Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo zastanawiam się nad zakupem poniższych butów:

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=5649

Głównie jest to spowodowane połączeniem skóry z tweedem, jestem świeży w temacie i nie widziałem nigdzie wcześniej takich butów. W związku z tym chciałem zapytać czy widzieliście gdzieś podobne? Chciałbym mieć jakiś wybór. Z góry dziękuje za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają to być jedne buty uniwersalne, to moim zdaniem rzeczywiście ciemnobrązowe brogsy będą najlepszym wyborem. Mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań, aczkolwiek jeśli zestawiać je z garniturem to dziennym/roboczym/sportowym. Są okazje, gdzie bez czarnych oksfordów się jednak nie obejdzie. 

 

Ja zaczynałem od Berwicków 3561:

http://www.sklep.klasycznebuty.pl/309,berwick-3561-db-ls.html

 

Mogę je spokojnie polecić, to bardzo fajne, zgrabne buty. Skóra ładnie się łamie i pracuje. Są dostępne na podeszwie skórzanej i gumowej - którą wybrać to już musisz sobie sam odpowiedzić. Kiedy ja je kupowałem była dostępna tylko wersja na skórze, więc taką kupiłem i od razu podzelowałem. 

Myślę, że w tej cenie, bez promocji to najlepszy wybór. Oczywiście możesz polować na np. Barkery na Zalando, trafiają się tam duże upusty i również warto, może nawet bardziej. Startu wyprzedaży na zalando spodziewałbym się po świętach.

 

Co do warunku przymierzenia butów na miejscu to jest on najtrudniejszy do spełnienia. Aczkolwiek, gdybyś zdecydował się na klasycznebuty.pl to po przesłaniu wymiarów stóp jest duża szansa, że dobiorą Ci prawidłowy rozmiar, a w razie pomyłki, bezpłatnie wymienią. Na zalando zwroty i dostawa bezpłatna więc tu też można się bawić, aczkolwiek przecenione Barkery szybko znikają.

A gdzie w Warszawie mógłbym przymierzyć te buty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo to najniższa linia RL i  mogę się mylić, ale nie sądzę, żeby te buty były warte uwagi. Za to buty z wyższych linii robią uznani producenci butów (np. Edward Green).

 

z pominięciem marek zależnych, które również są opatrzone brandem Ralph Lauren - np. Chaps (sytuowanych zdecydowanie niżej pod względem jakości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo to najniższa linia RL i  mogę się mylić, ale nie sądzę, żeby te buty były warte uwagi. Za to buty z wyższych linii robią uznani producenci butów (np. Edward Green).

 

Dla Polo RL buty robił (nie wiem, czy dalej robi) m.in. Crockett & Jones.

Marynarki, garnitury robił m.in. Corneliani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję na dniach zakup monków ze sklepu klasycznebuty.pl i zastanawiam się międzCrownhill Marseille na kopycie Crawford, a Berwickami 3637 Country Calf. Proszę o pomoc:

- jakość Crowniille vs Berwick i skóra i podeszwa

- które kopyto wygląda na smuklejsze?

- stosunek jakości do ceny? na Crownhille 10% rabatu z newslettera czyli 612zł vs 699zł

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos Santos jest w klasyczne buty i mam blisko, mogę zmierzyć sprawdzić itp Yanko już niestety nie. Mam jedne buty CS i chciałbym spróbować innej firmy, ale to dla mnie spora kwota, żeby tak w ciemno zaeksperymentować.

@mosze dziękuję za podpowiedź/odpowiedż i sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos Santos jest w klasyczne buty i mam blisko, mogę zmierzyć sprawdzić itp Yanko już niestety nie. Mam jedne buty CS i chciałbym spróbować innej firmy, ale to dla mnie spora kwota, żeby tak w ciemno zaeksperymentować.

@mosze dziękuję za podpowiedź/odpowiedż i sugestię.

 

Nie specjalnie rozumiem obawy. Zamawiasz w Patine - mierzysz, oceniasz i decydujesz. Nie pasują, to odsyłasz. Yanko to świetne buty, jak na poziom cen - i jakościowo i jeśli chodzi o styl. Wydaje mi się, że setki (chyba można już tak powiedzieć) zadowolonych użytkowników na tym forum są najlepszą rekomendacją dla tej marki. 

 

+ dla Y za zamknięty kanał szycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@albinos: za 2500 pln (bo rozumiem, że o PLN chodzi :) ) możesz pewnie dokonać lepszego wyboru niż OJ czy GANT.

 

Jeśli jednak jesteś zdecydowany, na którąś z tych marek - to jakością GANT podpiszę się obiema rękoma. Mam sporo ich rzeczy - niektóre mają dobrych kilka lat i noszą się bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z wyborem. Obecnie mieszkam w Londynie i muszę w weekend kupić nowe czarne buty do garnituru, nie chcę zamawiać i czekać bo stare uległy uszkodzeniu, zbyt długo odwlekałem zakup ;) Moje doświadczenie z GYW to dotychczas Berwick i Shoepassion. Teraz szukam czarnych butów do garnituru, w cenie do powiedzmy 250 funtów. Sporo chodzę (ok. 3 km dziennie), pogoda tu jest jaka jest więc chyba najlepiej gumowa podeszwa, rozważam jeszcze opcję zostawiania butów w biurze i przebierania. Co byście polecili? Myślałem o Loake 1880, Cheaney (kolekcja City) i Barkerach, o czymś zapomniałem? Która z tych marek najlepiej zgodnie z Waszym doświadczeniem wypada?

 

http://www.cheaney.co.uk/collections-c2/city-collection-c4/cheaney-fenchurch-r-oxford-in-black-calf-leather-dainite-rubber-sole-p33

http://www.barker-shoes.co.uk/alfred/

http://www.loake.co.uk/byrange/loake-1880/aldwych.html#

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.