Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, spiryt napisał:

taki dowcip tematyczny

Dlaczego Karel Got śpiewał "Laska Nebeska"?

...............

Bo mu dżinsy farbowały

Co ciekawe, nigdy nie zostałem tak ufarbowany :), żadna z moich koszul też nie. "Ubogacone" indygo za to zostało moje jasnobeżowe nubukowe buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki epizod sprzed kilku laty w sklepie Manufactum:

Wchodzi klient, podchodzi do obsługi i wyciąga z torby takie samo stojące levisy heritage itd.  za chyba 270 Euro. Jedna nogawka jest o jakieś 10-15 cm krótsza od drugiej. Mówi, że po zakupie wyprał jak kazali, czyli w pralce na lewej stronie. Obsługa, że jednak coś musiał źle zrobić, jaki proszek itd. On, że wszystko zrobił, jak kazali. Oni, że to nie ich wina i nie ma zwrotu, basta.  Wyszło na to, że ma jeszcze raz wyprać ... to zobaczymy. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... albo pogłębić. 😁

Wygląda na to, że para spodni została wykonana z niejednolitych kawałków materiału. Na pewno zdarza się to bardzo rzadko, ale jednak. W tego typu produktach denimowych skurczenie się materiału w pierwszych praniach jest zamierzone. To użytkownik dostaje dziewiczy materiał i robi robotę, która w spodniach z sieciówek jest już wykonana. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Zamówiłem sobie ostatnio dżinsy, o takie: https://edwin-europe.com/regular-tapered-jeans-yoshiko-left-hand-denim-12-6oz-100-cotton-blue-akira-wash-i030679-01-kr. Wyglądają super, ale niestety stan wypada trochę niżej niż się spodziewałem. Kojarzycie może dżinsy w podobnym kroju (luźne w udach, zwężane poniżej kolana), które miałyby jednak wyższy stan? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione w takim stylu to Lee Austin. Tylko one się dość mocno zwężają poniżej kolana.

Levi’s 511 tez lubie, ale one są raczej wąskie na całej długości. No i uważam ze jeansy selvedge od Uniqlo to sztos, tyle ze one też są bardziej slim niż tapered.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2021 o 22:49, Velahrn napisał:

No dobra, kupiłem z dryselvedge dwa kupony deadstocków denimu, jeden Kaihara:

eKw14dc.jpg

drugi Kuroki:

kxziv2V.jpg

Jak dojdą, to wspólnie z panem Błońskim zobaczymy, co da się z tego zrobić...

stacks-image-28008a2-1000x1000.jpg

Cofnąłem się trochę w postach i znalazłem to. @Velahrn udalo Ci się zlecic szycie z tego jeansu? Ciekawy jestem efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Cofnąłem się trochę w postach i znalazłem to. @Velahrn udalo Ci się zlecic szycie z tego jeansu? Ciekawy jestem efektu

Z tego akurat nie, ale z drugiego z zamówienia (ten z różową lamówką)

Ciekawa historia z tym denimem jest taka, że sprzedawca oznaczył go jako sanforised. Uszyłem sobie więc z niego spodnie... i skurczyły się o rozmiar w pasie. Po kolejnym praniu jeszcze o kolejne pół - w sumie półtora - i na tym się zatrzymały. Napisałem do sprzedawcy, przeprosił i sprawdził, że denim jest faktycznie unsanforised, po czym poprawił opis na stronie. Taaa - co ty nie powiesz, koleś.

Pan Błoński dokonał jakichś cudów - poza tym, on zostawia sporo materiału na przeróbki - i zdołał je poszerzyć ile trzeba (!!). Problem był jednak z długością - na długość straciły z 6-8 cm (!!). Ostatecznie są na kolejnej przeróbkę, będą miały mankiety, i tak zyskają odpowiednią długość. 

Pokaże je za ~4 tygodnie, gdy odbiorę je od krawca.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Bartek 00 napisał:

Czy ktoś miał takie Levisy jak te z linka z dodatkiem wełny? Jeżeli tak to jak się sprawują? Czy wełna "gryzie" podczas uzytkowania?  https://www.levi.com/PL/pl_PL/clothing/mezczyzni/dzinsy-511-slim/p/045115512

Wełny to tam jest śladowa ilość -  5%, za to poliestru aż 31… :-) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.