michal88 napisał:

Które kopyto jest najbliższe 915 od Yanko i jak ma się rozmiarówka? Czy różnica w jakości pomiędzy tymi firmami jest znacząca? 

Niewielka dla Ciebie pomoc, ale w 915 Yanko mi dość wygodnie (trzewiki - mocno wygodnie, półbuty - ciasno w podbiciu, ale po rozejściu się ujdzie - a zapewniano mnie że półbuty podbicia niższego nie mają :( ), natomiast Meerminy na kopycie Park były nie do zniesienia ciasne, głównie w podbiciu, ale na szerokość też słabo. I to większe o jeden pełny rozmiar UK :D Porównuję oxfordy - oxfordy
Jak inne kopyta - nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odebrałem swoje najnowsze (drugie już) zamówienie. Pierwsza moja para Meerminów była bardzo udana, więc zachęcony tym faktem tym razem zamówiłem dwie. Niestety co do obu z nich mam pewne zastrzeżenia - i już sam nie wiem, czy zasadne, czy może jednak przesadzam. W każdym razie do tej pory skazy tego typu (a nawet mniejsze) widywałem raczej na secondsach z ebaya. Do tego dział kontroli jakości Meermina po oględzinach uważa, że wszystko jest jak najbardziej w porządku 🤔. Sytuacja wygląda tak:

a) monki: widoczne przebarwienie na nosku lewego buta (nie są to żadne rysy, skóra jest nietknięta, wygląda raczej jak błąd w wybarwieniu skóry). Na całej parze są drobne przebarwienia czy mikrorysy, ale w porównaniu do tego są to niewidoczne pierdoły, na które nawet nie zwracam uwagi. Tutaj natomiast jest to bardzo widoczne, a obsługa sklepu utrzymuje, że na pewno powstało to w trakcie transportu 🙄 i że łatwo można zlikwidować za pomocą warstwy wosku, w co z doświadczenia też nie bardzo wierzę (a nie chcę na razie eksperymentować).

b) zamszowe oksfordy: tę parę byłbym bardziej skłonny zatrzymać, o ile nie zdecyduję się na zwrot monków. Na lewym bucie jest widoczna jasna smuga, która nie znika po przeczesaniu szczotką (po jej długości zamsz jest wyraźnie wytarty i przyklepany), wygląda to jak ślad po uderzeniu, być może podczas transportu - zignorować to? czy to wg Was wskazuje na średniej jakości skórę i lepiej oddać, póki można? Szczerze mówiąc moje zamszowe chukka (Berwick) po całym sezonie zimowym wyglądają lepiej i nie mają tego typu otarć...

No i na dokładkę milimetrowa dziura w zewnętrznej warstwie skóry na drugim bucie - mała, ale w miejscu pracy buta więc kto wie co z nią będzie... (dość trudno ją było złapać na zdjęciu, tu już na pewno przesadzam ;) ).

Co o tym sądzą forumowi eksperci? oddać, reklamować, zatrzymać?

#a.jpg

#b_1.jpg

#b_2.jpg

#b_3.jpg

#b_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem secondsy Meermina na Ebay. I zamsz był w dużo lepszym stanie. Tak wyglądają po roku użytkowania. Traktowane tylko impregnatem. Narazie brak renowatora.

Na moje oddał bym obie pary. ed56ab15c48a8e5bb58532483acd9d40.jpg

Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Trudno mi było uwierzyć w swoje szczęście - nie dość, że prawidła za małe o jakieś 2 numery, to jeszcze buty różnej długości. Jakość obsługi klienta ma z przyzwoitością mniej więcej tyle wspólnego co te prawidła z dopasowaniem do butów. Nie będę się nad tym jakoś szczególnie rozwodzić, ale dowiedziałem się m.in. że since our pairs are handmade there may be some slight variations.

 

Hiro 8,5a.jpg

IMG_0766.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.