Skocz do zawartości

Nowe nabytki zegarkowe


Kyle

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Zakupy niezbyt przemyślane, choć bardzo udane. Ten z datą na cal. 2481, który powstał we współpracy z Omegą. Drugi, bez daty, to cal. 2451, Tissot'owy inhouse. 
Jak na złość na horyzoncie pojawiło się coś poważniejszego, a lepsze wrogiem dobrego i ze smutkiem muszę się z nimi rozstać.

20171115_205751.thumb.jpg.11ef8b1976a876c4df1ce26b5bc6158a.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
3 godziny temu, Mikołaj.J napisał:

Japońskie trio z nutką wintydżu. 017 i 035 planowałem od dłuższego czasu, a ostatnia informacja Seiko o zakończeniu ich produkcji tylko przyśpieszyła ten zakup. Akurat pojawiły się wolne środki i oba w dobrych cenach.

Podobno alpinist jednak ma być dalej produkowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit  Dowiedziałem się na Facebook'owej grupie fanów Seiko. Nie udało mi się dotrzeć do oficjalnej informacji Seiko, ale wielość źródeł rozpowszechniających takie wieści wydaje się to potwierdzać.
Np. tutaj:
https://www.seiyajapan.com/blogs/news/sayonara

Potem zobaczyłem kolejną informację, że SARB017 jednak będzie produkowany, w czterech wariantach koloru tarczy, ale nie udało mi się znaleźć jakiegoś sensownego źródła. Zdjęcia, prawdopodobnie prototypów czy też sampli, były dla mnie wystarczającym potwierdzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seiko Alpinist to stara i szanowana linia zegarków, która miała już wielu znamienitych przedstawicieli i zdziwiłbym się, gdyby mieli jej nie kontynuować. Informacja sprzed miesiąca dotyczyła konkretnie SARB017,  a nie całej linii. W związku z tym najprawdopodobniej, jak sugerują koledzy, "alpinist będzie dalej produkowany". Tyle że to będzie nowy model, różniący się od popularnego SARB017 z zieloną tarczą.

Dla pasjonatów świetny artykuł na ten temat:

https://thespringbar.com/blogs/guides/the-ultimate-seiko-alpinist-collectors-guide

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.