Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
W dniu 11.01.2023 o 22:56, ciasteczkowy napisał:

 No i uważam ze jeansy selvedge od Uniqlo to sztos, tyle ze one też są bardziej slim niż tapered.

@ciasteczkowy Mógłbyś podpowiedzieć jak wygląda rozmiarówka Uniqlo selvedge ? - wymiary zgadzają się z tabelą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarówka raczej standardowa. Zamówiłem ten sam rozmiar w pasie który noszę w Levisach (511), Lee (Austin) czy Wranglerach (Texas Slim) i pasują. Nogawkę, wiadomo, wziąłem dłuższa niż normalnie, żeby dało się podwinać żeby było widać ze to selvedge.

W kazdym razie, moja para 31x34 wymiarowo wyglada tak:

Szerokość 41 cm
Długość nogawki zewnątrz 108 cm
Długość nogawki wewnątrz 82 cm
Szerokosc nogawki na dole 16,5 cm
Stan 27 cm przód, 41 cm tył

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio trafiłem takie oto Wranglery bez dodatku elastanu, w moim odczuciu to RAW denim ok 7-8 oz. Odcień nieco ciemnjeiszy niż na zdjęciach z Zalando. Obecnie w regularnej cenie, niemniej można trafić w cenie ok 60€.

https://www.zalando.pl/wrangler-jeansy-straight-leg-dark-blue-wr122g06w-k11.html

IMG_9818.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kichanadeta napisał:

Ja ostatnio trafiłem takie oto Wranglery bez dodatku elastanu, w moim odczuciu to RAW denim ok 7-8 oz. Odcień nieco ciemnjeiszy niż na zdjęciach z Zalando. Obecnie w regularnej cenie, niemniej można trafić w cenie ok 60€.

https://www.zalando.pl/wrangler-jeansy-straight-leg-dark-blue-wr122g06w-k11.html

IMG_9818.jpg

Noszę od około roku. Kupione na oficjalnej stronie Wranglera, w jakiejś promocji za 250 PLN. 100% bawełna, nie zbiegają się w praniu. Ciekawostka, z boku, na wysokości kolana, ocieram czasem nogą w samochodzie i zauważyłem, jaśniejszą plamę (kolor zaczął się wycierać). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dziś dotarły do mnie Lee 101 selvedge, brałem 101Z bawełna/len i Rider i już wiem, że muszę celować w krój Tappered 101T.

Wrazenia: 101Z nieco lepsze, szersza nogawka, ale gryzą niemiłosiernie. Czy to z czasem/z praniem poprawia się? Model Rider absolutnie żadnych szans na normalne funkcjonowanie. Sztywne jak diabli, ale to nie problem, jednak tu ciasno było już mocno. Rozmiar 32/32, nosze 48/50, 178 cm wzrostu, 74kg. 
Generalnie stan mógłby być wyższy.

Ogólnie dżinsy polecam wszystkim denim freakom o normalnych proporcjach nóg 😁

Model 101Z

D5639A49-B086-459B-AA30-3F8C4E2A1BB7.thumb.jpeg.9b014156fd8d44bc3549e657e76ee5fa.jpeg
97EBB416-6806-46D7-9292-01B304986E4E.thumb.jpeg.0c24a1eecfa708985305a38edb15d751.jpeg

7F549D3B-84C6-4A01-836E-E523C7C1F9E3.thumb.jpeg.1588923b92abef2401f12ad6cb50a179.jpeg

 

i Rider

D2EBE361-6EC7-4BD8-971A-FE39E23D622A.thumb.jpeg.00b433df44e10505bff9b90bc7457451.jpeg

8D760F83-B517-490A-9127-5E204C0C306E.thumb.jpeg.c681e262f10d17b69ff1c510d6ef911b.jpeg

02802D88-194B-48A9-B2AA-230CDBB2E8AF.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, eye_lip napisał:

Dlaczego musisz celować w tapered? Te 101z fajnie leżą. 

W takim razie zdjęcie tego nie oddaje. W pozycji stojącej te 101Z w udach mają dosłownie 0 cm luzu, tzn. przylegają do uda na całym obwodzie, nie mówiąc już o siadaniu. Spójrz, że szew boczny wyraźnie ucieka do przodu na całej długości worka kieszeniowego. Dodatkowo pojawia się charakterystyczne marszczenie pod linią pośladków. Denim RAW jest nic a nic nie rozciągliwy, ciasne przyleganie tym bardziej sprawia, że gryzą niemiłosiernie, a jeżeli po praniu jeszcze ciut by się skurczyły to byłby problem jak w Rider. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, JDC napisał:

 W takim razie zdjęcie tego nie oddaje. W pozycji stojącej te 101Z w udach mają dosłownie 0 cm luzu, tzn. przylegają do uda na całym obwodzie, nie mówiąc już o siadaniu. Spójrz, że szew boczny wyraźnie ucieka do przodu na całej długości worka kieszeniowego. Dodatkowo pojawia się charakterystyczne marszczenie pod linią pośladków. Denim RAW jest nic a nic nie rozciągliwy, ciasne przyleganie tym bardziej sprawia, że gryzą niemiłosiernie, a jeżeli po praniu jeszcze ciut by się skurczyły to byłby problem jak w Rider. 

To jest denim sanforyzowany, więc nie kurczy się. Zresztą powinieneś mieć to na metce.

Mam kurtkę z tego samego materiału - to model Lee 101 z kolekcji 2022 - przestaje gryźć :).

lee101-lee-101-longjohn-misterdenim-jean

Na początku jednak wrażenie, jakbyś nosił włosienicę, wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Velahrn napisał:

To jest denim sanforyzowany, więc nie kurczy się. Zresztą powinieneś mieć to na metce.

Mam kurtkę z tego samego materiału - to model Lee 101 z kolekcji 2022 - przestaje gryźć :).

Na początku jednak wrażenie, jakbyś nosił włosienicę, wiem.

Aaaa, już doczytałem, po innemu dekatyzowany. Teraz wszystko jasne. Przepraszam za błąd, to moje pierwsze doświadczenie z takim denimem. Skoro przestaje gryźć to dobra informacja, jednak skoro się nie kurczy się to pewnie też się nie rozbije,  więc i tak chyba będę musiał się z rozstać z nimi :< 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dojechały Lee101T. Nie tylko w bardziej uniwersalnym kolorze, ale też krój zdecydowanie a moim guście. I ze względu na preferencje luźniejszego kroju, ale też swobody w udach. A właściwie jakiejkolwiek możliwości funkcjonowania, typu schylenie się czy zawiązanie butów. 
 

Zamówiłem rozmiar 31 i 32, żeby porównać i rozważam jeszcze domówienie 30. Jedyna obawa co będzie przy siadaniu czy nie będą zbyt mocno uciskać w brzuch. 
 

1D25DE27-C04C-48E6-941A-204171A9A106.thumb.jpeg.72af8fc5f783c510d87df6c0829e759b.jpeg

3444EB27-DD37-4D57-8334-F6BCE91979BD.thumb.jpeg.9e993c487beff7e288eb836d51e082ce.jpeg

956521A9-31D9-4265-B0AA-A6C1ECC898A7.thumb.jpeg.f6d2050a8f2bdc88459e9d9c7a918e5b.jpeg

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Velahrn napisał:

Wyglądają super, zdecydowanie nie bierz mniejszego rozmiaru.

Też uważam, że jest bardzo dobrze. Jestem jedynie ciekaw, czy mniejsze nie będą lepiej leżeć na biodrach, szczególnie z przodu, ale nie chciałbym poświęcać miejsca w udach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, WojKow napisał:

One na początku tylko były takie sztywne, "rozbiły się" po kilku założeniach. Jedyny problem jest taki, że skurczyły mi się w każdym kierunku - to może być decydujący czynnik, żeby nie kupowac mniejszych. 

Wait wait, skurczyły się? Po tym co naczytałem się o sanforyzacji (dekatyzacji) to byłem niemal pewien, że zostaną już w stanie i wymiarach jakie są. Teraz jestem trochę w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że są sanforyzowane to potrafią się jeszcze skurczyć , nie mówię akurat o tych 101T ale mam egzemplarz Levisów Made and crafted które na długość skróciły się o jakieś 3 cm a prane były max 2-3 razy w 40 stopniach , w pasie zresztą też są mniejsze niż były początkowo . Jednym słowem trochę loteria ;-) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szydlowsky napisał:

Mimo że są sanforyzowane to potrafią się jeszcze skurczyć , nie mówię akurat o tych 101T ale mam egzemplarz Levisów Made and crafted które na długość skróciły się o jakieś 3 cm a prane były max 2-3 razy w 40 stopniach , w pasie zresztą też są mniejsze niż były początkowo . Jednym słowem trochę loteria ;-) 

Wniosek nasuwa się tylko jeden - nie prać 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mosze napisał:

Ja mam tylko takie pseudo dżinsy z elastanem od Massimo Dutti - po praniu się kurczą, ale po założeniu rozbijają.

A to się zgadza akurat. Kiedyś trafił fajny model w Mango, też z elastanem (1%) i po praniu jest tak jak mówisz. Tu natomiast przy grubszym denimie nierozciągliwym jak tu obawiam się, po informacji kolegów, jak pranie wpłynie na szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
5 godzin temu, lukmal napisał:

Czy mógłbyś proszę @JDCzmierzyć szerokość w pasie tych Lee 101 T. 

Jasne, pomierzę jak najszybciej

EDIT: Wyszło 42,3 cm bez naciągania, gdyż zwyczajnie naciągnąć się nie da 🤣

EDIT 2: Gdybyś potrzebował rozmiar 32x32 daj znać na PW - zamawiał 2 pary i sobie zostawiłem 31x32,a  z drugą parą spóźniłem się ze zwrotem i czekają na szczęśliwego nabywcę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.