Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Converse Chuck Taylor All Star w skórze. Moje ulubione casualowe buty. Poniżej 500 zł.

Nie nabijam się, naprawdę uważam, że każdy powinien mieć przynajmniej dwie pary (w tym przynajmniej jedną w skórze).

Miałem kilka par conversów (w tym te skórzane też) i zawsze miałem ten sam problem - odklejająca się podeszwa. Co prawda butów nie oszczędzałem (czasy w których po prostu cały czas nosiłem te same buty dzień w dzień, bez odpoczynku), ale i tak uważam, że jak za swoją cenę to jakość nie jest najlepsza. Trampki za 30-40 zł bez loga posłużą niewiele krócej, ale jeżeli komuś zależy na wyglądzie to jednak trzeba się wykosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zapłaciłem za parę takich Coversów więcej niż 40 EUR. A znosiłem ich kilkanaście. I mam z pięć.

 

Przy sprzyjających warunkach na wyprzedaży w US da się je kupić za 150-200zł.
Na parkowe spacery są ok, ale po założeniu ich jako kierowca i przejechaniu 900 km byłem szczęśliwy że już je mogę zdjąć :)

IMG_20150821_163146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne converse są okropnie niewygodne. Już lepiej kupić model chuck 2 który jest ulepszoną wersją chuck 1 które kupiłeś. Wyszły pod koniec 2015 roku i są napakowane technologią a przy tym zachowują klasyczny wygląd.

 

A jeśli mowa tam wyżej o 500 PLN, to jest o wiele więcej lepszych i fajniejszych sneakersów i trampostrzałów do tej ceny (która i tak nie jest zbyt wygórowana jak na DOBRE buty casual :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima się rozkręciła na dobre, a ja już myślę o butach na cieplejszy okres. Proszę o radę:

http://sklepmiler.pl/pl/p/Loake-202Ds/210

Jeszcze chodzą mi po głowie monki z Berwicka lub Meermina. Ale prosiłbym o ocenę tych zamszowych brogsów . Czy ktoś użytkuje ten model i mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony Loake L1 to najniższa linia i jako taka nie jest polecana, szczególnie w tej cenie; z drugiej strony "inne osoby związane z forum" próbują wyciągnąć jeszcze więcej:

http://www.macaronitomato.com/buty,buty-loake-l1-202-ds-7-k-254-961-p

Jeśli Ci się podobają, można zaryzykować, ale nie jest to deal życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oosobiście nie jestem zadowolony z mojej pary Scarosso. Mało trwałe wykończenie skóry i po kilku wyjściach rozwarstwiła się podeszwa. Mogę też dodać, że ich kopyta są dość wąskie (tęgość raczej F), ale za to lepsze dla osób z wyższym podbiciem, taka hybryda :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oosobiście nie jestem zadowolony z mojej pary Scarosso. Mało trwałe wykończenie skóry i po kilku wyjściach rozwarstwiła się podeszwa. Mogę też dodać, że ich kopyta są dość wąskie (tęgość raczej F), ale za to lepsze dla osób z wyższym podbiciem, taka hybryda :).

Mam single monki Scarosso i sprawują się bardzo dobrze. Kupiłem w promocji rok temu za około 600 złotych (130 euro) i w tej cenie uważam że był to bardzo dobry zakup. Oryginalnej ceny (200 euro) raczej bym nie chciał zapłacić. Z wykończeniem skóry póki co nic się nie dzieje, podeszwa również sprawia wrażenie dosyć trwałej. Aczkolwiek nie chodzę w tych butach bardzo często (średnio pewnie raz na 2 tygodnie, więc zaliczyły dopiero jakieś 20 całodziennych wyjść), więc jeszcze nie miały czasu porządnie się zużyć. Zobaczymy co będzie za kolejny rok-dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory myslałem ze Bluchers to derby, a nie oxfordy. Człowiek uczy się całe życie:P

Producent nie podajde tęgości. Użytkownicy forum też raczej nie będą wiedzieli. Zauważ ze mają 6 dziurek na sznurówki, a klasyczne 5. Zabieg może i korzystny dla kogoś z dużą stopą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory myslałem ze Bluchers to derby, a nie oxfordy. Człowiek uczy się całe życie:P

Producent nie podajde tęgości. Użytkownicy forum też raczej nie będą wiedzieli. Zauważ ze mają 6 dziurek na sznurówki, a klasyczne 5. Zabieg może i korzystny dla kogoś z dużą stopą.

 

Też zauważyłem, że to jakaś hybryda :) Nie wygląda źle, ale mimo wszystko chyba się jednak nie skuszę. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory myslałem ze Bluchers to derby, a nie oxfordy. Człowiek uczy się całe życie:P

Producent nie podajde tęgości. Użytkownicy forum też raczej nie będą wiedzieli. Zauważ ze mają 6 dziurek na sznurówki, a klasyczne 5. Zabieg może i korzystny dla kogoś z dużą stopą.

 

Może żeby można było sznurować w ten sposób http://www.fieggen.com/shoelace/straightbarlacing.htm;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch polecałbym to:

http://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-boots

Wiem, trochę nudni jesteśmy z tymi Yanko... :-)

Niestety moja stopa nie wchodzi w Yanko nawet w tęgości G (plz nie wyrzucajcie mnie z forum  :mrgreen: )

Testowałem Yanko na monkach w tej tęgości, w rozmowie z nimi Yanko 525OH są o milimetry szersze.

Swoją drogą czy ktoś ma może porównanie z tęgościami Loake i Herringsa do Yanko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.