Skocz do zawartości

Garnitury, marynarki - cena, styl, jakość


BadaBing

Rekomendowane odpowiedzi

Producent podaje, że jest z wełny i ma lekką konstrukcję. To dobrze.

Nie wiadomo jednak, jaka to wełna - jeśli jest to tkanina renomowanego producenta (w takim razie powinna być wszywka wewnątrz marynarki). Nie wiadomo, czy podszewka jest cała czy częściowa (paradoksalnie, marynarki z częściową podszewką wymagają starannego wykończenia szwów i są droższe), i z czego jest wykonana. Taka informacja jednak musi być na metce.

Trudniej będzie ustalić konstrukcję marynarki - klejonka, half- czy full canvas. Cena sugeruje produkt dobrej jakości, ale nie znam polityki cenowej firmy - niektóre walą ceny z kosmosu, po czym robią spore przeceny (vide: Vistula).

Najważniejsza sprawa to jednak dopasowanie - garnitur na zdjęciach na modelu może wyglądać super, na żywo na człowieku po prostu źle, albo wymagać sporych (kosztownych lub niepewnych co do rezultatu) przeróbek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć!

 

Chciałem zapytać się was o marki RTW wysokiej jakości które polecacie?

Jestem facetem o przeciętnej budowie i po kilku próbach szycia MTM uznałem, że nie ma to dla mnie sensu. Wolę kupić coś tańszego, lepszej jakości i dopasować u krawca. Jako student kupuję praktycznie tylko na wyprzedażach, ale nie spieszy mi się do komplementowania całej garderoby.

Wydaję mi się, że wyrosłem już też ze skupiania się na detalach dla samego tylko snobizmu i subiektywnie doszedłem do tego co uważam, za  warte posiadania . Dla przykładu: podobają mi się guziki perłowe i jestem skłonny do nich dopłacić, ale zupełnie nie zależy mi na ręcznym wszywaniu rękawów w koszuli czy monogramie. W większości rodzajów odzieży wydaje mi się, że znalazłem sensowny kompromis pomiędzy ceną, a jakością jaki i marki które to oferują. Niestety nie jeśli chodzi o marynarki.

Od kilku lat używam marynarki Pal Zileri blue label która jest zdecydowanie najlepsza jakościowo w całej mojej garderobie. To co mi się w niej podoba, a czego nie utrafiłem w „typowych” markach nawet tych kreujących się na satorialne:

Pełna konstrukcja full canvas

Wysoko wszyty rękaw

Jedwabna podszewka i ręczne wykończenia.

 

Ostatnio kupiłem granatową marynarkę SS, skądinąd to chyba najdroższa moja marynarka. Jak wiadomo lepsze wrogiem dobrego, nie mogę się do niej przekonać i czuję niedosyt. Dodam, że trochę marynarek przewinęło się przez moje ręce (od SS przez Eleventy, Tombolinii, Poszetkę czy Caruso) i nie mam poczucia, że znalazłem coś dla siebie.

 

Stąd pytanie do was drodzy forumowicze. Czy takie marynarki to faktycznie crème de la crème, rzadkość i trzeba szukać na zupełnie innej półce cenowej czy może są marki które nie życzą sobie dziesięciu tysięcy złotych i oferują takie detale? Jakie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.